Přípravný tým XXIX. ročníku

Na přípravě Pražského studentského summitu se v uplynulém XXIX. ročníku podílelo 62 dobrovolníků, studentů vysokých škol, pocházejících ze všech koutů Česka a Slovenska. Složení přípravného týmu XXX. ročníku zveřejníme v průběhu léta 2024.

 

KOORDINÁTOŘI BACKOFFICEUNSCILO • HRC • UNEA • UNODC WHO NATO • G20 EU

Koordinátoři

Michael Douša

Michael Douša

hlavní koordinátor XXIX. ročníku

michael.dousa@amo.cz

více informací ▼

Michael je studentem Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Se Summitem jej pojí dlouholeté zkušenosti z pozice účastníka, na něž navázal prací v přípravném týmu. Z pozice hlavního koordinátora se kromě vedení projektu věnuje především fundraisingu a komunikaci s partnery. Pochází z Děčína, kam se vrací rád. Stejně tak rád věnuje svoje úsilí učení se hraní na různé hudební nástroje, britskému humoru především v literární formě a prozkoumává různé kouty Evropy.

Anna Marie Podlipná

Anna Marie Podlipná

zástupkyně hlavního koordinátora

anna.marie.podlipna@amo.cz

více informací ▼

Anna Marie je studentkou Přírodovědecké fakulty UK. Summit jí otevřel nové obzory a umožnil vyzkoušet si spoustu nových věcí, letos se proto z pozice zástupkyně hlavního koordinátora snaží o to, aby se to samé mohlo stát i dalším lidem. Má tak na starost všechno, co souvisí se vzdělávací stránkou celého projektu a aktivitami Summitu na školách a v regionech. Pochází z Plzně, kde kromě toho taky pomáhá s vedením skautského oddílu. Ve volném čase mimoto ráda cestuje vlakem do předem neznámých destinací, chodí po horách, čte všechno, co jí zrovna přijde pod ruku, a vystupuje se slam poetry.

Dominik Merta

Dominik Merta

zástupce hlavního koordinátora

dominik.merta@amo.cz

více informací ▼

  • Dominika po dvou letech v roli ministra Lucemburska v modelu EU a dalších dvou letech v pozici náměstka generální tajemnice modelu EU summití cesta zavedla na pozici ZHK a bude se starat o SYS, sekretariát a delegáty v rámci účastnického servisu. Narodil se, vyrůstal a bydlí v Praze. Pokud netráví čas tvorbou všemožných systémových tabulek, tak ho najdete při e-sportových aktivitách nebo v hernách s Magic kartami v ruce. Navíc nepohrdne dobrým jídlem (i tím vlastním), baví ho poslech oblíbené muziky nebo snění o tom, kde všude ještě nebyl.

Viktória Olléová

Viktória Olléová

koordinátorka vnějších vztahů

viktoria.olleova@amo.cz

více informací ▼

Viki pochází z Turca, kde prý mají tu nejčistší slovenštinu. Praha jí přirostla k srdci natolik, že tu nejen studuje humanitní vědy na Karlově univerzitě, ale rozhodla se být i součástí letošního ročníku Summitu. Ten sice jako takový ještě nezažila, ale je stálicí podobných projektů na Slovensku. Také byste se měli připravit na její denní dávku pořekadel a přísloví, kterých má v hlavě až až. Nevydrží dlouho na jednom místě, ale procházet se a filozofovat dokáže až do rána. Jen málokdy ji střetneš bez úsměvu na tváři, užívá si čas s lidmi, současné umění, focení, fakt dobrou hudbu a má slabost pro architekturu. A jestli chceš vidět ty nejzajímavější místa Prahy s poutavým výkladem, tady jsi na správné adrese.

Ivet Nguyen

Ivet Nguyen

programová koordinátorka

ivet.nguyen@amo.cz

více informací ▼

Ivet je studentkou oboru Mezinárodní studia a diplomacie na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické. Na Pražském studentském summitu se bude letos věnovat programové sekci projektu, přičemž minulý ročník strávila v předsednictvu modelu NATO, a také byla delegátkou v HRC a UNEP na 24. a 25. ročníku Summitu. Pochází z Plzeňského kraje a za celý svůj život bydlela ve 4 různých českých městech, přičemž teď většinu času tráví v Praze na Vinohradech. Ve svém volném čase převážně spí nebo s kamarády tráví čas v kavárnách.

Tomáš Brabec

Tomáš Brabec

organizační koordinátor

tomas.brabec@amo.cz

více informací ▼

Tomáš je studentem Česko-německých studií na Fakultě sociálních věd UK a již druhým rokem se na Summitu věnuje organizační stránce projektu, předtím strávil tři roky jako delegát a na rok našel svůj druhý domov v předsednictvu výboru SPECPOL. Pochází z Českých Budějovic, kde by chtěl přece žít každý, ale sní o životě na samotě na blízké Šumavě nebo v Novohradských horách. Absolvoval dlouhodobou stáž v Rakouské národní turistické centrále a letošní rok stráví na univerzitě v Regensburgu. Užívá si cestování na všechny způsoby, ideálně stopem, vlakem nebo pěšky po nepříliš známých končinách Evropy, ale najdete ho i v pražských kavárnách u espressa tonic.

