21. srpna 2018, tedy přesně 50 let po invazi ČSSR vojsky Varšavské smlouvy, bude 16 středoškolských a vysokoškolských studentů simulovat jednání Rady bezpečnosti OSN, které tehdy v roce 1968 proběhlo pouze pár hodin po začátku invaze.

Fotogalerii z akce naleznete zde!

Účastníky nejdříve čeká krátký úvod do historických souvislostí, co se v Československu dělo a jak na to reagoval svět. Jednou z reakcí bylo právě i rychlé zasedání Rady bezpečnosti OSN, na které byl pozván i zástupce Československa coby pozorovatel. Účastníci následně budou poučeni o jednacím řádu a následně před sebou budou mít přes čtyři hodiny vtělení se do rolí diplomatů v roce 1968. Ke konci dne si poté shrnou závěry jejich jednání. Simulaci Pražský studentský summit organizuje ve spolupráci s Fakultou sociálních věd UK na Hollaru.

Kapacita simulace byla naplněna pouze pár hodin po otevření přihlašování, ale pokud stále studujete střední nebo vysokou školu a chtěli byste si diplomatické simulace a mnohem víc vyzkoušet na vlastní kůži, neváhejte se přihlásit na nový ročník Pražského studentského summitu. Přijímací řízení začíná už 1. září. Pro více informaci k přijímacímu řízení a tomu, co Vás na Summitu čeká se koukněte sem.