Přijímací řízení je u konce a 27. ročník právě probíhá!

Stále je možné se zapsat na pořadník náhradníků. Podrobnosti najdete na této stránce.

Summit je prestižní vzdělávací projekt, který pod záštitou Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) připravuje tým více než 60 dobrovolníků. Skládá se z 5 přípravných setkání a závěrečné konference.

Studenti středních a vysokých škol se ho účastní ve třech různých modelech: OSN, NATO a EU. Modely se liší složením účastníků i jednacími jazyky. Na této stránce naleznete obecné informace o jednotlivých modelech. Více o přípravném týmu se dozvíte zde.

Průběh ročníku

1. WS: 23. října
2. WS: 20. listopadu
3. WS: 18. prosince
4. WS: 22. ledna
5. WS: 26. února

Závěrečná konference: 24. – 27. března

Středoškoláci

Pro studenty středních škol je určen Model NATO a Model OSN.

Modelu OSN se studenti účastní po tří až pětičlenných delegacích a mají možnost zasedat v sedmi simulovaných součástech organizace.

Jednání probíhají v češtině. Více o agendě v jednotlivých orgánech naleznete pod záložkou Modely zde.

Modelu NATO se účastní studenti jako jednotlivci. Jednacím jazykem je angličtina, toho se ale vůbec nelekejte! Pro účast v NATO zdaleka nemusíte mluvit anglicky perfektně, berte to jako příležitost se v jazyce zlepšit. Více o modelu NATO zde.

Vysokoškoláci

Studentům vysokých škol je určen Model EU. V rámci něj zastávají především pozice ministrů členských zemí v simulované Radě Evropské unie, ale i jiné role v dalších orgánech EU. Jednání v tomto Modelu probíhá v češtině. Účast v Modelu vám umožní poznat zajímavé lidi a může pro vás být skvělým odrazovým můstkem k dalším zajímavým stážím nebo studiu v zahraničí. Více o Modelu EU zde.

Burza delegátů

Chceš na Summit, ale propásl/a jsi čas na přihlášku? Využij naši burzu delegátů a my tě zařadíme na seznam náhradníků!

Pusťte si náš podcast Summit talks a zjistěte,
 o čem jednáme!

A co koronavirus?

Neboj se, koronavirus nás nezastaví. Již od léta jsme v úzkém kontaktu s pražskou hygienickou stanicí ohledně plánovaných opatření a snažíme se připravit na všechny možné varianty konání projektu. Z loňského ročníku navíc už máme zkušenost s organizováním summitu v online verzi a i v případě této nemilé varianty jsme schopní poskytnout účastníkům kvalitní program. Nemusíš se tedy obávat, workshopy i konference letos každopádně proběhnou!