Chron

Vítejte v sekci novin Chron! Zde naleznete náš ChronBlog a jeho články, aktuální čísla Chronu a všechny další potřebné infromace.
Qatar 2022: Fotbal pro fanoušky geopolitiky

Qatar 2022: Fotbal pro fanoušky geopolitiky

Světové mistrovství ve fotbalu se chýlí ke konci, my se však v tomto článku nebudeme zabývat spekulacemi o letošním výherci, protože máme jasného poraženého: naši planetu. Povědomí o ekologické katastrofě, kterou reprezentuje mistrovství světa ve fotbale v Kataru,...

číst více
Města 21. století jako odraz návratu komunity?

Města 21. století jako odraz návratu komunity?

Fenomén urbanizace známe už dlouhá léta. Co ale zažívají evropská města 21. století je problém přelidnění. Příliv lidí do měst se stává pro urbanistické prostory přítěží. S nárůstem obyvatel přichází také mnoho ekologických a sociálních obtíží. Pandemie tento proces...

číst více

O Chronu

Oficiální noviny Pražského studentského summitu od roku 1995, které vycházejí na vybraných přípravných setkáních a na závěrečné konferenci. 

Chron (dříve Chronicle) informuje o dění na Summitu a přináší relevantní texty o společnosti, politice a mezinárodních vztazích. V neposlední řadě publikuje rozhovory s významnými osobnostmi.

Redakce

Adam Didecký

Adam Didecký

Šéfredaktor Chronu

adam.didecky@amo.cz

více informací ▼

Adam je študentom Medzinárodných vzťahov a žurnalistiky na Fakulte sociálních studií Masarykovej univerzity v Brne. Pochádza zo studenej podtatranskej klímy, konkrétne z Popradu, a všetkým hovorí, že sa narodil v ihličí a nie v nemocnici. Okrem summitu, stážuje v denníku N a najbližší semester strávi na študijnom pobyte v Izraeli. Vo voľnom čase rád chodí po horách a plazí sa po štítoch, číta knihy, snaží sa fotiť a športovať.

Partneři Chronu