Vážené delegátky, vážení delegáti,

Blíží se duben a s ním i vrchol celého letošního ročníku – závěrečná konference! Pojďte se s námi prostřednictvím tohoto infopacku podívat, co vše na vás během čtyřdenního programu čeká.

Čtvrtek – slavnostní zahájení

Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 4. dubna od 17 hodin v Pražské křižovatce. Registrace jsou otevřeny od 16:00 do 16:50, dorazte prosím na místo s dostatečným předstihem. Vstup do objektu je možný pouze z ulice Liliová, nikoliv z Anenského náměstí. Nejjednodušší přístup je od tramvajové zastávky Karlovy lázně nebo stanice metra Národní divadlo (linka B) a Staroměstská (linka A), jak můžete vidět na plánku. Připomínáme, že na akci mohou přijít pouze delegáti letošního ročníku PSS a na jméno pozvaní hosté, na akci není možné dorazit s doprovodem, a to z kapacitních důvodů. Dress code tohoto večera je business casual. Myslete na to, že se jedná o nejslavnostnější část celého ročníku. Po celou dobu zahájení budete mít k dispozici šatny i toalety.

Celé slavnostní zahájení bude probíhat v duchu oslav 20 let ČR v EU a 25 let ČR v NATO. Na toto téma bude probíhat i diskuse s našimi hosty. Můžete se těšit na Bijana Sabeta, velvyslance USA v České republice, a také na Martina Dvořáka, ministra pro evropské záležitosti. Budeme velmi rádi, pokud se budete do diskusí aktivně zapojovat a ptát se na otázky, které vás zajímají. Diskusemi provede programová koordinátorka Ivet Nguyen.

Můžete se také těšit na plenární projevy na téma „Jak transformovat mezinárodní instituce v době sílícího protekcionismu?“ se kterými vystoupí vybraní delegáti. Pokud jste se ještě nepřihlásili a stále váháte, máte možnost vyplnit přihlášku až do pátku 29. 3. včetně! Pevnou součástí přihlášky je nutnost zaslat textovou verzi projevu a video s vaším přednesem na e-mailovou adresu nela.vitu@amo.cz. Přihlášku, podrobnější informace a kritéria, která by měl váš projev splňovat, naleznete na tomto odkazu.

Od 20. hodiny bude probíhat rozmanitý raut. Můžete se těšit na saláty, studené mísy, vegetariánské pochoutky i sladkou tečku. Čtvrteční akce oficiálně končí ve 22 hodin. Doporučujeme jít brzy spát, ať jste odpočatí a čerství na jednací dny.

Pátek až neděle – jednací dny

Od pátku 5. dubna do neděle 7. dubna se budeme setkávat v Kongresovém centru Praha poblíž stanice metra Vyšehrad. Jak se na místo dostanete? A kde najdete vaše orgánové místnosti? To vše najdete na našich pláncích.

Jednání bude každý den začínat v 9 hodin, cestu na Vyšehrad ale ráno zbytečně neodkládejte, ať se po příchodu stihnete připravit.

Mezi 8:30 a 9:00 můžete také navštívit náš infopoint v 1. patře, kde si v pátek nezapomeňte vyzvednout náš summití občasník Chron. Zároveň si v něm můžete zakoupit náš merch, vstupenky na nedělní social nebo si vyzvednout objednanou vlaječku, případně vyzvednout badge a plátěnku, pokud se nebudete moci dostavit na čtvrteční zahájení.

V pátek a v sobotu bude orgánové jednání končit vždy v 17:30. V průběhu těchto jednacích dní vás čeká orgánová obědová pauza, na kterou choďte vždy se svým předsednictvem. Nemusíte se bát, jídla bude dost! V nabídce je vždy jedna masová a jedna vegetariánská varianta. V průběhu odpoledne bude probíhat společný coffee break. K dispozici bude sladké pečivo, ovoce, káva a čaj. Po konci oficiálního programu můžete volný čas využít podle svých přání. Doporučujeme ale využít množství doprovodných akcí, nebo se zúčastnit orgánových večeřích či jiných aktivit, které si pro vás připraví vaše předsednictvo. Společně strávený večer je nejlepším pojítkem summití komunity! 

Nedělní program v orgánech bude končit již ve 14:00, od 15:00 do 17:00 pak bude probíhat společné zakončení v Panoramě. V neděli vás čeká dopolední coffee break a odpoledne po konci jednání dostanete místo teplého oběda obložené bagety.

Závěrečný soušl

Po ukončení oficiálního programu v KCP je možnost vyrazit společně s vašimi oblíbenými sekretariátníky a spoludelegáty do podniku El Mágico, kde proběhne závěrečný social event. Účast není povinná, nejde o oficiální program, nicméně vám doporučujeme dorazit. Podnik bude otevřen od 19:00 a lístky bude možné zakoupit v průběhu konference v našem infopointu. Na vstupenku i na zbytek večera vám doporučujeme mít u sebe hotovost a nejlépe drobné. Cena lístku se bude pohybovat kolem 100 kč, ale postupně se bude zvyšovat, doporučujeme proto zakoupit si ho co nejdříve. Větší předstih vám také umožní vytvořit lepší převlek – je to přece jenom kostýmová party. Letošní téma? Memes a internetové virály – a bude i soutěž o nejlepší kostým! Samozřejmě platí, že je konzumace alkoholu povolena pouze plnoletým, u vstupu se budete muset prokázat průkazem s vaší fotografií a datem narození.

#spolujsmesummit #tohlejesummit