Podcasty aneb Summit do ucha

Tým podcastů vznikl před třemi lety a od té doby je stejně jako Chron nedílnou součástí Summitu. Na tvorbě podcastů každý rok spolupracuje parta pěti až šesti lidí, kteří v průběhu celého ročníku brainstormují, tvoří a nahrávají podcastové epizody nejen pro delegáty, ale i pro rozsáhlou summití bublinu. V září budou vycházet nové epizody každé pondělí a od října jednou za 14 dní. Můžete se těšit například na rozhovory s velvyslanci, analytiky z Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), odborníky, ale i méně formální rozhovory s delegáty, členy přípravného týmu a bývalými účastníky. Jakým způsobem se finální upravená epizoda dostane až do vašich sluchátek? Prvně je třeba pořádně zahřát mozky a přijít s návrhy na témata. Následně se musí přetvořit do formy scénáře. Ty si mezi sebou členky týmu rozdělí, pozvou hosty a nahrají v kanceláři AMO. Neupravenou verzi čeká střih, přeřeky a zaškobrtnutí se vystřihnou, v případě potřeby se přidají zvukové úpravy a efekty. Následnou finální verzi čeká ještě několik kontrolních poslechů. Pak už míří do podcastových aplikací a na sociální sítě Pražského studentského summitu.

 

 

Nejnovější vydání

Moderuje

Táňa Vondřichová

Táňa Vondřichová

Host

Luděk Niedermayer

Luděk Niedermayer

Speciál: Luděk Niedermayer o ekonomice, zelené transformaci a euru – 2. část

Je možné, že se Česká republika stala z křižovatky Evropy kruhovým objezdem Evropy? Čímto, že Česko zaostává v zelené transformaci, ekonomickém růstu a stabilní inflaci za ostatními státy v EU? A nespraví to euro? Europoslanec a ekonom Luděk Niedermayer vám v této epizodě osvětlí svůj pohled na tyto otázky a poví vám, jak podle něj uzdravit českou ekonomiku.

Tým Summit Talks

Zuzana Zavřelová

Zuzana Zavřelová

Táňa Vondřichová

Táňa Vondřichová

Magdalena Štoková

Magdalena Štoková

Tereza Juřenová

Tereza Juřenová

Kateřina Špálová

Kateřina Špálová

Archiv epizod

Moderuje 

Táňa Vondřichová

Táňa Vondřichová

Host 

Luděk Niedermayer

Luděk Niedermayer

Speciál: Europarlament pod lupou s europoslancem Luďkem Niedermayerem – 1. část

Továrna na kompromisy – takto nazývá europoslanec Luděk Niedermayer Evropský parlament. V této epizodě si můžete poslechnout, jak pan europoslanec vnímá volby do Evropského parlamentu a jejich význam. Kromě toho vás provede pracovním rozvrhem europoslanců a vším, co jejich náplň práce v praxi obnáší. Přiblíží vám též úskalí, kterým v legislativním procesu čelí, a na co vše musí europoslanci dbát, aby společně udrželi tuto masivní instituci v chodu a schopnou konat změny na nadnárodní úrovni.

Nezapomeňte si nás naladit i příští pondělí 29. ledna, až vyjde navazující epizoda, ve které se v rozhovoru s RNDr. Luďkem Niedermayerem zaměříme na zelenou transformaci, ekonomiku České republiky a přijetí eura.

Účinkuje tým podcastů spolu s delegáty

Audiovlog z 3 WS

S radostí vzpomínáte na období plné pohádek a cukroví? My ano! A o to více s láskou vzpomínáme na třetí workshop.

 Proč měl na sobě Ota brýle paní šatnářky? Jak se mají vyslovovat noky/gnocchi? Co rozbrečelo delegáty EU při odpolední části? Jaký byl fotokoutek s Ondřejem Sobolem? Vše se dozvíte v audiovlogu od Zuzky:-)

 

Účinkuje: 

Kateřina Špálová

Kateřina Špálová

Jonáš Stehlík

Jonáš Stehlík

Vedoucí plenárních projevů

Speciál: Co jsou to plenární projevy a jak na ně?

V dnešním speciálním dílu podcastu Summit talks jsme společně s Jonášem probrali jednu summití disciplínu a to plenární projevy. O co vlastně jde? Jak se na ně připravit a proč se vůbec přihlásit ? Nejen na tyto otázky najdete odpověď v tomto díle. Nejbližší příležitost si plenární projev vyzkoušet mate již na IV. WS. Tak na nic nečekejte a utíkejte se přihlásit !  Deadline je již tuto neděli.

   

  Účinkuje celý tým podcastů

  Silvestrovský speciál

  Silvestrovský speciál je tu a my jsme zvědaví, jak se vám bude líbit!

