Září v summitím kalendáři uběhlo jako voda, a to znamená jediné – čas na zaslání přihlášek do modelu OSN se krátí! Pomyslná brána do světa Summitu se pro model OSN zavírá o půlnoci z 29. na 30. září, tak neusni na vavřínech a nezapomeň poslat přihlášku své delegace. Zadání i přihlašovací formulář naleznete na stránce přijímacího řízení.

Úspěšný rozjezd do regionů je za námi

Na první regionální simulaci Staň se diplomatem tohoto roku jsme zavítali do středočeské Příbrami. Nový formát přinesl nové výzvy, ale o to více radosti. Oproti předchozím ročníkům, kdy se simulovala Rada bezpečnosti OSN, jsme totiž letos nadšených žáků a žákyň potřebovali rovnou 27. Ukázalo se, že vykročit novou cestou se vyplatilo, a s potěšením můžeme říci, že první simulace Evropské rady zabývající se rozšiřováním Evropské unie se povedla skvěle. Dodnes není známo, zda si onen páteční den v Příbrami užili víc účastníci, nebo přípravný tým.

Nelenil ani tým Instantního summitu. Se simulací Rady bezpečnosti OSN na téma Izraelské osady na Západním břehu Jordánu 18. září zamířil na gymnázium Strakonice, kde ho s naší podporou uspořádali naši bývalí delegáti, a poté 22. září na krajský úřad v Českých Budějovicích, kam dorazili také studenti z Tábora, Sezimova Ústí, Soběslavi. Poslední zářijovou zastávkou se 25. září stal krajský úřad v Ústí nad Labem, kam zamířili žáci z Rumburku, Děčína, Teplic, Chomutova i krajského města. Fotografie z regionálních výjezdů naleznete v naší fotogalerii. Všem účastníkům děkujeme za skvělou atmosféru a těšíme se, že se možná potkáme za necelý měsíc na 1. workshopu!

Simulace Instantního summitu se staly součástí projektu Samet na školách. Pokud se ho tedy vaše škola účastní, můžeme přijet i k vám!