#SpoluJsmeSummit

Přijímací řízení XXV. ročníku Pražského studentského summitu je právě nyní v plném proudu. Využijte naši Burzu delegátů pro skládání delegací a hledání přátel pro nadcházející jednání.

Studenti středních a vysokých škol se hlásí do tří různých modelů OSN, NATO a EU. Modely se liší složením účastníků i jednacími jazyky. Na této stránce naleznete všechny obecné informace o přijímacích řízeních a jednotlivých modelech.

Středoškoláci

Pro studenty středních škol je určen Model NATO a Model OSN.

Do Modelu OSN se studenti hlásí po 3 až 5 členných delegacích a mají možnost zasedat v 7 simulovaných orgánech této organizace. Jednání probíhají v češtině. Přijímací řízení bude ukončeno 29. září 2019.

Do Modelu NATO se hlásí studenti jako jednotlivci. Jednacím jazykem angličtina. Jde tedy o větší výzvu a přiblížení se světu skutečných diplomatických jednání. Přijímací řízení do Modelu OSN bude letos uzavřeno 29. září 2019.

Vysokoškoláci

Studentům vysokých škol je určen Model EU. V rámci něj zastávají pozice ministrů členských zemí v simulované Radě Evropské unie. Jednání v tomto modelu probíhá v češtině. Registrace probíhá zpravidla od září do půlky října.