V sobotu 15. prosince se odehraje již III. přípravné setkání XXIV. ročníku Pražského studentského summitu a zde je jeho program.

Po letmé návštěvě Právnické fakulty UK se Summit vrací na své domácí hřiště na Vysoké škole ekonomické v Praze. Program přípravného setkání bude zahájen v 9:20 a konec je naplánován na 16:30.

Hlavním bodem dopoledního programu budou plenární projevy našich účastníků před všemi ostatními účastníky. Tyto plenární projevy před více než třemi stovkami lidí budou hodnoceny naším týmem hodnotitelů a jejich autoři poté toto hodnocení obdrží, aby věděli, co do příště zlepšit. Na nejlepší projev se můžete těšit i na našich sociálních sítích.

Po delegátských projevech přichází vzdělávací semináře, tentokrát si delegáti můžou vybrat ze seminářů o významu členství v EU pro ČR (veden Igorem Blahušiakem z Úřadu vlády), o aktuálních otázkách rovnosti mužů a žen (veden Lenkou Grübergovou z Úřadu vlády), o Číně jako velmoci a její hrozbě pro Česko (veden Janem Kofroněm z FSV UK), o vyjednávání (veden Ivanou Fabianovou z FSV UK), o formátech středoevropské spolupráce a více-rychlostní Evropě (veden Ladislavem Cabadou z MUP), o mediální gramotnosti a fact-checkingu (veden odborníky z Demagog.cz) a posledním je seminář Petry Sýkorové.

Odpoledně bude tradičně následovat program v jednotlivých orgánech a modelech, které na Summitu simulujeme.