Smažení, pražení, jak nazval Vítek hraní her, je to, co bychom vám chtěli v této obvyklé rubrice Chronu doporučit tentokrát. S dobrou hrou totiž utíká  čas strávený doma v karanténě mnohem lépe. Zeptali jsem se proto sekretariátníků, co hrají nejraději.

 

Pája (hlavní koordinátorka) ráda hraje šachy. Zejména od doby, kdy zhlédla seriál The Queen’s Gambit.

 

Když Dola (backoffice) zrovna nefotí, rád si zahraje AZ kvíz. Hru pro každého, kdo si chce otestovat, kolik toho ví, asi není ani potřeba představovat.

 

Káča (SPECPOL) ráda hraje Democracy 3, nebo sází na klasické křížovky a sudoku.

 

Eliška (backoffice) má ráda The game – zábavnou deskovku, při které se člověk snaží myslet takticky dopředu a zároveň spolupracovat.

 

Barča (EU) si ráda zahraje strategicko-taktickou hru Risk! a na Xboxu paří Rogue Company – animovanou střílecí hru na způsob Counterstrike s grafikou Fortnite.

 

Martin (EU) doporučuje počítačovou hru Wargame: Red Dragon se slovy  „Takticko-operační strategie ze studené války, tančíky, letadla a lodě. Ničit to je nejlepší prokrastinace!”. K tomu ještě hraje Red Dead Redemption 2, prý aby si mohl zajít do hospody alespoň ve western světě.

 

Bára (UNSC) nepohrdne League of Legends a Overwatchem. Ale je to spíš kvůli závislosti, než že by pro to měla nějaký specifický důvod.

 

Matěj (zástupce hlavní koordinátorky) doporučuje hru Hollow Knight, o které tvrdí, že to je „geniální metroidvanie, kterou si zamilujete kvůli roztomilým postavičkám a krásně malované mapě a budete ji mít rádi, i když vás její náročnější části budou mlátit železnou trubkou do hlavy.”

 

Šimon (ECOFIN) bez váhání zapne Skyrim – videoherní poklad. „Ke hře jsem se po pár letech teď při karanténě vrátil a pořád mě překvapuje, jaké další příběhy se v ní dají najít.” Dále pak doporučuje indie puzzle hru s působivým designem a hratelností SUPERHOT. A nakonec ještě Abzû, hru s jedním z vizuálně nejkrásnějších provedení. Dá se u toho dobře odpočinout a člověk si může alespoň virtuálně zaplavat.

 

Olda (UNSC) si rád zahraje tankovou arkádu World of Tanks. Mezi její kvality podle něj patří věkově vyspělá komunita a historické stroje. Skvěle se u toho poslouchají přednášky, protože zvuk ve hře není zásadní. Takhle prý udělal zkouškové – dvě hodiny učení, hodina tanků a zase znova.

 

Šárka (UNEP) všem doporučuje hru Krycí jména. Možná ji znáte jako deskovku, ale tuhle hru, ve které se snažíte hledat spojitosti mezi mnohdy velmi odlišnými slovy, si můžete zahrát i online.

 

„pOjĎtE aMoNg))),” říká Jan Pytela a všem je hned jasné, že je fanouškem hry Among Us, která se nejednou hrála také na poworkshopové online socializaci.

 

Vítek a Lucka (SPECPOL, resp. UNEP) rádi hrají na nervy. :–)

 

Úvodní koláž: Lucie Vodvářková, PSS

Lucie Vodvářková

Lucie Vodvářková

hlavní koordinátorka

lucie.vodvarkova@amo.cz

více informací ▼

Lucka pochází z Ústí, studuje práva a mezinárodní vztahy s BSS v Brně a vede Pražský studentský summit. Tráví tedy dost času ve vlaku, kde se většinou snaží dohánět, co nestihla. Ve volných chvílích ráda posedí s kamarády u kafe nebo piva, případně si zaleze k některému seriálu. Než se stala hlavní koordinátorkou, vedla UNEP a zájem o ochranu životního prostředí v ní zůstává dodnes. Když Lucka zrovna Summit přímo nedělá, tráví čas s lidmi ze Summitu, nebo vypráví těm, co ho neznají, jak je super. 

Vít Batala

Vít Batala

předseda SPECPOL v Modelu OSN

vit.batala@amo.cz

více informací ▼

Vítek se narodil v Praze, dospívání strávil v Brně a teď je zase v Praze. Studuje marketingovou komunikaci a PR na Karlovce (co se tam vlastně učí, je každému záhadou). Léto tráví tím, že mlátí děti obaleným klackem po hlavě (někteří tomu říkají larp). Umí spoustu zbytečných věcí, rozezná podle chuti etiopskou a brazilskou kávu a fakt dobře hraje fotbálek.

SLEDUJTE NÁS!

Redakce

A jaké jsou vaše zážitky? O čem byste si chtěli přečíst v příštím čísle? Napište nám!