Přípravný tým

Na přípravě Pražského studentského summitu se v letošním roce podílí více než 60 dobrovolníků, studentů vysokých škol z celé ČR. Seznamte se s nimi (a odpusťte leckdy trochu odlehčené medailonky).

 

VEDENÍ PROJEKTUBACKOFFICE UNSC DISECECOFIN SOCHUM SPECPOL HRC UNEA NATO EU

Vedení projektu

Dalibor Stehno

Dalibor Stehno

hlavní koordinátor

dalibor.stehno@amo.cz

více informací ▼

Dalibor studuje sociologii a mediální studia v Brně. Rád objevuje nové věci. Rozšiřuje si obzory chozením na koncerty kapel, který by si nejspíš nikdy neposlechl (a většinou už neposlechne). Rád kouká na pořady o vaření, aby se dozvěděl, jak se dělají jídla, která většinou nakonec neuvaří. Co se ale nikdy nebojí zkusit je objevování a míchání nových drinků, kterými příjemně překvapuje kromě sebe i svoje kamarády. S ještě větší vervou se letos pouští do Summitu jako hlavní koordinátor.

František Novotný

František Novotný

zástupce hlavního koordinátora

frantisek.novotny@amo.cz

více informací ▼

František na Summitu působí druhým rokem ve vedení projektu, jako zástupce hlavního koordinátora. Jeho hlavní zodpovědností je tedy úroveň vzdělávání na Summitu. Tématu vzdělávání se věnuje dlouhodobě. Studuje bezpečnostní studia na Univerzitě Karlově a studijně se zajímá o ozbrojené vnitropolitické konflikty.

Anna Cerhová

Anna Cerhová

koordinátorka účastnického servisu

anna.cerhova@amo.cz

více informací ▼

Anička miluje různá divná přísloví, přirovnání a rčení. Když byla ještě malým pívem, maminka jí říkala, že jednou bude prezidentkou zeměkoule. A jelikož na každém šprochu pravdy trochu, studuje politologii a veřejnou politiku na FSV UK. Původně se sice chtěla stát krotitelkou tygrů, ale pozdě bycha honiti. Mezi její záliby patří zejména lamentování nad vším možným a dobré jídlo, protože co je lepší, než mít v bříšku jako v pokojíčku?

Jan Doležal

Jan Doležal

koordinátor vnějších vztahů

jan.dolezal@amo.cz

více informací ▼

Na Summitu je mnoho talentovaných studentů marketingu a PR, a proto je Honza na pozici koordinátora vnějších vztahů už třetí právník v řadě. Mezi jeho záliby patří pořizování fotografií, které nikdy nikdo neuvidí, testování sluchu přátel svou tichomluvou a příležitostné sbírání lidové slovesnosti. Rád o sobě píše ve třetí osobě.

Pavel Fišer

Pavel Fišer

organizační koordinátor

pavel.fiser@amo.cz

více informací ▼

Pavel je na Summitu již pátým rokem a po čtyřech letech působení ve svém oblíbeném DISEC tentokrát poprvé zastoupí roli organizačního koordinátora. Pavlovou vášní je nejen cestování a mezinárodní vztahy, ale také geocaching. Takže kdybyste ho náhodou zahlédli při prohledávání nějakého roští, tak to bude právě proto, že hledá kešku.

Petra Hubatková

Petra Hubatková

koordinátorka pro vnitřní záležitosti

petra.hubatkova@amo.cz

více informací ▼

Petra studuje psychologii a environmentální studia. Od života toho moc nechce, jenom by se jednou ráda zbavila závislosti na kofeinu, kterou si během studia vypěstovala. Naštěstí díky psychologickým modelům změny chování teoreticky ví, jak na to. Na duši ji nejvíc pohladí, když je v prostředí, které je aspoň trochu podobné přírodě. Jejím životním snem je pak utéct do hor a lesů a stát se profesionální divoženkou.

Tomáš Kosub

Tomáš Kosub

programový a technický koordinátor

tomas.kosub@amo.cz

více informací ▼

Profesně již téměř summití rentiér bude letos dohlížet na produkci dopoledního programu a doprovodných akcí. Z rozumného ostraváka se musel adaptovat na studenta žijícího v Praze, který se zabývá bezpečnostními studii. Ve volném čase se vášnivě věnuje sportům, u kterých nemusí nic dělat. Je tedy profesionálem v intenzivním sledování biatlonu, Formule 1, nespočtu seriálů a je také zastánce toho, aby se elektronické sporty staly regulérním sportem olympijským.