Prokop Válek

Prokop Válek

koordinátor kreativních projektů

prokop.valek@amo.cz

Backoffice

Michaela Staňková

Michaela Staňková

backoffice

michaela.stankova@amo.cz

více informací ▼

Míša, alias Stanice, už 3. rokem studuje práva v Brně. Letos ji ale krom Brna najdete taky na německo-polském pomezí –⁠ v tom správném Frankfurtu –⁠, kde bude trávit podzimní semestr v rámci Erasmu. Hodno zmínění je též, že se v letošním roce stala matkou (adoptivní) jedné krásné žáby rosnice, kterou, stejně jako svou fenku Annie, bezmezně miluje. Na Summitu se bude letos věnovat hlavně přípravě regionů.

Michal Vodvářka

Michal Vodvářka

backoffice

michal.vodvarka@amo.cz

více informací ▼

 Michal alias Vodvi je ústecký rodák, který ale celý příští půlrok stráví na pláži v Portugalsku, kam jede na Erasmus. V Praze ho můžete potkat také na tribuně Slavie. 

Ondřej Běhan

Ondřej Běhan

backoffice

ondrej.behan@amo.cz

více informací ▼

Dostat se na Summit považuje Ondra za jeden z velkých zázraků ve svém životě. Delegátováním strávil celé tři dny, a to ještě online. To zjevně stačilo a teď má Summit velké místo v jeho srdíčku. Jelikož ho vždy bavily přírodní vědy, studuje teď mezinárodní vztahy a diplomacii, v čemž mu nezabránil ani fakt, že je z vesnice. 

Rada bezpečnosti OSN (UNSC)

Hana Slabová

Hana Slabová

předsedkyně USNC v modelu OSN

hana.slabova@amo.cz

více informací ▼

Hanča je studentkou Humanitních studií na Metropolitní univerzitě Praha a na tvorbě Pražského studentského summitu se podílí druhým rokem a už podruhé v předsednictvu Rady bezpečnosti. Narodila se v Písku v Jihočeském kraji, kde strávila krásných 20 let svého života, než se přesunula za studiem do pražské metropole. Ve volném čase se ráda věnuje aktivnímu odpočinku a sportu všeho druhu. V jejím srdci mají své místo hory a lesy, ale také hudba a kvalitní čas s přáteli či rodinou.

Klára Kolevská

Klára Kolevská

místopředsedkyně UNSC v modelu OSN

klara.kolevska@amo.cz

více informací ▼

Klárka je studentkou Veterinární univerzity a též Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Na Pražském studentském summitu se podílí v organizačním týmu už druhým rokem, po roce v UNODC se rozhodla vyzkoušet též UNSC. Ve volném čase se obvykle učí, ale když se neučí, věnuje se práci se zvířaty, pořádání táborů, hudbě a horolezectví.

Nela Vítů

Nela Vítů

místopředsedkyně UNSC v modelu OSN

nela.vitu@amo.cz

více informací ▼

Nela letos začíná studia na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a k tomu i na Fakultě sociálních věd. Pražského studentského summitu se účastnila třikrát jako delegát a letos si poprvé vyzkouší roli místopředsedkyně. Pochází z Českých Budějovic, ale cimrmanovskou hláškou, že by tam chtěl žít každý, na ni dojem neuděláte. Ve volném čase čte smutné knihy, plave a u toho přemýšlí nad smyslem života nebo se sama snaží něco napsat.

Petr Mulač

Petr Mulač

místopředseda UNSC v modelu OSN

petr.mulac@amo.cz

více informací ▼

Petr pochází z krutého severu, Chomutova, ale od letoška ho potkáte určitě víc v Praze, kam nastupuje na Právnickou fakultu UK. Na Summitu je už třetím rokem, byť v přípravném týmu poprvé. Za tu dobu už vystřídal tři různé orgány, ale kvůli svému strachu z angličtiny se vždycky držel OSN. Je tak trošku boomer, ať už hudebním vkusem nebo oblékáním, takže oblek a hudba z doby předávné je jistotka k jeho srdci. Hrozně rád jezdí na kole, ale jen aby si urychlil cestu za objevováním krás českých.

Čeněk Mědílek

Čeněk Mědílek

místopředseda UNSC v modelu OSN

cenek.medilek@amo.cz

více informací ▼

Čeněk strávil jako delegát na Summitu 3 roky, v přípravném týmu je však letos poprvé. Většinu času prokrastinuje a poté si stěžuje, že zase nic nestíhá. Přesto se mu v jeho rodných Pardubicích podařilo vystudovat gymnázium a nyní se chystá na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Jeho hudební vkus osciluje mezi power metalem a vážnou hudbou. Často ho také najdete v divadlech nebo na různých přednáškách. Doteď to, co zbylo z jeho volného času strávil na tanečním parketu, ale s přesunem do pražské metropole ho nejspíš vymění za jiné aktivity.