  Mějte se slunečně a za celý přípravný tým Pražského studentského summitu vám přejeme všechno krásné do roku 2024.

  P.S.: Už vyhlížíte vydání audiovlogu z 3. WS? Nemáte se čeho bát, 8.1. se ho dočkáte:-)

   

  moderuje

  Magdalena Štoková

  Magdalena Štoková

  host

  Michael Douša

  Michael Douša

  Hlavní koordinátor

  Kdo je to ten hlavní koordinátor aneb s Michaelem Doušou o summitu i o něm

  Kde začala summití kariéra hlavního koordinátora Michaela? Proč ho baví studium práv? Co ho na druhou stranu nebaví? V jakém jazyce má nejlepší přízvuk? A proč je tak hrdý na své místo narození? Všechno tohle a ještě více se dozvíte v dnešním rozhovoru právě s ním.

   

  moderuje

  Táňa Vondřichová

  Táňa Vondřichová

  host

  Veronika Novotná

  Veronika Novotná

  Politika (nejen) pro mladé aneb když vám Summit nestačí – 2. díl

  Přijdou vám také určitá politická témata natolik složitá, že ani nevíte kde s nimi začít? Ohromné množství informací se může stát nepřehledné a spíše demotivovat mladé i dospělé ve snaze takovým tématům porozumět. Proto jsme si dnes pozvali Veroniku Novotnou, aby nám představila projekt Politika (nejen) pro mladé, který se snaží právě proti této demotivaci bojovat a udělat politiku pro všechny bližší a srozumitelnější.

  V této epizodě se dozvíte, že Politika (nejen) pro mladé nemá pouze instagramový účet, ale pracuje na řadě platforem, pořádá též akce naživo, a dokonce si ji můžete pozvat až na vaši střední školu! Zajímá vás jak? Poslechněte si tento díl. Jak Verča sama říká, zajímat se je to klíčové.

  moderuje

  Táňa Vondřichová

  Táňa Vondřichová

  host

  Jakub Kos

  Jakub Kos

  koordinátor studentských aktivit, Kampus Hybernská

  Studentská Hybernská a Díky, že můžem aneb když vám Summit nestačí – 1. díl

  Pokud hledáte možnosti další účasti na vzdělávacích akcích, nebo si dokonce chcete nějakou vlastní akci uspořádat, pusťte si tuto epizodu a dozvíte se, jak vám s tímto mohou Studentská Hybernská nebo Samet na školách pomoci!

  Jak v tomto dílu říká host Jakub Kos, s blížícím se 17. listopadem se dostávají na světlo jak vzpomínky na minulost, tak rovněž mnohá témata současnosti. A jak lépe oslavit svátek naší svobody a demokracie než tak, že se aktivně zapojíme do živé a otevřené diskuse?

  moderuje

  Zuzana Zavřelová

  Zuzana Zavřelová

  Jaký byl první workshop aneb audiovlog z Právnické

  V dnešní epizodě vám přinášíme zcela nový formát našeho podcastu, ve kterém Zuzka zachytila dojmy, zážitky a pocity delegátů i členů přípravného týmu z prvního workshopu.

  Co vše je třeba udělat před příchodem delegátů v den workshopu? Jaké bylo zahájení? Co obědvali sekretariátníci? Kterého českého interpreta poslouchali o pauze v ILO? Nejen to, ale i mnohem více se dozvíte při poslechu dnešní epizody.

  P.S.: Děkujeme všem delegátům/delegátkám i členům přípravného týmu, kteří do tohoto dílu poskytli rozhovor!

  moderuje

  Tereza Juřenová

  Tereza Juřenová

  Jak na první workshop a představení Chronu (ft. redakce Chronu)

  V této epizodě Summit talks se dozvíte vše, co potřebujete vědět k prvnímu workshopu 29. ročníku Pražského studentského summitu, který Vás bude čekat již tuhle sobotu!

  Řekneme si, jak se dostat do Prahy, kde případně sehnat ubytování a podrobně se podíváme na celý sobotní harmonogram.

  Taky se dozvíte užitečné tipy jako: co na sebe, co s sebou, a také jak zvládnout stres před workshopem.

  V úplném závěru epizody se Vám osobně představí celá redakce summitího časopisu Chron, která Vás bude po celý ročník zásobovat kvalitním psaným kontentem.

  moderuje

  Táňa Vondřichová

  Táňa Vondřichová

  host

  Matt Field

  Matt Field

  britský velvyslanec v ČR

  Speciál: Britský velvyslanec Matt Field o kariéře diplomata a životě v Česku.

  „Mezi Čechy a Brity je víc společného než rozdílného,“ říká britský velvyslanec Matt Field.

  V této epizodě Summit Talks Vám Matt Field osobně povypráví o životě diplomata, o jeho zkušenostech v Česku i v jiných zemích a podělí se s Vámi o vědomosti a tipy, které na své  cestě nasbíral. Kromě diplomacie se nevyhne ani otázkám na Brexit či aktuální výzvy evropského společenství.