Backoffice

Andrea Tunysová

Andrea Tunysová

hlavní fotografka

andrea.tunysova@amo.cz

více informací ▼

Stejně jako minulý rok bude Andrea i letos dělat na Summitu takové ty věci, o kterých nikdo neví, že je někdo dělá – koordinování fotografů nebo práci v back office. V normálním životě pak hodlá nadále rozvíjet svůj cukrářský um, pěstovat na zahradě vinnou révu a jí podobné kytičky či přemýšlet, jak tyto schopnosti co nejlépe využít v kombinaci se svým vzděláním, tedy bezpečnostními studii.

Jonathan Machander

Jonathan Machander

fotograf

jonathan.machander@amo.cz

více informací ▼

Jonathana téměř vždy potkáte ověšeného nějakým foťákem, protože je pro něj představa nezachycení dobře osvětlené a nakomponované reality stejně bolestivá, jako je pro alabamského zákonodárce představa potraceného shluku buněk, který se nikdy nevyvine v lidskou bytost, jakou je například ten Jonathan. A to se všemi jejími vnitřními rozpory, jako je studovat práva, ale chtít se stát válečným fotografem, a být pacifistou se slabostí pro vojenství. Na Summitu bude Jonathan kroužit kolem všech zúčastněných a se svými aparáty pořídí pár fotek, ze kterých většinu smaže, a ten zbytek stejně přijde o barvy.

Václav Malina

Václav Malina

back office

vaclav.malina@amo.cz

více informací ▼

Václav se po pěti letech přesouvá z orgánu do zadních lavic Summitu, aby mohl vykonávat svou oblíbenou činnost, tedy dohlížet na ostatní a komandovat je. Jelikož nově studuje jen jednu vysokou školu a neví, co s nabytým časem, rozhodl se odletět na zimní semestr do Finska. Až postupně mu dochází, že zimu vlastně vůbec nemá rád.

David Prchlík

David Prchlík

back office

david.prchlik@amo.cz

více informací ▼

David se po dvou úžasných letech strávených v ECOSOC přesouvá do tajemného back office. I přesto bude na Summitu dál pokračovat ve vymýšlení nejrůznějších ptákovin, jako skandování jmen do rytmu Baby give it up, bičování pařezů, kreslení kotlet a dalších. Kromě lásky k širokým úsměvům a vtipům založených na jménech sportovců a slavných osobností také zbožňuje svých 25 párů bot, se kterými už od desátého páru končí, jenom co si koupí ještě poslední boty. Mimo jiné kratochvíle studuje na Národohospodářské fakultě Vysoké škole ekonomické v Praze a stále se nepřestává divit, jak je svět složitý, komplikovaný, a přesto fascinující a krásný.

Filip Rück

Filip Rück

back office

filip.ruck@amo.cz

více informací ▼

Stydlivý zrzek.

Kristina Zindulková

Kristina Zindulková

back office

kristina.zindulkova@amo.cz

více informací ▼

Kristina bude tento ročník stejně neviditelná, odjíždí totiž na celý podzim do Kanady za studiem ekonomie a environmentalistiky. Nejvíce času tráví v kuchyni diskuzemi o tom, jak to tu na světě funguje a jak nepřipálit rýži. Ráda poslouchá dobrou hudbu a kouká na mraky při dlouhých cestách autobusem na trase Praha – Brno, kterou už zná jako rodilá Pražačka studující v Brně zpaměti.

Rada bezpečnosti OSN (UNSC)

Markéta Gregorová

Markéta Gregorová

předsedkyně UNSC v Modelu OSN

marketa.gregorova@amo.cz

více informací ▼

Rada bezpečnosti bude mít po delší době ženu ve svém čele. Markéta našla v sídle OSN v New Yorku svůj nejmilejší orgán rychleji než švédskou šatní skříň DOMBÅS v IKEA. Markéta bohužel nemá dobrý orientační smysl a občas se ztrácí. Zaručeně ji ale najdete v měkoučkém křesle, jak se směje bizarním názvům výrobků v IKEA a ztrácí pojem o čase. Markéta už má za sebou půlku studií na pražské Právnické fakultě a kromě paragrafů jí vnáší radost do života průvodcování.

Barbora Novotná

Barbora Novotná

místopředsedkyně UNSC v Modelu OSN

barbora.novotna@amo.cz

více informací ▼

Bára minulý rok při Summitu a studiu politologie (znovu)objevila svou lásku pro Blízký východ a OSN. Kromě toho ji zajímá novověká historie, především ta německá. O ničem z toho zatím moc neví, ale to jí nezabrání o tom psát povídky. Pokud ji zrovna neuslyšíte mluvit o psaní, tak si určitě bude stěžovat, že na něj nemá čas. Kromě čtení a poslechu hudby se ještě věnuje hraní her, ale stejně jí hodně lidí říká, že neumí odpočívat.

