Přípravný tým XXVIII. ročníku

Na přípravě Pražského studentského summitu se během XXVIII. ročníku podílelo více než 60 dobrovolníků, studentů vysokých škol z celé ČR. Seznamte se se členy backoffice a jednotlivých předsednictev (a odpusťte leckdy trochu odlehčené medailonky).

 

BACKOFFICEUNSCILO • SOCHUM • UNEP • UNODC WHO NATO • G20 EU

Backoffice

Tomáš Hrubý

Tomáš Hrubý

backoffice

tomas.hruby@amo.cz

více informací ▼

  Tom pochází z hlavní jihočeské metropole, ze které ve svém volném čase spravuje jeho tajné experimenty na sociálních sítích. Když ho zrovna nepotkáte, jak vibruje s nejkami v kavárnách, s největší pravděpodobností bude cestovat po Evropě. Má rád vše kolem dopravy (so basic), Twitter oversharing, informatiku a nepohrdne ani sledováním nekonečných seriálů jako je Ulice. 

Esther Hyhlíková

Esther Hyhlíková

backoffice

esther.hyhlikova@amo.cz

více informací ▼

 Esther je spontánní, nestálá a drzá jak opice. Právě proto je těžké vám poradit, kde ji můžete najít. Pravděpodobně ale zrovna cestuje po světě, píše články o Cookových ostrovech nebo jen tak vysedává po hospodách nebo kavárnách.

Vojtěch Šimeček

Vojtěch Šimeček

backoffice

vojtech.simecek@amo.cz

více informací ▼

 Ač se jmenuje Vojtěch, je téměř všemi oslovován Vojda. Pochází ze Starého Města, ovšem ne z toho pražského. Paradoxně se narodil v Krkonoších, které ale od té doby nenavštívil. Studuje v Brně na MUNI a nelituje toho! Na Summitu za vámi bude pravděpodobně běhat s foťákem a bude vděčný, když mu poběžíte naproti.  

Sára Abboudová

Sára Abboudová

backoffice

sara.abboudova@amo.cz

více informací ▼

 Sára se považuje za gurmánku tělem i duší – minimální čas strávený u večeře pro ni začíná u hodiny a z výletů si nejradši přiváží kulinářské zážitky. Vedle jídla jí velké potěšení přináší zpívání (a to nejen ve sprše), opravování pravopisných chyb (tomu také propadla na Summitu) a larp – tedy ztvárňování rolí a interakce s ostatními hráči v předem připravené hře.  

Rada bezpečnosti OSN (UNSC)

Ondřej Běhan

Ondřej Běhan

předseda UNSC v modelu OSN

ondrej.behan@amo.cz

více informací ▼

Dostat se na Summit považuje Ondra za jeden z velkých zázraků ve svém životě. Delegátováním strávil celé tři dny, a to ještě online. To zjevně stačilo a teď má Summit velké místo v jeho srdíčku. 

Jelikož ho vždy bavily přírodní vědy, studuje teď mezinárodní vztahy a diplomacii, v čemž mu nezabránil ani fakt, že je z vesnice. 

Ve volném čase moc rád vaří, kouká na TikToky, učí se novým věcem, hejtí rajčata a profesionálně nic nestíhá.

Lucie Procházková

Lucie Procházková

místopředsedkyně UNSC v modelu OSN

lucie.prochazkova@amo.cz

více informací ▼

Lucka je profesionální summití sluníčko, které rádo zachycuje svět pomocí foťáku. Nekonečný snílek s hlavou v oblacích, srdcem někde v přírodě a nejlépe u vodopádu. Jejím studijním působištěm je Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy, kde pracuje na vytříbení svého humanitního založení. Ve volném čase nikdy nepohrdne návštěvou zapadlé zmrzlinárny či posezením nad hrnkem kvalitní kávy. Velikou součástí jejího života je hudba, která jí umožňuje přežít třeba tehdy, když je zima a zmrzlinárny mají zrovna zavřeno. Miluje květiny a ještě více je miluje, když jsou ozdobou nějakého fancy drinku. Závěrem je nutné dodat, že podle Lucky jsou žirafy život.