Mezinárodní organizace práce (ILO)

Barbora Trčková

Barbora Trčková

generální ředitelka ILO v modelu OSN

barbora.trckova@amo.cz

více informací ▼

Barča studuje politologii a žurnalistiku na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Vyrostla na Valašsku, poslední rok je ale tak nějak všude (nejvíce v Brně). Kromě školy a summitu její čas zaměstnává baristování v kavárně či divadlo – jak v roli divačky, tak herečky. Ze všeho nejraději však tráví čas s dobrými lidmi.

Jan Polanský

Jan Polanský

zástupce generální ředitelky ILO v Modelu OSN

jan.polansky@amo.cz

více informací ▼

Honza je jediný pravičák na Summitu. Je z Prahy a studuje v Brně. Volí SPOLU pro Prahu. Má rád auta, konkrétně SUVčka. Na brněnských právech má lepší průměr než Filip, a to 2,13. Má rád hokej. Fandí Kometě. Na Summitu je čtvrtým rokem. Měří 190 cm.

Taya Lutkova

Taya Lutkova

zástupkyně generální ředitelky ILO v modelu OSN

tamara.lutkova@amo.cz

více informací ▼

Taya o sobě říká, že je z Prahy, doopravdy však její cesta do srdce Evropy vedla přes švýcarský Binningen a ruský Petrohrad, odkud pochází část její rodiny. Ráda si neustále hledá nové výzvy, a tak se chystá kombinovat studium politologie a mezinárodních vztahů s žurnalistikou na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Během středoškolských let se angažovala na Akademii věd ČR, kde se mimo jiné věnovala etickým otázkám spojeným s eutanazií a asistovanou sebevraždou. Volný čas ráda tráví v kavárnách a divadlech, proto vám vždy ráda poví o novinkách na kulturní scéně.

Martin Čermák

Martin Čermák

zástupce generální ředitelky ILO v modelu OSN

martin.cermak@amo.cz

více informací ▼

Martin je studentem FF UK a na Pražském studentském summitu se podílí již druhým rokem, stejně jako v loňském roce je zástupcem ředitelky ILO. Pochází z Příbrami a je hrdý na svůj uranový původ. Za svůj celoživotní přínos v oblasti zmatku získal ve svém rodišti čestné občanství. Ve svém volném čase chodí na demonstrace 30 pro Prahu, pracuje v neziskovce, hraje a dobrovolničí.

Tereza Juřenová

Tereza Juřenová

zástupkyně generální ředitelky ILO v modelu OSN

tereza.jurenova@amo.cz

více informací ▼

Málokdy potkáte někoho tak extrovertního jako je Tereza. Pochází z Javorníku (ve Slezsku!), kde čas od času provází na tamním zámku. Poslouchá rock a punk, ale punková ideologie ji přesto neodradí od studia práv na Masarykově univerzitě, kde od letoška nastupuje na obor právo a právní věda. V budoucnu by ráda oba směry skloubila, a tak se Vám jednou může stát že jí ráno potkáte třeba u soudu a večer za mikrofonem v zaplivaném baru. Je odchovaná SOCHUMem, ale letos ji budete potkávat v Mezinárodní organizaci práce.

Matyáš Fuksa

Matyáš Fuksa

zástupce generální ředitelky ILO v modelu OSN

matyas.fuksa@amo.cz

více informací ▼

Matyáš je studentem Komunikačních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Na summitu začínal v SOCHUMu, ten však již není mezi námi a Matyáš se proto přesunul do ILO, kde se bude zabývat zelenou transformací a jejími dopady na zaměstnanost. Když není na cestách ani žádné právě nepřipravuje, čte, fotí, planě filosofuje nebo se věnuje abstraktnímu umění.

Rada pro lidská práva (HRC)

Jonáš Stehlík

Jonáš Stehlík

předseda HRC v modelu OSN

jonas.stehlik@amo.cz

více informací ▼

Jonáš je rodák z moravské metropole – Brna. Na summitu je třetím rokem, tentokrát však vyměnil fonendoskop za oblast lidských práv. Ačkoliv nikdy neprojevoval zájem o přírodní vědy, tak zápolí se studiem všeobecného lékařství na 1.LF UK. Jeho vášní je němčina, kterou však neumí. Je vyhaslou nadějí českého hokeje a tenisu, průměrným hráčem golfu. Nesnáší vstávání, a tak si s ním nic nedomlouvejte před devátou ranní – nepřišel by. Hodně mluví o čemkoliv, bohužel i často. Je velký snílek, proto má pilotní průkaz, aby se oblakům svých snů mohl často přibližovat. Své nedostatky kompenzuje úsměvem.

