Chron

Oficiální noviny Pražského studentského summitu vycházejí už od roku 1995, a to na vybraných přípravných setkáních a na závěrečné konferenci.

Chron (dříve Chronicle) informuje o dění na Summitu a přináší relevantní texty o společnosti, politice a mezinárodních vztazích. V neposlední řadě publikuje rozhovory s významnými osobnostmi.

Šéfredaktorem Chronu pro XXIX. ročník je Adam Didecký.

Chron
Staň se diplomatem

Podcast
Summit Talks

Tým podcastů vznikl před třemi lety a od té doby je stejně jako Chron nedílnou součástí Summitu. Na tvorbě podcastů každý rok spolupracuje parta pěti až šesti lidí, kteří v průběhu celého ročníku brainstormují, tvoří a nahrávají podcastové epizody nejen pro delegáty, ale i pro rozsáhlou summití bublinu. Můžete se těšit například na rozhovory s velvyslanci, analytiky z Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), odborníky, ale i méně formální rozhovory s delegáty, členy přípravného týmu a bývalými účastníky.

Na fotografii:
Matthew Robert Field, britský velvyslanec v ČR
Táňa Vondřichová, moderátorka podcastu Summit Talks

Staň se diplomatem

Jednodenní regionální simulace jsou určeny pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a žáky odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. V každém kraji se simulace zúčastní minimálně 27 žáků, kteří si tímto způsobem rozšíří své vědomosti o fungování mezinárodních organizací a jejich roli v mezinárodním dění.

Proč se stát diplomatem při Evropské radě EU už na druhém stupni základní školy? Protože pochopit fungování organizace, která určuje směřování evropského regionu, znamená porozumět krokům, které Evropská unie činí, a jejich vlivu na jednotlivé členské státy i samotné občany Unie.

Staň se diplomatem
Instantní summit

Instantní summit

Instantní summit je nový projekt Pražského studentského summitu, který umožňuje uspořádat simulace studentům, učitelům, spolkům a organizacím, které s programem tohoto typu doposud nemají zkušenosti. Náš tým připravil kompletní balíček dokumentů a instrukcí, které jsou volně k dispozici a díky nim se bez náročné přípravy může akci tohoto typu vyzkoušet úplně každý.

Simulace významných mezinárodních institucí a historických událostí je ideálním způsobem, jak mladé generaci atraktivním způsobem představit mezinárodní politiku a současné i minulé světové konflikty.