Matěj Martiník

Matěj Martiník

místopředseda UNSC v modelu OSN

matej.martinik@amo.cz

více informací ▼

Matěj není po roce delegátování a dalším roce sekretariátování žádný nováček, přesto se mu musí občas vysvětlit nějaká summití zkratka (věděli jste třeba, že BO znamená back office?). Pochází z malebné východočeské Litomyšle, kde i příležitostně provází turisty. Kromě toho má ale rád i sport, přes deset let hraje basketbal, v němž má dokonce i licenci rozhodčího, studuje VŠCHT v Praze (čti: páchá sebevraždu), zbožňuje Eurovizi a espresso tonic. Jo, a taky by potřeboval, aby měl den 48 hodin.

Hana Slabová

Hana Slabová

místopředsedkyně USNC v modelu OSN

hana.slabova@amo.cz

více informací ▼

Sangvinický cholerik s širokou škálou altereg. Kromě humanitních studií na Metropolitní univerzitě v Praze (což je jen tak mimochodem jejími slovy gympl 2.0) a Summitu pracuje jako barmanka, chodí do posilovny a hraje florbal. Žije ve velkoměstě, ale srdcem i duší je věčně ve vysokých horách, v lesích u rodičů nebo ve stáji. Je závislá na hudbě a její hudební vkus je i vskutku pestrý. Baví se občasným točením Reels a focením (na mobil). Pokud jde o diskusi, ke všemu má co říct… Když nic neříká, pravděpodobně vás nemá ráda. Jestli chcete o Hanče vědět víc, věnujte pozornost jejím kérkám.

Adam Bařinka

Adam Bařinka

místopředseda UNSC v modelu OSN

adam.barinka@amo.cz

více informací ▼

Pochází z Přerova, a tak se považuje za hrdého Moraváka, i když to na jeho přízvuku nejspíše nepoznáte. Jeden z mála reliktů svého dospívání na Moravě, který ho uslyšíte používat, je označení „děcka” pro kohokoliv, o kom mluví.

Studuje a žije v Praze, kde si oblíbil ruch velkoměsta, alternativní přípravu kávy (co to znamená, se ho musíte zeptat sami), ale stále rád tráví čas na horách, s kamarády, nebo nejlépe v horách společně s kamarády.

Je tak trochu summitím důchodcem – na Summitu je pátým rokem, poprvé však v sekretu. Pořád ho to ale baví a těší se na novou roli v přípravném týmu.

Mimo Summit ho můžete potkat nejčastěji ve vlaku mezi Prahou a Moravou, sportovat nebo přebíhat mezi dvěma školami, které studuje.

Rád si s vámi popovídá nad pivem nebo gin & tonicem, za což vás odmění random faktem. Těch má, jak sám říká „snad bambilion, ale jenom pár je vtipných“. Také mu moc nejde psaní krátkých textů.

Mezinárodní organizace práce (ILO)

Filip Slaný

Filip Slaný

předseda ILO v modelu OSN

filip.slany@amo.cz

více informací ▼

Filip je na Summitu pátým rokem a v sekretu již druhý rok bojuje proti pragocentrismu. Přes léto objevuje kouzlo alpského ryzlinku. Letos vede Mezinárodní organizaci práce a doufá, že s tím nebude mít moc práce. Rád s vámi pokecá o fotbale nebo brněnské komunální politice.
Jan Polanský

Jan Polanský

místopředseda ILO v Modelu OSN

jan.polansky@amo.cz

více informací ▼

Honza je jediný pravičák na Summitu. Je z Prahy a studuje v Brně. Volí SPOLU pro Prahu. Má rád auta, konkrétně SUVčka. Na brněnských právech má lepší průměr než Filip, a to 2,13. Má rád hokej. Fandí Kometě. Na Summitu je čtvrtým rokem. Měří 190 cm. .