  Věděli jste, že součástí jeho výcviku byly také simulace mezinárodních organizací? Pusťte si epizodu a dozvíte se více!

  moderuje

  Magdalena Štoková

  Magdalena Štoková

  Neboj! aneb epizoda pro nové delegátstvo

  “Já tady nikoho neznám.”
  “Co když nebudu vědět, co mám dělat?”
  “Bojím se, že něco pokazím.”

  Být novopečeným delegátem je dobrodružství, ale taky to může být náročné a matoucí. Proto vám dnes Majda shrne, co je důležité vědět, na co si dát pozor a z čeho měla největší strach ona sama. Uvidíte, že v tom nejste sami a že první workshop bude nakonec hračka.

  moderuje

  Kateřina Špálová

  Kateřina Špálová

  host

  Anna Marie Podlipná

  Anna Marie Podlipná

  zástupkyně hlavního koordinátora

  anna.marie.podlipna@amo.cz

  více informací ▼

  Anna Marie je studentkou Přírodovědecké fakulty UK. Summit jí otevřel nové obzory a umožnil vyzkoušet si spoustu nových věcí, letos se proto z pozice zástupkyně hlavního koordinátora snaží o to, aby se to samé mohlo stát i dalším lidem. Má tak na starost všechno, co souvisí se vzdělávací stránkou celého projektu a aktivitami Summitu na školách a v regionech. Pochází z Plzně, kde kromě toho taky pomáhá s vedením skautského oddílu. Ve volném čase mimoto ráda cestuje vlakem do předem neznámých destinací, chodí po horách, čte všechno, co jí zrovna přijde pod ruku, a vystupuje se slam poetry.

  Jak probíhá přijímací řízení do XXIX. ročníku Pražského studentského summitu?

  Už dva týdny se můžete přihlašovat na letošní ročník Pražského studentského summitu. Jak taková přihláška vypadá a z čeho se vlastně skládá? Nejen o tom, ale i o přípravě přijímacího řízení si povídá moderátorka Káťa se zástupkyní hlavního koordinátora Aničkou Podlipnou.

  Nezapomeňte, že přihlášky do OSN se uzavírají již 29. září a do EU, G20 a NATO 6. října. Hodně štěstí!

  moderuje

  Táňa Vondřichová

  Táňa Vondřichová

  host

  Vít Poříz

  Vít Poříz

  náměstek generálního tajemníka Rady EU

  vit.poriz@amo.cz

  více informací ▼

  Vítek je rodák z Prahy, náležitě pyšný na svou čtvrť Holešovice. Je studentem lékařské elektroniky na elektrotechnické fakultě ČVUT ale nějak se sem dostal a teď už by bylo moc trapný odejít. Na jaře plánuje Erasmus ve Valencii a vidina Sangrie a Paelly je teď jeho hlavní motivací pro pokračování studia. Ve svém volném čase rád cestuje (po přírodách nebo městech), učí se cizí jazyky a nebo si vyčistí hlavu jízdou na kole.

  Jak EU sníží svou závislost na kritických surovinách z Číny? Staň se součástí diskuse jako ministr v modelu EU!

  Je Evropská unie závislá na dodávkách kritických surovin z Číny? Chystá se s tím něco udělat? Měli byste se přihlásit do modelu EU? V této epizodě se dozvíte, proč je odpověď na všechny tři otázky ANO!

  Host Vítek Poříz vám povypráví z pohledu bývalého ministra o svých zkušenostech a zážitcích, které mu model EU přinesl. Letos se můžete těšit na probírání rozmanitých aktuálních témat, včetně dodávání kritických surovin do EU. Nevíte, v čem tato problematika spočívá? Vítek vás do ní rád uvede.

  Pokud vás cokoliv z této epizody zaujalo a chcete si okořenit vysokoškolský život, vyplňte do 6. října přihlášku do modelu EU na Summitu!

  moderuje

  Zuzana Zavřelová

  Zuzana Zavřelová

  host

  Stanislav Kamenický

  Stanislav Kamenický

  Assistant Secretary General of NATO

  stanislav.kamenicky@amo.cz

  více informací ▼

   

  Co vám nabídne OSN, NATO a G20 v průběhu 29. ročníku?

  Po letní pauze se vrací Summit Talks do pracovního módu. V dnešní epizodě vám Zuzka společně s hostem Standou Kamenickým přiblíží průběh 29. ročníku Pražského studentského summitu v OSN, NATO a G20.

  Pro koho je summit určený? Bude i nějaká zábava? Zmoklo předsednictvo NATO při teambuildingu? Nejen to ale i mnohem více vám zodpoví nejnovější díl.