Mohlo by se zdát, že si po dubnové konferenci dáváme letní pauzu — ale opak je pravdou! Už od jara připravujeme nový ročník a pracujeme na tom, abyste si opět odváželi zajímavé zážitky a užili si náš program.

Během nadcházejícího ročníku nás čeká 5 sobotních přípravných setkání plných zajímavých hostů, seminářů a orgánových programů na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, a to 21. října, 18. listopadu, 16. prosince, 27. ledna a 24. února, vždy od 9:30 do 16:30. Vrchol ročníku, tedy závěrečná konference, nás čeká v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě od 4. do 7. dubna.

Přijímací řízení do všech modelů, které na Summitu simulujeme, tedy OSN, NATO, EU i G20, startuje 1. září. Stejně jako v loňském roce jsou modely OSN, NATO a G20 určené pro studenty středních škol, model EU pak pro vysokoškolské studenty. Zadání i všechny důležité informace, které byste měli při jeho vyplňování znát, naleznete po spuštění formulářů na našem webu a sociálních sítích.

S novým ročníkem nový tým

Pražský studentský summit se neobejde bez dobrovolníků v řadách přípravného týmu. Každý rok přirozeně Summit část členů týmu opouští a naše řady posilují nováčci, kteří jsou v naprosté většině z řad bývalých delegátů. V letošním roce se na jeho přípravě podílí 63 vysokoškolských studentů ze všech koutů Česka a Slovenska, kteří tvoří 9 pěti- až šesti členných předsednictev, tříčlenná backoffice a 7 koordinátorů. O tom, koho na Summitu v nadcházejícím ročníku budete potkávat, se více dozvíte zde.Summit opět vyráží do regionů!

I během XXIX. ročníku budeme vyrážet na školy do regionů s našimi simulacemi a programy. Doprovodný projekt Regionální simulace: Staň se diplomatem i v letošním roce vyráží do všech koutů České republiky a v letošním roce připravuje simulaci Rady Evropské unie, která je doplněna o nabitý program. Není na co čekat, a tak hned 15. září zavítá tým regionů do Příbrami! Cílovou skupinou jsou 8. a 9. ročníky základních škol a nižší stupeň osmiletých gymnázií, více informací naleznete zde.

Novým projektem, na kterém jsme pracovali dva poslední ročníky, je Instantní summit, tedy možnost, jak si simulaci uspořádat samostatně na vaší akci, ve vaší škole nebo při jiných příležitostech. V současnosti na našich stránkách najdete náš první balíček jednání Rady bezpečnosti, který se věnuje Izraelským osadám na Západním břehu Jordánu. V současnosti pracujeme na historické simulaci, která se bude věnovat jednání Moskevského protokolu v roce 1968, její dokončení plánujeme na začátek října 2023. V rámci testování balíčků míříme i do škol, cílovou skupinou Instantního summitu jsou střední školy a vyšší stupeň osmiletých gymnázií. Více se dozvíte zde.