Táňa Vondřichová

Táňa Vondřichová

místopředsedkyně HRC v modelu OSN

tana.vondrichova@amo.cz

více informací ▼

Táňa letos doufá, že coby místopředsedkyně Rady pro lidská práva alespoň zčásti uplatní své znalosti získané na Právnické fakultě v Praze. Pochází z Plzně, proto se občas v její jinak vytříbené češtině objeví nádech plzenštiny. S vervou se vrhá do učení nových jazyků, které ale z většiny zapomene. Praha je na ni občas moc velká, takže si ráda udělá výlet do klidnějších měst. Je horlivá turistka po městech a vesnicích a nadchne se pro ledajaký konec světa.

Natálie Nováková

Natálie Nováková

místopředsedkyně HRC v modelu OSN

natalie.novakova@amo.cz

více informací ▼

Natálie studuje na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a letošní ročník bude pro ni na Summitu už třetí. Pochází z města Vyškov na okraji regionu Haná, ale má kořeny na Břeclavsku i na severní Moravě. Ve volném čase trénuje vrhačské disciplíny a sleduje sportovní zápasy a závody. Kromě toho sleduje filmy bratrů Nolanových a Coenových a hledá podniky s výbornými burgery.

Barbora Máchová

Barbora Máchová

místopředsedkyně HRC v modelu OSN

barbora.machova@amo.cz

více informací ▼

Barbora je budoucí studentkou pedagogické fakulty na Masarykově univerzitě v Brně. Pochází z Mariánských Lázní a proto doufá, že to i přes své sudetské kořeny na Moravě zvládne. Ve volném čase trénuje děti, pracuje v kavárně, kouká na politické debaty nebo hraje vědomostní soutěže. Nejraději tráví čas s lidmi, proto pro ně s oblibou organizuje různé společenské akce. Občas chodí trošku později, než by měla, ale rozhodně si všimnete, že přišla. 

Daniela Tůmová

Daniela Tůmová

místopředsedkyně HRC v modelu OSN

daniela.tumova@amo.cz

více informací ▼

Danča na podzim nastupuje na Právnickou fakultu UK a v sekretu je nováčkem. Summitu se ale v minulosti účastnila jako delegátka. Svůj den nezačne jinak než se šálkem čaje. Pochází z Moravské Třebové, a ne, není to tam, kde zastavují všechny vlaky, to je Česká Třebová. Mezi její koníčky patří hlavně cestování a pečení bez cukru, pro což těžko hledá strávníky. Na cestování si snaží vydělat jako hradní paní, ale hrad jí bohužel nepatří (zatím).

Lukáš Mikulecký

Lukáš Mikulecký

místopředseda HRC v modelu OSN

lukas.mikulecky@amo.cz

více informací ▼

Lukáš je pražský rodák, který v Praze studoval, studuje a studovat bude. Hlásí se na historii na Filozofické fakultě UK, protože v budoucnu chce učit dějepis. Je vášnivým včelařem, jedlíkem zmrzliny v zimě a když konečně uhodí mrazy, vychází ven vždy v kraťasech. Miluje historické funfacty, které občas ze spaní vypráví. Ve volném čase hraje a učí děti stolní tenis, případně hraje na počítači.

Environmentální shromáždění OSN (UNEA)

Alice Schreiberová

Alice Schreiberová

předsedkyně UNEA v modelu OSN

alice.schreiberova@amo.cz

více informací ▼

Alice je rodačka z Brna a na podzim odstartuje druhý rok na Právnické fakultě. Mimo to, že většinu svých peněz utrácí v kavárnách, tak i v jedné kavárně pracuje. Alice v mládí hodně sportovala a vyzkoušela si všechny sporty od ping pongu až po závodní lyžování. Když byla malá, omylem zabíjela svá domácí zvířata, takže se v dospělosti dala na environmentální očistu. Zvířata moc nemusí (ani živá, ani na talíři), ale přírodu navštěvuje moc ráda a čerpá z ní veškerou energii.

Kristína Zavodníková

Kristína Zavodníková

místopředsedkyně UNEA v modelu OSN

kristina.zavodnikova@amo.cz

více informací ▼

Kristína predstavuje klasický prípad slovenského migranta, ktorý sa z Brna snaží vytvoriť slovenskú exklávu. Popri týchto vlasteneckých aktivitách už druhým rokom študuje Európske štúdiá a Environmentalistiku. Mimo štúdia rada debatuje (neháda sa!), tancuje a smeje sa na každej hlúposti.

Jáchym Gregor

Jáchym Gregor

místopředseda UNEA v modelu OSN

jachym.gregor@amo.cz

více informací ▼

Jáchym žije na vesnici s 30 obyvateli nedaleko městečka Telč, známého pro svoje historické centrum, které je dokonce zapsané na Seznamu světového dědictví UNECO. Po letních prázdninách plánuje studovat architekturu a urbanismus na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Volné chvíle tráví takřka čímkoli, baví ho čtení, kreslení, ale nepohrdne ani sportem, a to převážně tím adrenalinovým, věnuje se totiž skalnímu lezení.