Lukáš Tamchyna

Lukáš Tamchyna

místopředseda UNSC v Modelu OSN

lukas.tamchyna@amo.cz

více informací ▼

Lukáš je na Summitu již sedmým rokem, z toho třetím rokem působí v sekretariátu, letos na pozici místopředsedy UNSC. V rámci Summitu vzešel z ostrovské delegace a je přesvědčeným paleosimulacionistou. Když zrovna není na Právnické fakultě Univerzity Karlovy či na Summitu, rád tráví čas hraním strategických počítačových her, zpěvem italských árií a stavěním propracovaných modelů z LEGO Star Wars.

Štěpán Kubičina

Štěpán Kubičina

místopředseda UNSC v Modelu OSN

stepan.kubicina@amo.cz

více informací ▼

Štěpán je prototypem fanouška, kterého nelze setřást. Celkem čtyři roky totiž vytrvale pronásledoval Summit coby delegát a nyní se stal místopředsedou Rady bezpečnosti. Štěpán je velkým fanouškem Formule 1, dobrého vína a cestování, i když říká, že nejhezčí město na světě je stejně Praha. Tam také bude studovat práva a teritoriální studia. Mezi své životní cíle by zařadil body jako „udělat Česko znovu velkým“. Štěpán má rád Izrael. Štěpán nemá rád vtipy o tom, že Izrael není legitimní stát. Izrael je legitimní stát.

Výbor pro odzbrojení a mezinárodní bezpečnost (DISEC)

Matěj Frouz

Matěj Frouz

zástupce hlavní koordinátorky

matej.frouz@amo.cz

Tomáš Kovář

Tomáš Kovář

místopředseda DISEC v Modelu OSN

tomas.kovar@amo.cz

více informací ▼

Mezi svými známý též jako Profesor, a to ještě ani nenastoupil na vysokou. Záběr jeho koníčků je příliš široký, k čemuž se navíc až moc jednoduše nechává strhnout do nejrůznodivnějších příhod. Nakonec, takhle se i dostal na Summit. O všem by rád něco věděl a všechno by chtěl vyzkoušet, ale ach, ta vytrvalost... Na Summit přichází až z dalekého východu, tak se nedivte, až bude zmateně bloudit po Praze, neschopen pochopit místní.

Jiří Rajtr

Jiří Rajtr

místopředseda DISEC v Modelu OSN

jiri.rajtr@amo.cz

více informací ▼

Po čtyřech delegátských letech strávených ve třech orgánech se Jirka vrací do DISEC, tentokrát v pozici člena přípravného týmu. Pražský studentský summit je jeho srdeční záležitostí stejně jako kluzák L 13 Blaník, za jehož řízení velice rád ve volném čase usedá. Mezi jeho další zájmy patří divadlo, běh a konzumace až nezdravě silné černé kávy. Jeho cílem je vystudovat práva a znalosti zde nabyté dále užívat v oblasti mezinárodních vztahů.

Lucie Vodvářková

Lucie Vodvářková

místopředsedkyně DISEC v Modelu OSN

lucie.vodvarkova@amo.cz

více informací ▼

Ačkoli Lucka pochází z drsného severu, a v DISEC se proto bude cítit jako doma, od září ji najdete v kraji jejího oblíbeného vína, kde bude studovat práva a mezinárodní vztahy. Ráda cestuje, jí, spí, fotí svou kočku, čte, nutí lidi třídit odpad a snaží se řešit všechny podivnosti, které se jí dějí. Někdo by mohl říci, že tráví až moc času sledováním seriálů a jiným prokrastinováním, ale ona dobře ví, že diamanty vznikají pod tlakem.

Tereza Jedličková

Tereza Jedličková

místopředsedkyně DISEC v Modelu OSN

tereza.jedlickova@amo.cz

Ekonomický a finanční výbor (ECOFIN)

Jiří Palounek

Jiří Palounek

předseda ECOFIN v Modelu OSN

jiri.palounek@amo.cz

více informací ▼

Tohle je Jirka. Jirka má rád: Summit, knihy (hlavně filozofii a fantasy), jídlo (podle některých doktorů ho má rád až moc až moc), učení se jazyků (kromě češtiny). Jirka nemá rád: lidi (co nejsou na summitu), čárky, cokoliv co se dá nazvat pohybem, psaní medailonků o sobě samém, když ho někdo fotí.

