Nauč se mluvit na veřejnosti, argumentovat a hledat kompromisy, ale hlavně poznej nové přátele! Přihlas se na Summit.

Od 1. září se můžete hlásit na 27. ročník Pražského studentského summitu.

Přijímací řízení do modelu OSN bylo ukončeno 30. září, do modelů NATO a EU pak běží do 8. října. Podrobnosti se dozvíte na této stránce.

Info • Středoškoláci Vysokoškoláci Koronavirus

Summit je prestižní vzdělávací projekt, který pod záštitou Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) připravuje tým více než 60 dobrovolníků. Skládá se z 5 přípravných setkání a závěrečné konference. K účasti na projektu je třeba projít přijímacím řízením.

Studenti středních a vysokých škol se hlásí do tří různých modelů: OSN, NATO a EU. Modely se liší složením účastníků i jednacími jazyky. Na této stránce naleznete všechny obecné informace o přijímacích řízeních a jednotlivých modelech. Více o přípravném týmu se dozvíte zde.

POSLECHNĚTE SI INFORMACE K PŘIJÍMACÍMU ŘÍZENÍ TAKÉ VE FORMĚ PODCASTU!

Přijímací řízení do EU a NATO končí za

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

Průběh ročníku

1. WS: 23. října
2. WS: 20. listopadu
3. WS: 18. prosince
4. WS: 22. ledna
5. WS: 26. února

Závěrečná konference: 24. – 27. března

Středoškoláci

Pro studenty středních škol je určen Model NATO a Model OSN.

Do Modelu OSN se studenti hlásí po tří až pětičlenných delegacích a mají možnost zasedat v sedmi simulovaných součástech organizace.

Každá delegace má svého vedoucího (v seznamu států označený kolečkem), který ji zatupuje při některé oficiální komunikaci s přípravným týmem (např. výměny členů delegace apod.). Také delegaci zastupuje na simulovaném zasedání Valného shromáždění OSN, které proběhne na závěrečné konferenci.

Jednání probíhají v češtině. Přijímací řízení do modelu OSN bylo ukončeno 30. září 2021. Více o agendě v jednotlivých orgánech naleznete pod záložkou Modely zde.

Do Modelu NATO se hlásí studenti jako jednotlivci. Jednacím jazykem je angličtina, toho se ale vůbec nelekejte! Pro účast v NATO zdaleka nemusíte mluvit anglicky perfektně – jak uvidíte, ani vaši spoludelegáti na tom nebudou jinak. Berte to jako příležitost se v jazyce zlepšit. Přijímací řízení do Modelu NATO bylo uzavřeno 8. října 2021. Více o modelu NATO zde.

Burza delegátů

Chceš do modelu OSN, ale propásl/a jsi čas na přihlášku? Využij naši Burzu delegátů a my tě zařadíme na seznam náhradníků!

 

Přijímací řízení do Modelu OSN bylo ukončeno.

Is my english good enough?

Pokud dosáhnete v tomto testu alespoň úrovně A2, nemáte se v NATO čeho bát. Model v pohodě zvládnete!

Vysokoškoláci

Studentům vysokých škol je určen Model EU. V rámci něj zastávají především pozice ministrů členských zemí v simulované Radě Evropské unie, ale i jiné role v dalších orgánech EU. Jednání v tomto Modelu probíhá v češtině. Účast v Modelu vám umožní poznat zajímavé lidi a může pro vás být skvělým odrazovým můstkem k dalším zajímavým stážím nebo studiu v zahraničí. Přijímací řízení bylo uzavřeno 8. října 2020. Více o Modelu EU zde.

.

A co koronavirus?

Neboj se, koronavirus nás nezastaví. Již od léta jsme v úzkém kontaktu s pražskou hygienickou stanicí ohledně plánovaných opatření a snažíme se připravit na všechny možné varianty konání projektu. Z loňského ročníku navíc už máme zkušenost s organizováním summitu v online verzi a i v případě této nemilé varianty jsme schopní poskytnout účastníkům kvalitní program. Nemusíš se tedy obávat, workshopy i konference letos každopádně proběhnou!