Vojtěch Kozel

Vojtěch Kozel

místopředseda UNEA v modelu OSN

vojtech.kozel@amo.cz

více informací ▼

Vojtěch pochází z Příbrami, odkud se však bude kvůli VŠ brzy stěhovat do Brna. Čeká ho tam studium environmentalistiky v kombinaci se sociologií na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Ve volných chvílích rád vede hluboké debaty bez omezení tématu, čte klasickou literaturu nebo se věnuje studiu cizích jazyků. 

Magdalena Štoková

Magdalena Štoková

místopředsedkyně UNEA v modelu OSN

magdalena.stokova@amo.cz

více informací ▼

Magdalena bydlí v Poděbradech, ale její srdéčko patří Liberci, kde se narodila. Letos na podzim začne se studiem psychologie na Masarykově univerzitě (přestože jí rodiče dali k Vánocům tričko Univerzity Karlovy). Summit pro ni byl láska na první pohled a tak po roce v pozici delegátky ihned zamířila do sekretariátu. Když má chvilku volna, píše muziku nebo básničky do šuplíku, zpívá, začíná s knihami, které nikdy nedočte nebo vybíjí svoji nekonečnou energii v gymu.

Patricie Vanická

Patricie Vanická

místopředsedkyně UNEA v modelu OSN

patricie.vanicka@amo.cz

více informací ▼

Patricie Vanická na podzim nastoupila na Teritoriální studia Univerzity Karlovy. Těší se na pražský kulturní život, protože v Chocni (dělají se tam jogurty) se toho moc neděje. Zajímá se o historii, současné dění a environmentální a sociální problémy světa. Ve volném čase se různými způsoby pohybuje po Evropě, dobrovolničí v několika organizacích a je držitelkou několika “prestižních” ocenění.

Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC)

Zuzana Zavřelová

Zuzana Zavřelová

předsedkyně UNODC v modelu OSN

zuzana.zavrelova@amo.cz

více informací ▼

Zuzka pochází z Krkonoš a studuje na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pražský studentský summit optimisticky zkresluje její pohled na občanskou angažovanost už pátým rokem, tentokrát v roli předsedkyně UNODC.

Ondřej Sobol

Ondřej Sobol

místopředseda UNODC v modelu OSN

ondrej.sobol@amo.cz

více informací ▼

Ondra pochází z Bystřice, nejlidnatější vesnice u nás, nacházející se na úplném východě republiky, na což je právem hrdý a má v plánu se tam vrátit hned jak to situace dovolí. Na PSS to pro něj bude už pátý ročník, třetí v řadě pod vlajkou UNODC. Momentálně studuje v Brně na Univerzitě obrany a ve volných chvílích se věnuje cvičení, hraní stolních her, lezení a turistice. Má rád válení se v bahně.

Kateřina Špálová

Kateřina Špálová

místopředsedkyně UNODC v modelu OSN

katerina.spalova@amo.cz

více informací ▼

Kateřina je prvním rokem studentkou produkce Filmové a televizní fakulty na Akademii múzických umění v Praze (FAMU) a na Pražském studentském summitu se podílí již třetím rokem, letos poprvé v organizačním týmu. Pochází z pražského Barrandova, kde by se později chtěla věnovat své filmové tvorbě. Závodně hrála volejbal za pražský Olymp, ale v současné době se věnuje autorské divadelní a filmové tvorbě.

Jindřich Bluma

Jindřich Bluma

místopředseda UNODC v modelu OSN

jindrich.bluma@amo.cz

více informací ▼

Jindra je čerstvým maturantem Gymnázia ve Stříbře mířící na Západočeskou univerzitu, konkrétně její Fakultu aplikovaných věd. Na Summitu strávil 2 roky jako účastník a letos se rozhodl na projektu organizačně podílet. Bydlí na vesnici, takže má velmi blízko k přírodě, zajímá ho ale i politika a společenské problémy. Věnuje se sportovní kynologii a je chovatelem včel.
Eliška Kuthanová

Eliška Kuthanová

místopředsedkyně UNODC v modelu OSN

eliska.kuthanova@amo.cz

více informací ▼

Eliška je studentkou Právnické fakulty UK v Praze, ale díky své nerozhodnosti si zapsala i Politologii a mezinárodní vztahy na FSV. V prostředí Pražského studentského summitu se pohybuje už pátým rokem, letos však prvně coby členka organizačního týmu. Sice žije ve Středočeském kraji, ale většinu svého času tráví v Praze nebo na cestě do/z Brna. Mimo studentské akce se věnuje závodnímu jachtingu, který je při pokusech o jakékoliv další plány příčinou jejího plného diáře a věty “bohužel nemůžu, jedu na závody…”

Ota Brzák

Ota Brzák

místopředseda UNODC v modelu OSN

ota.brzak@amo.cz

více informací ▼

Ota je budoucím studentem Vysoké školy ekonomické v Praze v programu Data Analytics. Pražský studentský summit letos organizuje poprvé. Pochází z Jihlavy, ale těší se na studentský život v Praze. Pracuje v kavárně jako barista a má rád šachy, basketbal a tabulky v Excelu.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