Radek Mazuch

Radek Mazuch

zástupce hlavní koordinátorky

radek.mazuch@amo.cz

Šimon Dlouhý

Šimon Dlouhý

místopředseda ECOFIN v Modelu OSN

simon.dlouhy@amo.cz

více informací ▼

Šimon je mladý muž ztělesňující vše, co je v moderní společnosti špatně. Přibližně 1/40 života strávil sledováním seriálů. Kromě toho se vyžívá v hádání se s lidmi v rámci akademické debaty a v hospodských sportech. Summitu se účastnil třikrát, přičemž všechny ročníky prožil v orgánu zaměřeném na výroky Václava Klause, kam se nyní vrací, aby vychovával a inspiroval další delegáty.

Tereza Krausová

Tereza Krausová

místopředsedkyně ECOFIN v Modelu OSN

tereza.krausova@amo.cz

více informací ▼

Terka je člověk balancující mezi právem a absurditou. V budoucnu by se ale raději zabývala právem, pokud jí tedy v tom nic absurdního nezabrání. Sama by vám řekla, že je vtipná, ostatní by vám řekli, že má ke všemu vtipnému až nepřirozený odpor. Současně se považuje za bezostyšnou ďáblovu advokátku pro ananas na pizze, fanynku slam poetry, amatérskou zahradnici a za hrdého vlastníka nezdravě široké sbírky starých fotoaparátů.

Anna Zadražilová

Anna Zadražilová

místopředsedkyně ECOFIN v Modelu OSN

anna.zadrazilova@amo.cz

více informací ▼

Anička je studentkou prvního ročníku vysoké školy, jen doposud neví jaké. Již třetím rokem rozvíjí svůj love/hate relationship s ekonomií a nyní se rozhodla v tom pokračovat coby místopředsedkyně. Poté, co strávila většinu svého života na malebném moravském venkově (ve Vyškově), zjistila, že jejím největším koníčkem je objevování tajů velkoměsta. Například toho, že za pivo se někde opravdu platí víc než třicet korun či že existuje i speciální kontejner na kartony, což se při její denní spotřebě džusu vyplatí.

Sociální, humanitární a kulturní výbor (SOCHUM)

Eva Poláková

Eva Poláková

předsedkyně SOCHUM v Modelu OSN

eva.polakova@amo.cz

více informací ▼

Má ráda špatné básně, dobrou kávu, ještě lepší hudbu a černou barvu. Uhranula ji vintage móda, ale bojí se ji nosit na veřejnosti, proto ji aspoň propašovala do svého medailonku. Svůj volný čas nejraději tráví ve společnosti černobílého psího stvoření jménem Amálka. Nemůže se rozhodnout, jestli chce svůj život zasvětit paragrafům, nebo stromům na Šumavě. Pokud ale nevyjde ani jedno, chtěla by se stát expertem na komolení zkratky [SOČUM].

Matěj Nárožný

Matěj Nárožný

místopředseda SOCHUM v Modelu OSN

matej.narozny@amo.cz

více informací ▼

Po čtyřech letech hledání Matěj konečně našel svůj pravý orgán. Jenže mu byl zrušen. Takže sedmý summití rok bude opět jinde. Jeho pátým orgánem bude SOCHUM, kde bude bojovat za „C" v jeho názvu. Nadcházející dva semestry se totiž pokusí zdárně ukončit svůj #JAMUlajf v Brně a když vydrží i nepapat, bude si moci před jméno psát velké A.

Tomáš Dub

Tomáš Dub

místopředseda SOCHUM v Modelu OSN

tomas.dub@amo.cz

více informací ▼

Tomáš má rád hory, sport a pivo. Nejraději by bojoval za zdravější a krásnější planetu a zachraňoval želvičky kdesi v Pacifiku. Nicméně když se měl rozhodnout, zdali želvičky a jejich záchrana, nebo vůně benzínu a zvuk hlučných šestiválců, šel Tomáš studovat strojařinu a záchranu planety nechal jiným.

Klára Kloučková

Klára Kloučková

místopředsedkyně SOCHUM v Modelu OSN

klara.klouckova@amo.cz

více informací ▼

Kláru je nejčastěji možné spatřit v jejím přirozeném prostředí – u bazénu. Většinu času tam krotí z pozice trenéra či rozhodčí divou zvěř v podobě dětí a když náhodou vleze do vody sama, je to jen proto, aby konstatovala, že je na závodní plavání už moc stará. Mezi její další oblíbené činnosti patří vysedávání v kavárně nad něčím, co má kávu maximálně v názvu, nebo sofistikované debaty o existenciální filosofii, kterou však zná jen z memes. I přes své zájmy se na peďák nechystá, raději se bude zabývat mezinárodními vztahy a svou milovanou němčinou.