Barbora Trčková

Barbora Trčková

místopředsedkyně ILO v modelu OSN

barbora.trckova@amo.cz

více informací ▼

Barča pochází z malebného valašského venkova, ale duší patří spíše do města. Doufá tedy, že zapadne v Brně, kde začíná studovat žurnalistiku a politologii. Svou budoucnost vidí v politickém zpravodajství, nepohrdne však ani kulturou. Dříve si myslela, že ji čeká hvězdná herecká kariéra, a i když se přes tuto fázi již dostala, dodnes pro ni návštěva divadla představuje ideálně strávený večer. Na tyto a podobné aktivity si vydělává prací v kavárně a věří, že pití výběrovky je životní styl.
Martin Čermák

Martin Čermák

místopředseda ILO v modelu OSN

martin.cermak@amo.cz

více informací ▼

Osobnost Čertina Mamáka asi nejvíce vystihuje fakt, že v době, kdy za něj Barča píše tento medailonek, ještě neví, na který obor byl zapsán (ženy vůbec neovládají jeho život). Občasně organizuje kulturní festivaly v Příbrami. Rád provádí v Hornickém muzeu, což je pro něj fakt zajímavé / pro okolí střídavě. Má také svůj saxofonový harém. Shání byt 2+1 do 24k v Praze, pokud byste o něčem věděli, zavolejte mu. Tel. 776 215 778.
Monika Boušková

Monika Boušková

místopředsedkyně ILO v modelu OSN

monika.bouskova@amo.cz

více informací ▼

Monča pochází z Beskyd, ale tento rok bude rodnou vesnici střídat s o něco větší vesnicí – Brnem, ve kterém bude studovat mezinárodní vztahy s bezpečnostními a strategickými studii. Svůj volný čas nejraději tráví v zahraničí, hrou na klavír nebo sportováním. Celkově má ráda hory a přírodu, ale příroda očividně nemá ráda ji, protože jí ani kaktus v pokoji nevydrží déle než měsíc. Nic ji nevytáčí tak, jako čecháčské „hele” a „viď”. Naopak miluje Asii, Zendayu, své vlasy a to je asi vše, co o ní potřebujete vědět.
Veronika Novotná

Veronika Novotná

místopředsedkyně ILO v modelu OSN

veronika.novotna@amo.cz

více informací ▼

Veronika miluje město a cestování, a proto čas od času uteče do přírody někam daleko za hranice. Nejvíce o ní však prozradí fakt, že mezi její nejoblíbenější činnosti patří rozpravy o mezinárodním dění a sledování Fashion Weeku. Ostatně svůj den nemůže začít ničím jiným než sledováním BBC a scrollováním cizojazyčnými médii (přičemž nejvíce času tráví nad sekcí „Afrika”, což je – dle jejích slov – srdeční záležitost).

Sociální, humanitární a kulturní výbor (SOCHUM)

Magdaléna Kolářová

Magdaléna Kolářová

předsedkyně SOCHUM v modelu OSN

magdalena.kolarova@amo.cz

více informací ▼

 Majda je rodačka z Příbrami, ale už rok žije v Brně, kde studuje sociologii. Neustále pendluje mezi rodinou, Summitem a školou, a tak nevěří lidem, co mají rádi vlaky. Má v oblibě se bezmyšlenkovitě vydávat s minimem věcí do českých pohoří a pak nadávat, že je to do kopce a měla si to lépe naplánovat. Život ji zatím naučil jen hrát banger deskovku Secret Hitler! a není si jistá, jestli ji to uživí. Ale ráda si ji s váma v jakoukoliv hodinu v jakémkoliv stavu zahraje. Poslední dobou často vzpomíná, jaký byl život před ekonomickou krizí a písní Magdaléna, protože obojí do jejího života zasahuje víc, než by si přála.

