Praktické informace

Kolik účast na Summitu stojí? Kde se Summit odehrává a jak se tam dopravíte? Co budete jíst a kde budete během závěrečné konference spát?
Odpovědi na všechny tyto otázky najdete na následujících řádcích.

Účastnické poplatky

Realizace Summitu je z velké části hrazena z grantů a příspěvků našich partnerů, ale část peněz získáváme i z poplatků účastníků. Každý účastník nebo účastnice musí nejpozději do II. přípravného setkání zaplatit účastnický poplatek ve výši 1000 Kč. Školy či další instituce studentům, kteří se Summitu účastní, ve většině případů proplácejí buď část, nebo celý delegátský poplatek. Určitě se tedy zeptejte ve vaší škole.

Poplatek je možné zaplatit převodem na účet, podrobnější pokyny najdete v e-mailu (nemůžete-li z určtiých důvodů platit převodem, kontaktujte nás prosím na summit@amo.cz).

V rozpočtu Summitu nicméně tvoří delegátské poplatky přibližně sedminu. Většinu peněz, jak už je řečeno výše, získáváme od našich partnerů – bez jejich pomoci by se náš projekt nemohl vůbec uskutečnit.

  • delegátské poplatky z rozpočtu Summitu 15% 15%

Místo konání a doprava

Všech pět přípravných setkání se bude v letošním roce konat na půdě Právnické fakulty UK v Praze (odkaz na Mapy.cz). Přímo u budovy se nachází zastávka Právnická fakulta, kam vás doveze z autobusového nádraží Florenc autobus linky 207 a z nádraží v Holešovicích tramvajová linka 17. Pokud přijíždíte vlakem na hlavní nádraží, doporučujeme využít tramvajovou linku č. 15, která zastavuje na opačném břehu Vltavy na zastávce Čechův most. Na fakultu se z ní dostanete pěšky za necelých 5 minut.

Stejně jako v minulých letech se bude i konference XXIX. ročníku konat v prostorách Kongresového centra Praha (odkaz na Mapy.cz). Pro dopravu do prostor Kongresového centra je nejsnazší využít linku metra C (červená), stanice Vyšehrad se nachází v jeho těsné blízkosti.

Podmínky účasti na projektu

Aby mohl projekt fungovat, je nutné, aby se řídil určitým pravidly. Podmínky účasti na projektu jsou dostupné výše na stránce nebo zde. Každý účastník je povinen tyto podmínky dodržovat.

Stravování a pitný režim

Stravu pro účastníky projektu během přípravných setkání obecně nezajišťujeme. S plným žaludkem však jde všechno lépe, i diplomatické jednání. Našim účastníkům proto doporučujeme využít řadu jídelních a nápojových automatů v prostorách Právnické fakulty, v období polední pauzy je k dispozici mikrovlnná trouba, proto nic nebrání tomu přinést si oběd vlastní. Na obědovou pauzu je během přípravných setkáních vyhrazený čas mezi 12. a 13. hodinou, využít také můžete některý z obchodů a občerstvení v blízkosti fakulty.

Na konferenci, kde probíhají nejnáročnější diplomatická jednání, pak zajišťujeme oběd, svačinové coffee breaky a pitný režim. Vše zmíněné je zahrnuto v účastnickém poplatku, účastníci si po své ose zajišťují pouze snídani a večeři.

Ubytování

S ubytováním to mají nejjednodušší Pražáci. Ale myslíme i na ostatní – koneckonců, většina účastníků ani členů přípravného týmu z Prahy není. Proto nabízíme během čtyřdenní závěrečné konference možnost zvýhodněného ubytování na partnerských ubytovnách či hostelech. Cena ubytování není zahrnutá v účastnickém poplatku, jelikož část účastníků o ubytování nemá zájem.

Na přípravná setkání přijíždí většina účastníků v ranních hodinách a večer se opět vrací domů. Pokud ale pocházíte ze vzdálených regionů a potřebujete zajistit ubytování před nebo po sobotním workshopu, i v těchto případech vám rádi vyjdeme vstříc. Stačí nám napsat na email ubytovani@amo.cz.