Jan Pytela

Jan Pytela

místopředseda SOCHUM v Modelu OSN

jan.pytela@amo.cz

více informací ▼

Honza má kromě jídla rád velké věci jako třeba Summit, vlaky nebo Rakousko-Uhersko. A protože je jeho vztah k Summitu pevnější než rakouská monarchie v roce 1918, rozhodl se na Summitu pokračovat i čtvrtým rokem – tentokrát v přípravném týmu. V následujícím roce ho často budete moci zastihnout na trase (vlakem) mezi Prahou a Vídní, v níž bude studovat ekonomické vědy. A ve volných chvílích bude přemýšlet, jak nejlépe delegátům vysvětlit, co dělá jeho orgán.

Zvláštní politický a dekolonizační výbor (SPECPOL)

Vít Batala

Vít Batala

předseda SPECPOL v Modelu OSN

vit.batala@amo.cz

více informací ▼

Vítek se narodil v Praze, dospívání strávil v Brně a teď je zase v Praze. Studuje marketingovou komunikaci a PR na Karlovce (co se tam vlastně učí, je každému záhadou). Léto tráví tím, že mlátí děti obaleným klackem po hlavě (někteří tomu říkají larp). Umí spoustu zbytečných věcí, rozezná podle chuti etiopskou a brazilskou kávu a fakt dobře hraje fotbálek.

Šárka Janáková

Šárka Janáková

místopředsedkyně SPECPOL v Modelu OSN

sarka.janakova@amo.cz

více informací ▼

V případě, že Šárka zrovna na něčem nepracuje nebo necestuje sem a tam, tráví nejraději svůj volný čas spánkem. Není tedy divu, že jejím nejoblíbenějším zvířetem je lenochod. Pokud právě nespí nebo neobohacuje své přátele informacemi o tom, kolik mají lenochodi prstů, ráda konzumuje nadměrné množství cukru. Jejím snem je, aby na ni v cukrárně nekoukali divně, když si koupí najednou dva dorty, ale místo toho ji považovali za někoho, kdo si prostě umí užívat života bez výčitek.

Jaroslav Kopřiva

Jaroslav Kopřiva

místopředseda SPECPOL v Modelu OSN, šéfredaktor Chronu

jaroslav.kopriva@amo.cz

více informací ▼

Jarda má rád: vodu z kohoutku, lidi, co mají rádi vodu z kohoutku, g&t (výhradně s okurkou), jednoduchý věci, složitý lidi, disentující soudce Ústavního soudu, spojovníky, pomlčky, ampersandy, zarovnání na praporek, prostor, lidi, co umí s prostorem pracovat, bizarní humor a fatshaming. Jarda nemá rád: smaženou cibuli, nesmaženou cibuli, vodu ve skleněných lahvích, složitý věci, jednoduchý lidi, zarovnání do bloku, gymnázia, lidi, co pletou pomlčku se spojovníkem, a taky ty, co nemají humor.

Michaela Nováková

Michaela Nováková

místopředsedkyně SPECPOL v Modelu OSN

michaela.novakova@amo.cz

více informací ▼

Míše dělá velikou radost focení na cestách, je smutná, když druzí nedokáží zodpovědět její zvídavé dotazy, zásadní rozhodnutí činí zásadně na poslední chvíli, strach z létání u ní přerostl ve fascinaci letadly a ve volných chvílích jí melouny.

Štěpán Doležal

Štěpán Doležal

místopředseda SPECPOL v Modelu OSN

stepan.dolezal@amo.cz

více informací ▼

Štěpánovo místo přirozeného výskytu je někde na trase Přerov-Praha. Avšak nadcházející školní rok k tomu přibude ještě Brno, kde bude studovat, takže vznikne krásný magický trojúhelník. Mezi jeho nejoblíbenější činnosti v Praze by určitě zařadil učení Pražáků hanácky, smání se užívání protetického V, nastupování do metra jedoucího špatným směrem a spoustu dalších běžných aktivit Moraváka v Praze.

Petra Olivová

Petra Olivová

místopředsedkyně SPECPOL v Modelu OSN

petra.olivova@amo.cz

více informací ▼

Milovnice nesmyslně dlouhých a častokrát poněkud těžkopádných souvětí, která jsou umocňována celou řadou nejrůznějších, zejména archaických, spojek a zájmen, které tvoří neopomenutelnou část Shakespearových tragédií, komedií, básní a sonetů, z nichž se před několika lety zrodila tahle náklonnost, přičemž si však od té doby současně pěstuje i dosti kvalitní marxistický humor, jenž byl po dlouho dobu skrýván, jelikož je z převážné části liberál.