Matěj Martiník

Matěj Martiník

předseda WHO v modelu OSN

matej.martinik@amo.cz

více informací ▼

Matěj je studentem Vysoké školy chemicko-technologické v Praze a v přípravném týmu je již třetí rok. Letos stojí v čele Světové zdravotnické organizace, ze které vzešel i jako delegát a vrací se sem po loňském působení v Radě bezpečnosti. Pochází z hlavního města české moderní architektury, východočeské Litomyšle, kde i občas provází turisty a ukazuje jim krásy svého bydliště. Ve zbylém čase rád sportuje, hraje na klavír či horečně sleduje Eurovizi, na niž je takřka odborníkem.
Tereza Hrachovcová

Tereza Hrachovcová

místopředsedkyně WHO v modelu OSN

tereza.hrachovcova@amo.cz

více informací ▼

Tereza je studentkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V přípravném týmu je podruhé a své milované UNODC, kde strávila i své delegátská léta, letos vyměnila za WHO. Pochází z Hané, proto nejvyšší kopec, který kdy zdolala, je ten na Václaváku. Ve svém volném čase se ráda učí jazyky, myslí na to, jak by chtěla začít víc číst, a běhá.

Magdaléna Vondrová

Magdaléna Vondrová

místopředsedkyně WHO v modelu OSN

magdalena.vondrova@amo.cz

více informací ▼

Majda studuje pedagogiku a sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a je již druhým rokem posilou přípravného týmu PSS, kde zůstává i nadále věrná WHO. Ve svém volném čase pořádá akce pro děti, cestuje či objevuje krásy Prahy, protože i když je jako jediná z orgánu rodilý Pražák, tak netrefí ani na Karlův most.

Monika Jeřábková

Monika Jeřábková

místopředsedkyně WHO v modelu OSN

monika.jerabkova@amo.cz

více informací ▼

Monika je studentkou Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a s přípravou PSS pomáhá letos prvním rokem. I když je odjakživa spíše humanitní typ, zůstává věrná WHO, kde byla vloni delegátkou. Od letošního roku bydlí v Praze, ale pochází z Brna, kde to má taky poměrně ráda. Posledních 12 let svůj volný čas věnovala moderní gymnastice, teď ráda objevuje pro ni nové typy sportu, nebo se kulturně vzdělává, ať už jde o četbu, hudbu, cestování, dobré filmy, či galerie.

Nela Karlová

Nela Karlová

místopředsedkyně WHO v modelu OSN

nela.karlova@amo.cz

více informací ▼

Jak byste dle jména odhadli, Nela je skutečně studentkou Karlovy univerzity. Najít ji můžete pravděpodobně v botanické zahradě, patřící Přírodovědecké fakultě, na které studuje letos 1. rokem biochemii. Nová je i v roli místopředsedkyně, ovšem v milovaném WHO jste ji již mohli v minulosti zahlédnout jako delegátku. Studovala gymnázia všude možně, jen ne v rodném Písku, přesto je však na svůj původ náležitě hrdá. Je to kávový maniak, který odmítá existenci spánkové deprivace. Vyniká v organizaci, i když je její život jedna velká džungle, stejně jako pokojík s 50 rostlinkami.
 

Matěj Košař

Matěj Košař

místopředseda WHO v modelu OSN

matej.kosar@amo.cz

více informací ▼

Matěj, přestože studuje na pedagogické fakultě dějepis a češtinu, bude svůj již třetí rok na Summitu trávit ve WHO, letos dokonce poprvé v roli místopředsedy. Dětství prožil v západočeských Přešticích, kde má svůj milovaný oddíl národní házené a během sezóny ho tam najdete v pozici od hráče, přes rozhodčího, až po trenéra. Kromě házené, která mu zabere většinu volného času, se rád koukne na nějaký film nebo si zahraje nějakou hru.

Model NATO

Pavel Tichý

Pavel Tichý

Secretary General of NATO

pavel.tichy@amo.cz

více informací ▼

Pavel je studentem Právnické fakulty Univerzity Karlovy a na přípravě PSS se podílí druhým rokem, a to znovu v modelu NATO. Pochází z pražských Nuslí. Ve svém volném čase se věnuje zelené politice jakožto člen předsednictva Mladých zelených z. s., poslouchá české trempské hudby a donedávna závodně hrál šachy.

Magdalena Tetourová

Magdalena Tetourová

Assistant Secretary General of NATO

magdalena.tetourova@amo.cz

více informací ▼

Madla pochází z jihu Čech a momentálně studuje Přírodovědeckou fakultu UK v Praze.

Nesnáší svoje pompézní existenciální kecy, ale ještě víc asi to, jak ze všeho dělá doják, pričemž vždycky nejvíc dojme sama sebe. 

Miluje hru na housle, architekturu, starý filmy a samo sebou taky Taylor Swift… Ale především teda svojí mámu.

Summit dělá 3. rokem, v sekretu je ale poprvé, a zrovna v NATO. So, please have mercy on me, jak zpívá Shawn Mendes.

