Chronicle

Vítejte v sekci novin Chronicle! Zde naleznete náš ChronBlog a jeho články, aktuální čísla novin Chronicle a všechny další potřebné infromace.

Noviny Chronicle – 1. vydání XXIV. ročníku

Vážení čtenáři, přinášíme Vám první vydání novin Chronicle XXIV. ročníku. Ačkoliv letos naše noviny doznaly několika zásadních změn, zejména pak nepravidelné vydávání a přesun části obsahu na náš web formou článků, řádné vydání novin vydání posílané do tisku a...

číst více

Metropolitní univerzita Praha

Partnerem novin Chronicle je Metropolitní univerzita Praha. Ta otevřela své dveře prvním studentům v roce 2001. Od té doby těmito dveřmi prošlo již 9000 absolventů bakalářských, magisterských a doktorských oborů, a to v Praze, Plzni, Liberci či v Hradci Králové. V posledních letech přijímá univerzita do prvních ročníků přibližně 2000 studentů, což ji řadí mezi nejrychleji rostoucí soukromé vysoké školy v České republice. Univerzita v současné době poskytuje vzdělání 5300 studentům, kteří studují obory na MUP v českém nebo anglickém jazyce.

Noviny Chronicle

Oficiální noviny Pražského studentského summitu do roku 1995.

Jednotlivá vydání vycházejí na vybraných přípravných setkáních a na závěrečné konferenci. Dostupná jsou i na těchto webových stránkách v elektronické verzi.

Chronicle informuje o jednotlivých orgánech a modelech, organizaci, hostech a doprovodných akcích, ale snaží se i přinášet relevantní texty o společnosti, politice a mezinárodních vztazích. V neposlední řadě publikuje rozhovory s významnými osobnostmi. Část prostoru je zasvěcena i samotným delegátům.

S XXIV. ročníkem jsme se rozhodli Chronicle rozšířit i do online světa. Od 30.10. zde budeme každý týden nabízet články o mezinárodních vztazích, studentském lifestylu, behind the scenes ze Summitu a texty, které už se nám nevešly do tištěného vydání.

Vydávání novin Chronicle by nebylo možné bez našeho partnera, Metropolitní univerzity Praha.

Aktuální čísla

  • I. číslo (I. přípravné setkání)
  • II. číslo (III. přípravné setkání)
  • III. číslo (V. přípravné setkání)
  • IV. číslo (zahájení konference)
  • V. číslo (II. jednací den konference)

Redakce

Anna Martínková

Anna Martínková

místopředsedkyně DISEC v Modelu OSN, šéfredaktorka Chronicle

anna.martinkova@amo.cz

více informací ▼

Kdyby to šlo, bydlela by Anička v literární kavárně, aby měla pod nosem kafe i knihy. Její oblibou jsou dlouhé a složité věty, kterých se snaží se vyvarovat, rozbíjení si kolen na kole, křivé brýle a zevlování v čajovně. Chtěla by jednou učit, takže se pokouší potlačit agresivní sklony, když někdo neumí česky. Zatím se jí to na PedF UK a FFUK při studiu češtiny a ZSV daří. Léčí se ze závislosti na čokoládě a nepije pivo.