Rada pro lidská práva (HRC)

Jakub Drahorád

Jakub Drahorád

předseda HRC v Modelu OSN

jakub.drahorad@amo.cz

více informací ▼

Protože rád jí a spí, naučil se Kuba ze srdce nesnášet všechny zdlouhavé procesy, které ho od těchto aktivit zdržují – zejména pak čekání, rozhodování se a psaní medailonků. Z toho důvodu chodí všude pozdě a když má na výběr, tak volí všechny varianty. Proto studuje dvě školy, pobíhá neustále hladový a nevyspalý po Praze, aby všechno „stihnul" a na zahájení konference bývá nešťastný, že nestihl ochutnat všechno. Občas Kubovi přijde, že jeho styl života je lehce kontraproduktivní. Je tedy rád za každé kdysi učiněné dobré rozhodnutí, jako třeba jít do HRC, kde je letos už pátým rokem.

Tereza Novotná

Tereza Novotná

místopředsedkyně HRC v Modelu OSN

tereza.novotna@amo.cz

více informací ▼

Tereza studuje pražská práva, ale ráda si myslí, že na právníka je moc hipster. Daleko adekvátněji se cítí na DAMU, kde peskuje herce pod označením „produkční“. Ráda tráví noci v kanceláři. Nerada nosí obě ponožky stejné. Mezi lidmi se cítí nesvá – její nejkvalitnější vztah byl prozatím ten s lahví vína. Mezi její oblíbené činnosti patří hledání pravopisných chyb v nálezech Ústavního soudu. A jednou plánuje přijít pozdě i na vlastní pohřeb.

Eliška Křížová

Eliška Křížová

místopředsedkyně HRC v Modelu OSN

eliska.krizova@amo.cz

více informací ▼

Eliška bude letos poprvé v HRC. Kromě Summitu se věnuje latinskoamerickým tancům. Latinu zbožňuje, tak se nedivte, když bude u hudby z rádia přemýšlet nad tanečními kroky. Hrozně ráda by jednou pomáhala v africkém národním parku se zachraňováním zvířat. Má ráda klid a dobré jídlo. Na konferenci se s ní neuvidíte, protože bude pravděpodobně na Erasmu v Belgii. Místo předsedání se tak bude marně snažit porozumět tomu, co jí ve francouzštině říká vyučující.

Simona Petrů

Simona Petrů

místopředsedkyně HRC v Modelu OSN

simona.petru@amo.cz

více informací ▼

Simča se na první půlku XXV. ročníku odstěhuje za studiem až na samotný okraj Evropské unie, možná dokonce i za něj, v závislosti na rychlosti vyjednávání britských politiků. Jejím největším přáním je, aby mezi Spojeným královstvím a Evropou zůstaly navzdory Brexitu létat letadla, a ona se tak mohla vrátit alespoň na druhou půlku ročníku. Pokud se to povede, bude Simča opět delegátům HRC předávat svoji lásku k lidským právům. Tu už považuje za neoddělitelnou součást svojí osobnosti, stejně jako nadšení pro cestování, čtení a psaní povídek.

Tomáš Mígl

Tomáš Mígl

místopředseda HRC v Modelu OSN

tomas.migl@amo.cz

více informací ▼

Summit je součástí Tomášova života už čtvrtým rokem. Letos se vrací do svého mateřského orgánu jako místopředseda, aby dodával delegátům seběvedomí svojí „šikovností". Když Tomáš není na Summitu, tráví čas se skauty a skautkami. Jde s davem a spolu s dvěma třetinami týmu míří na pražská práva. Zbožňuje historii a návykové americké seriály.

Milena Mücková

Milena Mücková

místopředsedkyně HRC v Modelu OSN

milena.muckova@amo.cz

více informací ▼

Mily dala po roce podprůměrného delegátství stanoviska dohromady a letos bude místopředsedat orgánu, který je jejímu srdci nejblíže. Lidským právům se věnuje i mimo Summit, například jako dobrovolnice při humanitárních programech na Ukrajině. Ve svém volném čase ráda čte, cestuje, sbírá gramofonové desky nebo bojuje s Napoleonským komplexem. Taky by se konečně chtěla naučit hrát na kytaru, ale moc to nestíhá, protože musí poučovat své okolí o správné výslovnosti svého příjmení.

