Praktické informace

Kolik účast na Summitu stojí? Kde se Summit odehrává a jak se tam dopravíte? Co budete jíst a kde budete během závěrečné konference spát? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete na následujících řádcích.

Delegátské poplatky

Účast na Summitu není zdarma. Každý účastník nebo účastnice musí nejpozději do 2. přípravného setkání uhradit delegátský poplatek ve výši 1000 Kč. Školy, či další instituce žákům, kteří se účastní Summitu ve většině případů proplácejí buď část, nebo celý delegátský poplatek. Určitě se tedy zeptejte Vaší školy.

Poplatek je možné hradit převodem na účet, podrobnější pokyny najdete v emailu či v IS Badge. (Nemůžete-li z nějakého důvodu platit převodem, kontaktujte nás prosím na summit@amo.cz.)

V rozpočtu Summitu nicméně tvoří delegátské poplatky přibližně pětinu. Většinu peněz získáváme od našich partnerů bez jejich pomoci by se náš projekt nemohl vůbec uskutečnit.

  • delegátské poplatky z rozpočtu Summitu 20% 20%

Místo konání a doprava

Celkem 5 přípravných setkání (viz harmonogram celého ročníku) se budou v letošním roce konat na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze (odkaz na Mapy.cz).

Mimopražští účastníci se na VŠE dostanou nejlépe pěšky – škola je vzdálená 10 až 15 minut chůze z hlavního vlakového nádraží i z autobusového nádraží Florenc. Alternativně je možné využít tramvaj na zastávku Husinecká či autobus na náměstí Winstona Churchilla.

Závěrečná konference XXV. ročníku se bude konat v prostorách Kongresového centra Praha (odkaz na Mapy.cz).

Doprava do prostor Kongresového centra je nejefektivnější při využití linky metra C na zastávku Vyšehrad.

Stravování a pitný režim

Ne, nebojte se nejedete na tábor. I když mezi členy přípravného týmu byste řadu skautů nalezli. S plným žaludkem však jde všechno lépe, i diplomatické jednání. Našim účastníkům se proto stravu snažíme zajistit v loňském roce jsme od 2. přípravného setkání dále nabízeli za zvýhodněnou cenu bagety, na VŠE je také řada jídelních a nápojových automatů. Konzumace jídla je na přípravném setkání možná vždy během obědové pauzy, škola je mimo jiné vybavena mikrovlnkou, nic tedy nebrání tomu přinést si oběd vlastní.

Na konferenci, kde probíhají nejnáročnější diplomatická jednání, pak zajišťujeme oběd, vodu a coffee breaky. To vše zahrnuto v delegátském poplatku. Účastníci si tak zajišťují pouze snídani a večeři.

Ubytování

S ubytováním to mají nejjednodušší Pražáci. Ale myslíme i na ostatní koneckonců většina účastníků ani členů přípravného týmu z Prahy není. Proto nabízíme běheme čtyřdenní závěrečné konference možnost zvýhodněného ubytování na partnerských ubytovnách či hostelech (v loňském roce byla cena za noc 300 Kč, celkem tedy za čtyřdenní konferenci 1200 Kč).

1200 Kč tolik stálo ubytování během loňské konference

Během přípravných setkání většina účastníků a účastnic v Praze nepřespává, ač se to občas neobejde bez brzkého ranního vstávání (program začíná v 9:30). Pokud by však někdo potřeboval v Praze noc strávit před přípravným setkáním nebo po něm lze se na zvýhodněném ubytování dohodnout rovněž.