I během 29. ročníku Summit nezůstává pouze v české metropoli, ale se simulacemi a doprovodným vzdělávacím programem vyráží do českých regionů. A kam zamíří v průběhu září?

 

Regionální simulace: Staň se diplomatem

Komplexní celodenní program se simulací Rady Evropské unie, který je určený pro 8. a 9. ročníky ZŠ a nižší stupeň víceletých gymnázií, vyráží 15. září na gymnázium do středočeské Příbrami.

Co na tamější žáky čeká? Dopoledne se seznámí s fungováním mezinárodních organizací a především Evropské unie a Evropské rady. Také jim bude představena jedna z aktuálních otázek a její problematika podrobně vysvětlena. Odpoledne budou moci žáci všechny nabyté poznatky uplatnit při jednání v rolích nejvyšších představitelů reálných evropských států.

FOTO z loňských regionů


Instantní summit

Také další doprovodný projekt Pražského studentského summitu, který je určený pro studenty středních škol a vyššího stupně víceletých gymnázií, zamíří do českých krajů. Máte možnost si tak vyzkoušet summití simulaci ještě před 1. workshopem, konkrétně jednání Rady bezpečnosti OSN na téma izraelských osad na západním břehu Jordánu.18. září putuje za studenty gymnázia ve Strakonicích, v pátek 22. září pak na krajský úřad v Českých Budějovicích, kam se mohou přihlásit studenti z celého Jihočeského kraje. Po víkendové přestávce se program přesune na sever do Ústí nad Labem, kde se uskuteční simulace také na tamějším krajském úřadě, tentokrát pro studenty z Ústeckého kraje.Přihlašování na simulaci v prostorách strakonického gymnázia končí 15. září, na program v Českých Budějovicích a Ústí nad Labem pak 17. září 2023.

Více informací a QR kód s přihlašovacím formulářem naleznete v infografikách níže. Pokud máte jakékoliv otázky, napište nám na .

Těšíme se na vás!