Environmentální shromáždění OSN (UNEA)

Pavla Hrabcová

Pavla Hrabcová

hlavní koordinátorka XXVI. ročníku

pavla.hrabcova@amo.cz

Václav Janáč

Václav Janáč

místopředseda UNEA v Modelu OSN

vaclav.janac@amo.cz

více informací ▼

Vašek studuje Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Baví ho skauting, orientační běh a mezinárodní politika. Na Summitu, kde si oblíbil mimo jiné lososa, bude letos podruhé a stejně jako minulý rok ho potkáte v Environmentálním shromáždění OSN.

Jan Venc

Jan Venc

místopředseda UNEA v Modelu OSN

jan.venc@amo.cz

více informací ▼

Honza zůstal v přípravném týmu věrný nejpozitivnějšímu a nejzelenějšímu orgánu Summitu – známému také jako UNEA. Kromě studia medicíny, se kterou zápasí dnem i nocí, se konečně dostal ke svému hnacímu motoru a jedinému smyslu života, kávě. Kromě oblíbeného espressa tonicu se také opájí zpěvem, tancem a hrou na saxofon.

Vojtěch Obuškevič

Vojtěch Obuškevič

místopředseda UNEA v Modelu OSN

vojtech.obuskevic@amo.cz

více informací ▼

Vojta strávil na Summitu tři roky jako delegát a letos míří coby místopředseda do UNEA. Má rád cestování na méně navštěvovaná místa, běh, asijská jídla, knihy, příležitostný odpolední spánek a chtěl by se naučit hrát pořádně na kytaru. Pokud se vám zdá, že se tváří naštvaně nebo smutně, tak věřte, že výraz jeho obličeje nemusí nic vypovídat o jeho vnitřním rozpoložení. Nemá rád, když mu někdo říká, aby se usmíval.

Lucie Taterová

Lucie Taterová

místopředsedkyně UNEA v Modelu OSN

lucie.taterova@amo.cz

více informací ▼

Léčí se ze závislosti na workshopech a přednáškách. Zatím neúspěšně. Miluje cestování, zejména po méně turisty navštěvovaných destinacích, jako je například Ukrajina, Srbsko či Kosovo. Když je toho na ni moc, čistí si hlavu sportem. Nejraději má běhání, tanec, ale věnovala se i bojovému umění. Jednou bude prezidentkou České republiky.

Model NATO

Ondřej Kovanda

Ondřej Kovanda

generální tajemník v Modelu NATO

ondrej.kovanda@amo.cz

více informací ▼

Ondřej je stejně jako jeho norský protějšek vysoký, hubený a občas nosí brýle. Narozdíl od Jense Stoltenberga ale nerad běžkuje a nepije kávu. V přípravném týmu je třetím rokem, celou tu dobu v Modelu NATO, kde ho baví především vojenství a šikovní delegáti.

Alžběta Filipková

Alžběta Filipková

náměstkyně generálního tajemníka v Modelu NATO

alzbeta.filipkova@amo.cz

více informací ▼

Alžbětin život je jako její oblíbený seriál Letecké katastrofy – nikdo neví, kdy a co přijde jako další, natožpak jak to dopadne. Jen epizody jejího života mívají víc dobrých konců – jedním z nich je například přežití v rozbouřených vodách Právnické fakulty nebo zorientování se v absurdním dramatu jménem život.

Miroslav Řehounek

Miroslav Řehounek

náměstek generálního tajemníka v Modelu NATO

miroslav.rehounek@amo.cz

více informací ▼

Miro, letos podruhé na Summitu a podruhé v Modelu NATO, není příliš originální nebo kreativní člověk. Studuje pražská práva (fenomenální!). Má divný smysl pro humor (#metoo). Rád cestuje (Я не знаю русский!). Nedostatek kreativity naštěstí vynahrazuje svým nadáním tvářit se jako dement kdykoli je třeba, a tak může předsednictvo Modelu NATO zásobovat své delegáty čerstvými memes během celého ročníku. Jeho vrozený talent můžete posoudit sami – Miro se měl na této fotce zatvářit jako erudovaný právník...

Ladislav Švábek

Ladislav Švábek

náměstek generálního tajemníka v Modelu NATO

ladislav.svabek@amo.cz

více informací ▼

Láďa je v NATO ten divný, jako jediný nestuduje práva a na Summit dojíždí z dálné a drsné Ostravy. Miluje Alpy a náležitě si užívá lezení po horách. Mezi jeho další zájmy patří debatování o všem možném, vytváření projektů s krátkou dobou trvanlivosti a všeobecný přehled o všem, co není důležité. V Modelu NATO je potřetí, avšak poprvé jako člen přípravného týmu. Rád cestuje a kempování pod stanem mu není cizí. Jednou by se chtěl podívat do Peru a zažít kouzlo tropického deštného lesa.

