Praktické informace

Kolik účast na Summitu stojí? Kde se Summit odehrává a jak se tam dopravíte? Co budete jíst a kde budete během závěrečné konference spát? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete na následujících řádcích.

Účastnické poplatky

Realizace Summitu je z velké části hrazena z grantů a příspěvků našich partnerů, ale část peněz získáváme i z poplatků účastníků. Každý účastník nebo účastnice musí nejpozději do II. přípravného setkání zaplatit účastnický poplatek ve výši 1000 Kč. Školy či další instituce studentům, kteří se Summitu účastní, ve většině případů proplácejí buď část, nebo celý delegátský poplatek. Určitě se tedy zeptejte ve vaší škole.

Poplatek je možné zaplatit převodem na účet, podrobnější pokyny najdete v e-mailu (nemůžete-li z nějakého důvodu platit převodem, kontaktujte nás prosím na summit@amo.cz).

V rozpočtu Summitu nicméně tvoří delegátské poplatky přibližně sedminu. Většinu peněz, jak už je řečeno výše, získáváme od našich partnerů – bez jejich pomoci by se náš projekt nemohl vůbec uskutečnit.

  • delegátské poplatky z rozpočtu Summitu 15% 15%

Místo konání a doprava

Po prvním přípravném setkání na VŠE (viz harmonogram XXVIII. ročníku) se budou další čtyři v letošním roce konat na půdě Právnické fakulty UK v Praze (odkaz na Mapy.cz).

Vedle budovy PF UK je tramvajová zastávka Právnická fakulta. Alternativně je možné využít přímého tramvajového spoje z hlavního nádraží (č. 15) na zastávku Čechův most – škola je odtud vzdálená asi 5 minut pěšky.

Závěrečná konference XXVIII. ročníku se bude konat v prostorách Kongresového centra Praha (odkaz na Mapy.cz).

Pro dopravu do prostor Kongresového centra Praha je nejefektivnější využít linky metra C (červená) na zastávku Vyšehrad.

Podmínky účasti na projektu

Aby mohl projekt fungovat, je nutné, aby se řídil určitým pravidly. Podmínky účasti na projektu jsou dostupné výše na stránce nebo zde. Každý účastník je povinen tyto podmínky dodržovat.

Stravování a pitný režim

Stravu pro účastníky projektu během přípravných jednáních obecně nezajišťujeme. S plným žaludkem však jde všechno lépe, i diplomatické jednání. Našim účastníkům proto doporučujeme využít řadu jídelních a nápojových automatů na VŠE, škola je navíc vybavena mikrovlnkou, proto nic nebrání tomu přinést si oběd vlastní. Na konzumaci jídla je na přípravných setkáních vyhrazený čas během obědové pauzy, můžete také využít několika obchodů a občerstvení v blízkosti VŠE.

Na konferenci, kde probíhají nejnáročnější diplomatická jednání, pak zajišťujeme oběd, vodu a coffee breaky. To vše je zahrnuto již v účastnickém poplatku. Účastníci si tak zajišťují pouze snídani a večeři.

Ubytování

S ubytováním to mají nejjednodušší Pražáci. Ale myslíme i na ostatní – koneckonců, většina účastníků ani členů přípravného týmu z Prahy není. Proto nabízíme během čtyřdenní závěrečné konference možnost zvýhodněného ubytování na partnerských ubytovnách či hostelech.

Během přípravných setkání většina účastníků a účastnic v Praze nepřespává, ač se to občas neobejde bez brzkého ranního vstávání (program začíná v 9:30). Pokud by však někdo potřeboval v Praze přespat – před přípravným setkáním nebo po něm – lze se na podobně zvýhodněném ubytování dohodnout rovněž, stačí nám jen napsat na ubytovani@amo.cz.