Lucie Herzogová

Lucie Herzogová

místopředsedkyně SOCHUM v modelu OSN

lucie.herzogova@amo.cz

více informací ▼

Pořád někde, pořád něco. Rarita Pražského studentského summitu, studuje totiž scénografii na brněnské JAMU. Vyskytuje se proto převážně ve společnosti divadelních rekvizit a pomalovaných archů papíru. Lucie ráda upíjí noci, někdy i dne. Mezi svými kamarády je známá jako vynikající kuchařka, především pak chlebová pekařka. Momentálně se zabývá sázením obilí a péčí o vycpaná zvířata.

Matěj Čumpelík

Matěj Čumpelík

místopředseda SOCHUM v modelu OSN

matej.cumpelik@amo.cz

více informací ▼

Matěj má dlouhé vlasy, nosí roláky a myslí si, že je český Timothée Chalamet. Čte Simone de Beauvoir a preferuje zásadně španělskou kinematografii. Poslouchá jen takovou hudbu, kterou nikdo z nás ostatních nezná a nikdy, nikdy by se nedotkl něčeho, co je mainstream. Mezi jeho další intelektuální zájmy patří sdílení úryvků z poezie, samozřejmě naprosto vytržených z kontextu, ale „tomu byste nerozuměli…”

Petr Loupanec

Petr Loupanec

místopředseda SOCHUM v modelu OSN

petr.loupanec@amo.cz

více informací ▼

Petr pochází z daleké Moravy, ale na svá vysokoškolská studia se vydal na pražská práva.  A protože si zřejmě přečetl o principu „Fake it till you make it“, nepotkáte ho bez kravaty a saka, o jejichž výrobě vám bude dlouhé hodiny bez přestání vyprávět. Mimo to má zálibu v rozečítání knížek, které v půlce odloží, klasické hudbě a pití espresso tonicu, který mu sice moc nechutná, ale myslí si, že s ním vypadá stylově. Potřebujete-li cokoliv prodat, stačí přidat přívlastek „vintage“ a Petr to od vás, v domnění nedozírné historické hodnoty, okamžitě koupí.  

Jan Krupanský de Miguel

Jan Krupanský de Miguel

místopředseda SOCHUM v modelu OSN

jan.krupansky@amo.cz

více informací ▼

Honza je tak trochu mix všech evropských kultur. Od Francie po Balkán, příbuzné má všude. Nejbližší je mu však kultura česká a španělská, odkud pocházejí jeho rodiče. Z nějakého všem neznámého důvodu se rozhodl vystudovat matematické gymnázium a po něm šel studovat už trochu méně nerdovskou ekonomii na Karlovce. Mezi jeho záliby patří vaření, ve kterém se však neustále musí zlepšovat, chození do těch nejlepších galerií jako například Museo del Prado, deskovky, k nimž mu láska přetrvala z jeho gymplovských let, a samozřejmě ultimátně „hetero male“ záliby jako jsou fotbal a basketbal. 

Natálie Nováková

Natálie Nováková

místopředsedkyně SOCHUM v modelu OSN

natalie.novakova@amo.cz

více informací ▼

Natka je děvčica z jižní Moravy, která začala studovat práva v Brně, i když absolutně neví, co bude v životě dělat. Nejvíce ji baví sledování a následné doporučování filmů a seriálů a ležení v posteli. Ve zbytku volného času se věnuje trénování hodu kladivem a hledání restaurace s tím nejlepším burgerem. Netají se tím, že miluje kočky více než lidi a často posílá roztomilé kočičí fotky svým kamarádům. Ráda vede různé večerní debaty nad pivem a je pravidlem, že se zakecá a ztratí pojem o čase.

Environmentální program OSN (UNEP)

Michaela Staňková

Michaela Staňková

předsedkyně UNEP v modelu OSN

michaela.stankova@amo.cz

více informací ▼

Míša studuje práva v Brně a do téhle jihomoravské metropole se zamilovala. Vedle Brníčka je Míšinou velkou láskou samozřejmě Summit, speciálně environmentální orgán, ze kterého za svou pětiletou summití kariéru nevytáhla paty. Kromě toho má i normální život, ve kterém sportuje, čte, občas si zpívá nebo chodí s kamarády na pivásky.