Adam Urban

Adam Urban

náměstek generálního tajemníka v Modelu NATO

adam.urban@amo.cz

více informací ▼

Adam je na Summitu s přestávkou čtvrtým rokem, letos však poprvé v roli místopředsedy. V září ho čeká studium na VŠCHT, kde vlastně neví, co bude dělat. Jo, a taky má rád vaření jídla – ze všeho nejvíc vietnamských pudinků.

Model EU

Karolína Oškerová

Karolína Oškerová

generální tajemnice Rady v Modelu EU

karolina.oskerova@amo.cz

více informací ▼

Doposud strávila Karolína třetinu svého vysokoškolského studia v zahraničí. Aby se po vyčerpání Erasmů nenudila, rozhodla se začít se studiem práv. Výjimečně zatím neplánuje nikam odjet. Občas si s chutí vyjede na kole do přírody a často se snaží být vtipná, přestože jí to vůbec nejde. Má ráda dobré víno a cestování. A lidi, co cestují a pijí víno..

Martin Hvězda

Martin Hvězda

náměstek generální tajemnice v Modelu EU

martin.hvezda@amo.cz

více informací ▼

Jen málo věcí je horších než psát několik vět o sobě samém, zvlášť když váš život neoplývá skokovou dynamikou. Což souvisí zejména s tím, že od postaršího člena přípravného týmu toho nelze moc čekat. Být potřetí v Radě EU zanechá na každém následky, i když co lepšího dělat při studiu mezinárodních vztahů a bezpečnosti, naštěstí na té nejlepší škole – FSV UK a ještě k tomu v Praze? Kromě záliby v psaní je patrné, že i focení sebe sama je rovněž oblíbenou kratochvílí. Když je nutné přece jenom trochu změnit zažité stereotypy, stále je možnost se účinně odreagovat – cvičit Taekwon-Do ITF!

Tereza Ondráčková

Tereza Ondráčková

náměstkyně generální tajemnice Rady v Modelu EU

tereza.ondrackova@amo.cz

více informací ▼

Terka letos vyměnila zbraně za něco mnohem děsivějšího a obávanějšího: evropskou legislativu. Ačkoli pro ni DISEC byl a navždy bude první láskou, tak po EU pomrkávala už dlouho. Ještě nikdy neměla špatné rande, proto věří, že i s EU to bude stát za to. Terka je věčný optimista, oceňuje dvojsmysly, ale i obyčejné věci jí docházejí... Pokud s vámi nezahájí rozhovor sama, zkuste se zeptat na její letní výlet do Soulu, kde si zlepšovala korejštinu, proč nepije kávu nebo se nechte zaskočit tím, co studuje.

Martin Blecha

Martin Blecha

náměstek generální tajemnice Rady v Modelu EU

martin.blecha@amo.cz

více informací ▼

Martin pochází z moravské vesnice, takže již v první větě, kterou od něj uslyšíte, jistě zazní charakteristické „jsu“. Na Summitu začíná svůj třetí rok v jediném modelu – věčné lásce – EU. Mimo Summit se dostatečné množství času snaží věnovat studiu bezpečnostních a strategických studií a mezinárodních vztahů v Brně. Obor studia do značné míry kopíruje jeho zájmy, a proto se i mimo školu rád zabývá politickými tématy. Občas také kopne do míče nebo vezme do ruky herní ovladač.

Adéla Schreiberová

Adéla Schreiberová

náměstkyně generální tajemnice Rady v Modelu EU

adela.schreiberova@amo.cz

více informací ▼

Adéla, Áďa, Adla (jak chcete) je podruhé na Summitu a po hlavě skočila do přípravného týmu, stejně jako do studií jednooborové psychologie na Masarykově univerzitě. Ve volném čase se věnuje někdy až nadměrnému filozofování, podporování veškerého multikulti a své vášni: psychologii. Je fanynkou dobrého jídla a vyznavačka kultu nekvalitních, levných vín. Jednou by ráda procestovala celý svět i jinak, než jen prstem po mapě, a naučila se vařit místní, tradiční pokrmy.

Michal Vosinek

Michal Vosinek

náměstek generální tajemnice Rady v Modelu EU

michal.vosinek@amo.cz

více informací ▼

Tohle je Michal. Michal je rozporuplnou osobou. Optimistický nihilista, extrovertní introvert, chaotický perfekcionista. Studuje práva, ale nejraději by je už nestudoval. Z divokého východu, pořád na západě. Dělá všechno a zároveň nic, je všude a přitom nikde. Letos v limitované edici: poprvé organizátorem Summitu.