Nemusíš hned zazářit. Přihlas se na Summit!

Přijímací řízení na XXVI. ročník Pražského studentského summitu bylo ukončeno. XXVII. ročník bude začínat v záři roku 2021.
Nechce se vám čekat? Zkuste štěstí na burze delegátů!

Také se můžete zúčastnit našich vzdělávacích seminářů, které vzhledem k okolnostem momentálně probíhají online na našem Facebooku.

Info • Středoškoláci Vysokoškoláci

Summit je prestižní vzdělávací projekt, který pod záštitou Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) připravuje tým více než 60 dobrovolníků. Skládá se z 5 přípravných setkání a závěrečné konference. K účasti na projektu je třeba projít přijímacím řízením.

Studenti středních a vysokých škol se hlásí do tří různých modelů OSN, NATO a EU. Modely se liší složením účastníků i jednacími jazyky. Na této stránce naleznete všechny obecné informace o přijímacích řízeních a jednotlivých modelech. Více o přípravném týmu se dozvíte zde.

Chceš do modelu OSN, ale nedaří se ti sestavit delegaci? Využij naši Burzu delegátů!

Nezapomeň, že tento rok se přihláška posílá skrze informační systém, který je dostupný na stránkách sys.amo.cz

A co koronavirus?
Neboj se, koronavirus nás nezastaví. Již od léta jsme v úzkém kontaktu s pražskou hygienickou stanicí ohledně plánovaných opatření a snažíme se připravit na všechny možné varianty konání projektu. Nemusíš se tedy obávat, workshopy i konference letos každopádně proběhnou! Bližší informace se účastníci projektu dozví s dostatečným předstihem.

Přijímací řízení do NATO a EU končí za

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

Středoškoláci

Pro studenty středních škol je určen Model NATO a Model OSN.

Do Modelu OSN se studenti hlásí po tří až pětičlenných delegacích a mají možnost zasedat v sedmi simulovaných součástech organizace. Jednání probíhají v češtině. Přijímací řízení bylo ukončeno 30. září 2020. Více o agendě v jednotlivých orgánech naleznete pod záložkou modely zde.

Do Modelu NATO se hlásí studenti jako jednotlivci. Jednacím jazykem angličtina. Jde tedy o větší výzvu a přiblížení se světu skutečných diplomatických jednání. Přijímací řízení do Modelu NATO bude letos uzavřeno 11. října 2020. Více o modelu NATO zde.

Přihlašování bylo ukončeno. Přijatým delegacím gratulujeme!

Vysokoškoláci

Studentům vysokých škol je určen Model EU. V rámci něj zastávají pozice ministrů členských zemí v simulované Radě Evropské unie. Jednání v tomto modelu probíhá v češtině. Přijímací řízení bude uzavřeno 11. října 2020. Více o modelu EU zde.