Vendula Voláková

Vendula Voláková

místopředsedkyně UNEP v modelu OSN

vendula.volakova@amo.cz

více informací ▼

Vendy je jihočeská rodačka, ale v konverzaci vám nikdy nezapomene podstrčit výhody života v Brně. Často slýchá, že malou viditelnost v davech si kompenzuje dostatečnou slyšitelností a mamka jí nikdy nezapomene připomenout, aby se mezi větami taky občas nadechla. Do karet jí nenahrává ani fakt, že kamarádčiny hodinky při přepisu rozhovoru s Vendy automaticky zaznamenaly jízdu na kole. Ráda říká hlavně špatný vtipy a ještě radši se jim sama směje. Jediný, o čem nikdy nežertuje, je dobrá káva, kvalitní hudba a pop culture drama. Studium Evropek se rozhodla okořenit stáží v Bruselu, kde se aktuálně tak trochu omylem nechává oslnit krásou kybernetické diplomacie.

Štěpán Komárek

Štěpán Komárek

místopředseda UNEP v modelu OSN

stepan.komarek@amo.cz

více informací ▼

Štěpisko, jak zní jeho nově objevená nejoblíbenější přezdívka, je dalším z letošní sestavy UNEPrávníků. Na Summitu již zažil mnohé, letošní envirovajbení pro něho ale bude novinkou. Miluje hory, dobrou kávu a britskou televizní soutěž Taskmaster. Zbožňuje taky všechna chlupatá zvířátka (až na pavouky, fuj!). Nezvládne jim však projevovat lásku moc dlouho, neboť se po chvíli v jejich přítomnosti začne dusit.

Michal Vodvářka

Michal Vodvářka

místopředseda UNEP v modelu OSN

michal.vodvarka@amo.cz

více informací ▼

Michal pochází z Ústí nad Labem a je na to patřičně hrdý, jelikož všude, kam chodí, brání pověst tohoto krásného severočeského města. Většinu času ale tráví v Praze studiem marketingové komunikace a PR. V Praze ho můžete potkat také na tribuně Slavie. Když má chvíli volného času, tak cestuje, i když na to nemá zrovna peníze. To, že se do sekretu nepřihlásil už před rokem, považuje za jedno ze svých nejhorších rozhodnutí.

Alice Schreiberová

Alice Schreiberová

místopředsedkyně UNEP v modelu OSN

alice.schreiberova@amo.cz

více informací ▼

Alice je rodačka z Brna a stydí se za to jen někdy. Tento rok má v plánu začít studium práv a nezbláznit se z toho. Mimo to, že je nadprůměrnou uživatelkou kávy, v jedné kavárně také pracuje. Její obvyklá objednávka je kafe, dort a pivo. Alice v mládí hodně sportovala a vyzkoušela si všechny sporty od ping pongu až po závodní lyžování. Když byla malá, omylem zabíjela svá domácí zvířata, takže se v dospělosti dala na environmentální očistu. Zvířata moc nemusí (ani živá, ani na talíři), ale přírodu navštěvuje moc ráda a čerpá z ní veškerou energii.

Kristína Zavodníková

Kristína Zavodníková

místopředsedkyně UNEP v modelu OSN

kristina.zavodnikova@amo.cz

více informací ▼

Kristína je skutočný summitný unikát, keďže sa jedná o jedinú ženu, ktorej korene siahajú až na ďaleký východ Slovenska. Aj napriek jedinečnosti jej pôvodu sa však minulý rok rozhodla odísť z košického ghetta a zahájiť štúdium Európskych a Environmentálnych štúdii na Masarykovej Univerzite v Brne. Vo voľnom čase rada tancuje hip-hopové kreácie, vyvracia absurdné argumenty slovenským fašistom a lamentuje nad absurditou existencie (prisahám, že nemám problémy). Je veľmi priateľská a zasmeje sa na každom vtipe, takže určite neváhajte, a zahŕňajte ju vašimi srandičkami 24/7.