Stanislav Kamenický

Stanislav Kamenický

Assistant Secretary General of NATO

stanislav.kamenicky@amo.cz

více informací ▼

 

Mia Mendel

Mia Mendel

Assistant Secretary General of NATO

mia.mendel@amo.cz

více informací ▼

Mia je nastávající studentkou Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a na přípravě PSS se podílí prvním rokem. Pochází z Baltimoru, ale dětství prožila střídavě v Česku a USA. Ve svém volném čase navštěvuje politické happeningy širokého spektra, poslouchá českou trempskou hudbu i tvorbu Taylor Swift a plete.

Lukáš Langer

Lukáš Langer

Assistant Secretary General of NATO

lukas.langer@amo.cz

více informací ▼

Lukáš je studentem Právnické fakulty Univerzity Karlovy a v sekretariátu Pražského studentského summitu je prvním rokem. Pochází ze Zlína a je na svůj valašský region patřičně hrdý. Zajímá se především o českou a mezinárodní politiku, historii, etnologii či humanitní obory jako takové. Ve svém volném čase se věnuje studentské participaci, vlastenecky fandí národnímu hokejovému nebo fotbalovému týmu či poslouchá irský punk.

Model G20

Aleš Khol

Aleš Khol

vedoucí sekretariátu G20

ales.khol@amo.cz

více informací ▼

Po letech života v Bruselu a Praze nyní tráví Aleš většinu času v Haagu, Nizozemsku, kde na Leidenské univerzitě studuje program International Relations and Organisations. Kromě toho se po několika letech již pevně zabydlel na Summitu, skrze který chce i nadále trochu naivně dělat svět lepším místem, letos podruhé jako součást sekretariátu modelu G20. Ve svém volném čase se postupně učí vařit, zbožňuje jezdit na výlety, anebo s kamarády s oblibou vede vášnivé politické konverzace, u kterých se nezřídkakdy věnuje také degustaci dobrého piva.

Veronika Havlová

Veronika Havlová

členka sekretariátu G20

veronika.havlova@amo.cz

více informací ▼

Verča pochází z Roudníčku, což je malá vesnice v Ústeckém kraji a jako hrdý Ústečák nyní žije v Praze. Letos tam také nastupuje do prvního ročníku na Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Před vstupem do sekretu se summitu účastnila dvakrát jako delegátka, nejprve El Salvadoru a poté Indie. Miluje cringe hudbu, politický bizár a ve svém volném čase se lidí ptá, jako jaký šmoula se cítí. Kromě toho se věnuje lektorování kroužků pro děti.

František Tichý

František Tichý

člen sekretariátu G20

frantisek.tichy@amo.cz

více informací ▼

František studuje magisterské obory Politologie a Mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, ale vzdělává se rovněž mimoškolně, jelikož je velkým fandou všeobecného přehledu. Když zrovna nestuduje, věnuje se práci v organizacích zabývajících se vzděláváním, a ano, změnu školského systému považuje za zcela nezbytnou. Kdybyste se ho snažili zařadit mezi introverty či extroverty, pravděpodobně neuspějete, jelikož dokáže hodiny mluvit, ale taky hodiny mlčet. Ve zbývajícím volném čase rád chodí s kamarády ven či na kávu (říká tomu tak, ale ve skutečnosti pije čokoládu), vymýšlí všemožné hry, buduje své Lego město, dívá se na filmy, cestuje za kulturou, či plave nebo dělá karate.

Marek Štefka

Marek Štefka

člen sekretariátu G20

marek.stefka@amo.cz

více informací ▼

Marek je studentem Právnické fakulty a Fakulty sociálních studií Univerzity Karlovy. Na summitu je již druhým rokem členem sekretariátu modelu G20. Původem je z jižní moravy, a tak se jen stěží vyrovnává se zvláštní mluvou obyvatel metropole. V létě ho můžete potkat jako již téměř stálou součást inventáře státního zámku Lednice. Je vášnivým kulturním buditelem a rád navštěvuje galerie a společenské akce všeho druhu. Ve svém volném čase se také rád věnuje četbě, pěstování pokojových rostlin a zvaní přátel na večeře. Summit je pro něj jeho “chosen family” a chtěl by poskytnout delegátům příležitost pro to, aby si na summitu tu svou také našli.

Markéta Macháňová

Markéta Macháňová

členka sekretariátu G20

marketa.machanova@amo.cz

více informací ▼

Market v září nastupuje na českou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde přečká, aby se další rok pokusila o zdolání přijímaček na psychologii. Pochází z Veselí nad Moravou a neustále zdůrazňuje, že se jedná o město. Její moravské kořeny jsou na ní znát hlavně v oblasti nářečí. Zajímá se o popkulturu všeho druhu, proto s ní můžete probírat trendy a drby z Hollywoodu. Svůj volný čas tráví háčkováním všelijakých topíků, návštěvou gymu, kde nejraději poslouchá true crime podcasty, a nebo bingováním seriálů na Netflixu. Považuje se za ikonu a sní o tom být jako Elle Woods.

