XXVII.

XXVII.

Pražský studentský summit je vzdělávací projekt od studentů pro studenty. XXVI. ročník je již minulostí a rozjíždí se přípravy na další. Summit tvoří řada dobrovolníků a nyní je čas tu řadu doplnit.

 

Možná právě tebou!

 

Chci do týmu.Raději bych si přečetl/a více...

Co to vlastně je Pražský studentský summit?

Summit je studentský vzdělávací projekt organizovaný několika desítkami vysokoškoláků pro několik stovek dalších studentů.

Jak Summit ty studenty vzdělává?

Hlavní myšlenkou Summitu je vzdělávání pomocí simulace jednání mezinárodních organizací, jakou je NATO, EU a různé orgány OSN. Kromě znalostí o mezinárodních vztazích účastníci rozvíjejí i své dovednosti, ať už jde o argumentaci, rétoriku, veřejné vystupování, či práci se zdroji  Pro účastníky jsou také připravené semináře vedené odbornými hosty z nejrůznějších oborů a oblastí veřejného života. 

Jak Summit probíhá?

Summit je zhruba půlroční akce, která se opakuje každý rok už od roku 1995. Letos začne XXVII. ročník. Ještě do začátku prázdnin se (dovolí-li to situace) celý tým potká na úvodním víkendu, kde se seznámí a rozdělí si úkoly. Během prázdnin probíhá příprava materiálů, zejména pak psaní odborných Backgound reports.  

V září pak proběhne přijímací řízení pro delegáty, po němž následuje tzv. přípravná část, skládající se z pěti sobotních workshopů od listopadu do března. Po přípravné části se pak koná závěrečná konference.           

Co se dělá na přípravných setkáních?

Přípravná setkání se soustřeďují na rozvoj dovedností a znalostí účastníků a jejich přípravu na závěrečnou konferenci. Program tvoří semináře s různými hosty, aktivity jako minisimulace a moot-courty a zhruba polovinu času tráví účastníci aktivitami ve svém modelu či orgánu.

A na závěrečné konferenci?

Konferenci tradičně otevírá slavnostní zahájení s projevy významných hostů i samotných účastníků. Poté následují tři dny celodenních jednání v modelech a orgánech, kdy mají účastníci možnost převést to, co se naučili, do praxe…   

Jak velký je Summit?

Během XXVI. ročníku se projektu zúčastnilo 300 účastníků a chystalo ho 60 dobrovolníků – členů přípravného týmu.

Simulujeme jednání modelů NATO a EU a z OSN simulujeme Radu bezpečnosti (UNSC), Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), Environmentální program OSN (UNEP), Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC) a 3 výbory Valného shromáždění: 2. Hospodářský a finanční (ECOFIN); 3. Sociální, humanitární a kulturní (SOCHUM); 4. Zvláštní výbor pro politické otázky a otázky dekolonizace (SPECPOL).

členů týmu

ZNÍ TO DOBŘE?

Tak čti dál!

 

 

ČÍST DÁL

Staň se součástí týmu!

Právě končí XXVI. ročník, část týmu odchází, část zůstává, část potřebujeme novou a XXVII. ročník se blíží.

Koho hledáme?

 1. Měl/a bys nejpozději od letošního září studovat na vysoké škole.
 2. Měl/a bys chtít zlepšovat svět.
 3. Měl/a bys být aktivní.
 4. Měl/a bys umět komunikovat.
 5. Měl/a bys být spolehlivý/á.
 6. Měl/a bys mít chuť vzdělávat ostatní.
 7. Měl/a bys mít chuť učit i sebe.
 8. Měl/a bys umět najít si na Summit čas.

Co bys dělal?

 • Co bys chtěl/a! Skoro.
 • Na Summitu je vždy co dělat. Od vedení diplomatických simulací přes zajišťování cateringu po nošení krabic do schodů.
 • Celého týmu se ptáme, kdo by chtěl co dělat, a snažíme se role poskládat tak, abychom všem vyšli vstříc a zároveň se naplnily všechny potřeby projektu.
 • Příklady nejrůznějších funkci: předsedání v orgánu, příprava vzdělávacích aktivit, starost o hosty, zajišťování logistiky, redakce časopisu Chron, správa sociálních sítí, psaní tiskových zpráv, fotografování…

Jak se do týmu dostaneš?

Nové kolegy si vybíráme pečlivě, protože z nich nebudou pouze “kolegové”, ale především kamarádi.

Nejdříve vyplň krátký dotazník a pošli nám svůj životopis. My se na něj koukneme a rozhodneme se, jestli si s tebou sedneme na pohovor. Většinou se tak skutečně stane.

Při pohovoru se budeme bavit nejen o tom, co bys v týmu rád/a dělal/a, ale třeba i o tvých oblíbených knížkách nebo volnočasových aktivitách. Možná tě necháme, abys nám udělal/a i krátkou prezentaci, abychom si ověřili, jak vystupuješ. Není to žádné strašné mučení a nedávno jsme to sami podstupovali.

Přihlášku můžeš poslat do 18. dubna, tak se zvedni a pojd s námi dělat Summit!

Jdu do toho!

Zbývá

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

Máš otázky? Napiš nám!

Lucie Vodvářková

Lucie Vodvářková

hlavní koordinátorka XXVII. ročníku

lucie.vodvarkova@amo.cz

více informací ▼

Lucka permanentně nestíhá, protože, kromě strkání nosu do všeho možného na Summitu, dělá ještě dvě školy, prokrastinuje nad nadměrným množstvím seriálů, nutí všechny okolo sebe třídit odpad a dává slovům divné koncovky. Když jí přeci jen zbyde čas, lidi z Prahy přesvědčuje, že bydlet v Brně je fajn, a těm ostatním to samé tvrdí o Ústí nad Labem.

Matěj Frouz

Matěj Frouz

zástupce hlavní koordinátorky

matej.frouz@amo.cz

více informací ▼

Roztříštěnost Matějových zájmů je poznat už z toho, že rád kouká jak na ragby, tak na závody kuliček. Rád vymýšlí slovní hříčky a rád by měl želvu jménem Želvis Presley. Summit mu před lety otevřel oči, když mu ukázal, že není jediný a nejchytřejší mladý člověk zajímající se o politiku, ba dokonce je spousta mnohem zajímavějších lidí, než je on. Celou dobu, co na Summitu je, ho baví nechávat se ostatními inspirovat.