Úřad OSN pro drogy a kriminalitu (UNODC)

Marie Šmejkalová

Marie Šmejkalová

předsedkyně UNODC v modelu OSN

marie.smejkalova@amo.cz

více informací ▼

Máří už tři roky říká, že „tenhle ročník Summitu” je rozhodně její poslední…

…a proto ji budete letos potkávat opět jako předsedkyni UNODC. Kromě Summitu studuje práva v Praze, provází na Karlštejně, dělá (hodně) špatný vtipy a až moc často cituje Michaela Scotta.

František Tichý

František Tichý

místopředseda UNODC v modelu OSN

frantisek.tichy@amo.cz

více informací ▼

František se chystá na magistra na Politologii a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy, ale vzdělává se rovněž mimoškolně, jelikož je velkým fandou všeobecného přehledu. Když zrovna nestuduje, věnuje se práci v organizacích zabývajících se vzděláváním, a ano, změnu školského systému považuje za zcela nezbytnou. Kdybyste se ho snažili zařadit mezi introverty či extroverty, pravděpodobně neuspějete, jelikož dokáže hodiny mluvit, ale taky hodiny mlčet. Ve zbývajícím volném čase rád chodí s kamarády ven či na kávu (říká tomu tak, ale ve skutečnosti pije čokoládu), vymýšlí všemožné hry, buduje své Lego město, dívá se na filmy, cestuje za kulturou, či plave nebo dělá karate.

Zuzana Zavřelová

Zuzana Zavřelová

místopředsedkyně UNODC v modelu OSN

zuzana.zavrelova@amo.cz

více informací ▼

„Jsem bystrá, zvídavá a tety mě chválí,  jak jsem výřečná a jak mi to pálí. Jsem rozumbrada velká a řeknu Vám vcelku, že do kapsy strčím i paní učitelku,” 

napsaly o Zuzce tety v jeslích do závěrečného hodnocení a ona tvrdí, že ji to vystihuje dodnes.

Klára Kolevská

Klára Kolevská

místopředsedkyně UNODC v modelu OSN

klara.kolevska@amo.cz

více informací ▼

Klárka má kromě Summitu poměrně široký biologický záměr. Je mnohonásobnou biologickou a chemickou olympioničkou a v současné době studuje Veterinární univerzitu a pracuje na veterinární klinice. Z pochopitelných důvodů tedy nemá ráda mopse ani podobná plemena, která byla vyšlechtěna, aby se celý život dusila. Pokud takového psa vlastníte, prosím, zatajte to před ní. Aby to ale jejímu humanitnímu já nebylo líto, studuje k veterině i práva a je sama zvědavá, jak dlouho to vydrží. Ve volném čase střílí, hádá se na simulacích a vlastně provádí všechny ty věci, které byste do ní, jakožto slečny (za kterou ji bůh ví proč označuje babička), neřekli.

Tereza Hrachovcová

Tereza Hrachovcová

místopředsedkyně UNODC v modelu OSN

tereza.hrachovcova@amo.cz

více informací ▼

Terez nemá ráda pálivé jídlo, které je nucena večeřet v okamžik, kdy píše tento medailonek. Je hrdá vesnická vidlačka z Hané. Na to, že pochází z Moravy a bydlí s vinným gurmánem, moc neholduje vínu (prý zatím). Neironicky drží na Duolingu, na němž je lehce závislá, streak a nechápe, jak fungují ty Fejsbuky. Těší se, až bude jednou jako JUDr. místo dítěte vychovávat samojeda.