Vilém Novohradský

Vilém Novohradský

člen sekretariátu G20

vilem.novohradsky@amo.cz

více informací ▼

Vilém bude od září studovat v Haagu obor International Relations and Organisations. Summitu se účastnil dva roky jako delegát a nyní je v sekretariátu. Ačkoliv žije celý život v Praze, je hrdý i na své moravské kořeny. Žije s alopecií - autoimunitní chorobou, která se projevuje (pouze) ztrátou vlasů a ochlupení. Ve volném čase rád háčkuje a jezdí na kole a rád odkazuje na Eurovizi a romkomy.

Model EU

Matěj Hulička

Matěj Hulička

generální tajemník Rady EU

matej.hulicka@amo.cz

více informací ▼

Matěj je studentem Fakulty mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické a na pražském studentském summitu se podílí druhým rokem. Pochází z jihočeských Trhových Svinů a miluje podhůří Novohradských hor a jeho zaniklé vesničky. Ve svém volném čase rád čte, chodí po horách a představuje si, jak by Evropa vypadala jako federace.

Adam Didecký

Adam Didecký

náměstek generálního tajemníka Rady EU

adam.didecky@amo.cz

více informací ▼

Adam je študentom Medzinárodných vzťahov a žurnalistiky na Fakulte sociálních studií Masarykovej univerzity v Brne. Pochádza zo studenej podtatranskej klímy, konkrétne z Popradu, a všetkým hovorí, že sa narodil v ihličí a nie v nemocnici. Okrem summitu, stážuje v denníku N a najbližší semester strávi na študijnom pobyte v Izraeli. Vo voľnom čase rád chodí po horách a plazí sa po štítoch, číta knihy, snaží sa fotiť a športovať.

Jana Staňková

Jana Staňková

náměstkyně generálního tajemníka Rady EU

jana.stankova@amo.cz

více informací ▼

Janča pochází z Brna, kde taky studuje, a to sice Evropky na FSS MUNI. Summitu se zúčastnila loni v modelu EU a zalíbilo se jí to natolik, že ji tento ročník potkáte v přípravném týmu. Jestliže zrovna není ve škole nebo v práci, tak ráda sportuje, tráví čas s kamarády, nebo ji najdete začtenou v napínavé detektivce. Má ráda cestování a nové výzvy. Na jarní semestr odjíždí na Erasmus do Německa.

Tereza Flossmannová

Tereza Flossmannová

náměstkyně generálního tajemníka Rady EU

tereza.flossmannova@amo.cz

více informací ▼

Terka pochází z malebné středočeské Příbrami a je studentkou politologie na FFUK. Summitu se několikrát zúčastnila jako delegátka a letos bude posilou týmu v modelu EU. Studium i práce ji nesmírně baví a naplňuje, ale když má opravdový volný čas, tak ráda zajde na kvalitní kávu či nějaký pivní speciál, tráví čas s kamarády, čte si, cestuje, podívá se na nějaký pěkný (a nejlépe neprofláklý) film nebo seriál a poslechne ladné tóny alternativní muziky. Je velkou fanynkou umění (ráda chodí na koncerty a za kulturou obecně), ale nikdy nehrála na žádný hudební nástroj, ani se jinak nerealizovala, a proto občasně pomáhá organizovat kulturní festivaly. Ve svých snech sní o tom, jaké by to bylo žít ve Spojených státech Evropských a doufá, že této utopie jednou lidstvo docílí.

Vít Poříz

Vít Poříz

náměstek generálního tajemníka Rady EU

vit.poriz@amo.cz

více informací ▼

Vítek je rodák z Prahy, náležitě pyšný na svou čtvrť Holešovice. Je studentem lékařské elektroniky na elektrotechnické fakultě ČVUT ale nějak se sem dostal a teď už by bylo moc trapný odejít. Na jaře plánuje Erasmus ve Valencii a vidina Sangrie a Paelly je teď jeho hlavní motivací pro pokračování studia. Ve svém volném čase rád cestuje (po přírodách nebo městech), učí se cizí jazyky a nebo si vyčistí hlavu jízdou na kole.

Leonard Yu

Leonard Yu

náměstek generálního tajemníka Rady EU

leonard.yu@amo.cz

více informací ▼

Leonard je z pražských Vinohrad, i když se to na první pohled nemusí zdát. Momentálně studuje na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. Kromě toho se věnuje práci v oboru na poloviční úvazek. Jeho hlavní oblíbenou aktivitou je celodenní vysedávání v knihovnách nebo v kavárnách s kamarády. Dále navštěvuje muzea, divadla a další kulturní akce, a to především proto, aby mu jeho kulturní stránka osobnosti nezakrněla. Mimo to rád jí a odpočívá, jen na to bohužel není dost času. Jednou by si chtěl též pořídit kočku a doufá, že v příštím životě se třeba narodí jako jedna z nich. Na Summitu v modelu EU je již druhým rokem, kdy poprvé se ho zúčastnil jako delegát.