Jako by to bylo včera, kdy byl XXIV. ročník Summitu zahájen na svém I. přípravném setkání v listopadu 2018. Následující měsíce uběhly jako voda a už se nachází na svém konci. Téměř. Stojíme před závěrečnou a nejdůležitější částí celého projektu – závěrečnou konferencí.

Závěrečná konference začne ve čtvrtek 21. března slavnostním zahájením v Hotelu Ambassador – Zlatá Husa na Václavském náměstí. Program začíná v 10:00 úvodními projevy Zbyňka Novotného, hlavního koordinátora projektu, Vlaďky Mušálkové, ředitelky Asociace pro mezinárodní otázky, a J.E. Stephenem B. Kingem, velvyslancem USA v ČR.

Následovat bude očekávaná debata o Evropě po Brexitu, k jehož realizaci by mělo dojít pouhých pár dní po konferenci. Jak bude vypadat Evropa bez Velké Británie? Debatu bude moderovat uznávaná moderátorka Světlana Witowská a zapojí se do ní více než kvalifikovaní hosté: bývalý ministr zahraničí a velvyslanec v USA, pan Alexandr Vondra, CEO českého mediálního lídra Czech News Center, paní Libuše Šmuclerová a také významný český ekonom působící v ČSOB a na Univerzitě Karlově, pan Tomáš Sedláček.

Následovat bude novinka s názvem Summit Talks, totiž segment, ve kterém vystoupí úspěšní bývalí členové přípravného týmu Summitu, kteří se podělí o své zkušenosti a jak jim Summit v jejich kariéře pomohl. Na programu máme poslance PSP ČR, pana Jana Lipavského, spoluzakladatelku společnosti 87%, paní Kateřinu Pljaskovovou, a fundraisera Lékařů bez hranic, pana Šimona Pressera.

Tímto bude ukončena dopolední část programu a po obědové pauze přijdou na řadu především účastníci projektu, odpolední část je totiž téměř výhradně věnována jejich delegátským projevům, které budou předcházet třem dnům náročného jednání.

Po čtvrtečním slavnostním zahájení bude konference pokračovat třemi jednacími dny v hotelu Olympik a Artemis. Během těchto dnů budou účastníci simulovat jednání mezinárodních organizací OSN, NATO a EU a zúročí tak znalosti nabité během přípravné části projektu. Páteční i sobotní jednací dny probíhají od 9 do 18 hodin. V neděli po dopoledním jednání na účastníky čeká poslední překvapení ročníku, a to v podobě hromadného jednání v simulaci Valného shromáždění OSN. Poté již přijde na řadu zakončení celého ročníku a úderem 17. hodiny XXIV. ročník Summitu skončí.

Tadeáš Zíka

Tadeáš Zíka

koordinátor vnějších vztahů

tadeas.zika@amo.cz

více informací ▼

Ted je v přípravném týmu čtvrtým rokem, z toho tři roky strávil v UNESCO jako předseda a místopředseda a tento rok dohlíží na PR. Mimo Summit se věnuje studiu čtvrtého ročníku Právnické fakulty UK a nově poznává svět železnice ve společnosti Leo Express. Předtím několik let působil na studentských pozicích v advokátní kanceláři a dlouhodobě se podílel na sportovním zpravodajství SvětFormule.cz jako redaktor a šéfredaktor.

Zbyněk Novotný

Zbyněk Novotný

hlavní koordinátor

zbynek.novotny@amo.cz

více informací ▼

Zbyněk je v přípravném týmu čtvrtým rokem, z toho tři roky strávil v UNEA jako předseda a místopředseda. V tomto ročníku má coby hlavní koordinátor projektu na starost fundraising a péči o přípravný tým. Studuje magisterský obor Management na Podnikohospodářské fakultě VŠE v Praze. Pár zkušeností posbíral již i mimo neziskový sektor ve společnostech Impact Hub a BCG, kde působil v HR.

Kontakt

Jste zástupce médií a zaujal Vás program zahájení konference XXIV. ročníku Pražského studentského summitu a zajímalo by Vás více? Kontaktujte našeho hlavního koordinátora Zbyňka Novotného nebo koordinátora vnějších vztahů Tadeáše Zíku pro více informací.