Archiv novin Chronicle

Zde si můžete prohlédnout všechna vydání našich projektových novin Chronicle, která jsme zvládli sehnat. Bohužel se nám nepodařilo získat pár výtisků z divokých devadesátých let, ale i tak zde na vás čeká několik desítek novin plných kvalitního čtení z posledních 23 let. Stačí rozkliknout konkrétní ročník a můžete si prohlédnout všechna vydání, která v rámci toho ročníku spatřila světlo světa.
XXIV. ročník
  • I. číslo (vydáno pro I. přípravné setkání)
  • II. číslo (vydáno pro III. přípravné setkání)
  • III. číslo (vydáno pro V. přípravné setkání)
  • IV. číslo (vydáno na zahájení konference)
  • V. číslo (vydáno na druhý jednací den konference)
XXIII. ročník
XXII. ročník
XXI. ročník
XX. ročník
XIX. ročník
XVIII. ročník
XVII. ročník
XVI. ročník
XV. ročník
XIV. ročník
XIII. ročník
XII. ročník
XI. ročník
X. ročník
IX. ročník
VIII. ročník
VII. ročník
VI. ročník
V. ročník
IV. ročník
III. ročník
II. ročník

Metropolitní univerzita Praha

Partnerem novin Chronicle je Metropolitní univerzita Praha. Ta otevřela své dveře prvním studentům v roce 2001. Od té doby těmito dveřmi prošlo již 9000 absolventů bakalářských, magisterských a doktorských oborů, a to v Praze, Plzni, Liberci či v Hradci Králové. V posledních letech přijímá univerzita do prvních ročníků přibližně 2000 studentů, což ji řadí mezi nejrychleji rostoucí soukromé vysoké školy v České republice. Univerzita v současné době poskytuje vzdělání 5300 studentům, kteří studují obory na MUP v českém nebo anglickém jazyce.

Noviny Chronicle

Oficiální noviny Pražského studentského summitu do roku 1995, které vycházejí na vybraných přípravných setkáních a na závěrečné konferenci. 

Chronicle informuje o dění na Summitu a přináší relevantní texty o společnosti, politice a mezinárodních vztazích. V neposlední řadě publikuje rozhovory s významnými osobnostmi. 

Vydávání novin Chronicle by nebylo možné bez našeho partnera, Metropolitní univerzity Praha.

Redakce

Anna Martínková

Anna Martínková

místopředsedkyně DISEC v Modelu OSN, šéfredaktorka Chronicle

anna.martinkova@amo.cz

více informací ▼

Kdyby to šlo, bydlela by Anička v literární kavárně, aby měla pod nosem kafe i knihy. Její oblibou jsou dlouhé a složité věty, kterých se snaží se vyvarovat, rozbíjení si kolen na kole, křivé brýle a zevlování v čajovně. Chtěla by jednou učit, takže se pokouší potlačit agresivní sklony, když někdo neumí česky. Zatím se jí to na PedF UK a FFUK při studiu češtiny a ZSV daří. Léčí se ze závislosti na čokoládě a nepije pivo.