Ondřej Sobol

Ondřej Sobol

místopředseda UNODC v modelu OSN

ondrej.sobol@amo.cz

více informací ▼

Celý život strávil na Dálném východě, ale nedávno se rozhodl, že si místo studia bude hrát v Brně na vojáka a překvapivě mu to prošlo. V minulých ročnících Summitu byl významným delegátem bezvýznamných států a z delegátských let mu přetrvala láska k minisimulacím a všem šíleným jednáním.

Světová zdravotnická organizace (WHO)

Petr Procházka

Petr Procházka

předseda WHO v modelu OSN

petr.prochazka@amo.cz

více informací ▼

Petr je druhým rokem v sekretu a stále si drží status HK (hot koblížka). Jednou bude učitelem češtiny a dějepisu, a proto vede Světovou zdravotnickou organizaci.

Pracuje pro kavárenský korporát, ale preferuje čaj! Je klasickým kavárenským povalečem, v jiném (tzv. přírodním) prostředí působí spíše nejistě a dává to náležitě najevo. Za den hodí třeba dvacet špatných vtipů, ale jeho přátelé se vždy ochotně zasmějí (ne, to nedělají). Radši se ho neptejte na jeho přezdívku a cringe Instagram fázi z dětských let.

 

Táňa Vondřichová

Táňa Vondřichová

místopředsedkyně WHO v modelu OSN

tana.vondrichova@amo.cz

více informací ▼

Táňa ani tento ročník Summitu neopouští své oblíbené místečko ve Světové zdravotnické organizaci, kde bude nyní podruhé místopředsedkyní. WHO jí pomáhá vystoupit z její komfortní zóny, neboť je odjakživa humanitní typ.

Kromě Summitu tráví zbylý čas studiem práv, koukáním do Google Maps a chozením do stejných podniků, do kterých trefí. Celkem ráda se i poslouchá, a tak se letos rozhodla nahrávat podcasty na SummitTalks.

Jonáš Stehlík

Jonáš Stehlík

místopředseda WHO v modelu OSN

jonas.stehlik@amo.cz

více informací ▼

Jonáš je v týmu nováčkem. Moc ho nebaví přírodní vědy, ale rozhodl se studovat medicínu. Je to rodilý Brňák studující v hlavním městě. Rád o sobě tvrdí, že je sportovec, protože hrával lední hokej a tenis. Dneska se však věnuje sportu mužů středního a vyššího věku – golfu.

Je přímo posedlý letadly, modrou barvou, Rex Orange County a jídlem. Jeho největšími nepřáteli jsou nedochvilnost, červená řepa a sprostá slova. Chtěl by být trochu jako Jára Cimrman; stihnout toho hodně a vytvořit něco mimořádného. Rád mluví a rád se poslouchá, tak mu to připomeňte, když to bude k nevydržení…

Eliška Opatová

Eliška Opatová

místopředsedkyně WHO v modelu OSN

eliska.opatova@amo.cz

více informací ▼

 

Eliška, která je v sekretu prvním rokem, se dlouho nemohla rozhodnout, jestli jít studovat medicínu nebo psychologii, a tak skončila na právech. Ráda poznává nové lidi, objevuje nové chutě a zajímavá místa. Problémem je, že se dokáže ztratit i v Praze, kde žije celý život. 

Také se z ní jednou za čas stane kreativní člověk. Baví ji černobílá fotografie, kreslení, nekonečné učení se na klavír a tvorba krátkometrážních filmů. Kromě toho ráda sportuje, ale ještě raději hraje fotbálek, o kterém si myslí, že jí jde. Není tomu tak, ale to jí raději neříkejte.  

Eliška má spoustu plánů a nekonečný bucket list, který je odhodlaná jednou splnit. Pokud jí však její životní sny nevyjdou, je rozhodnuta se stát kočičí mámou na plný úvazek.

Martin Kroulík

Martin Kroulík

místopředseda WHO v modelu OSN

martin.kroulik@amo.cz

více informací ▼

 

Martin je v týmu prvním rokem. Studuje práva, ovšem „není jako ostatní holky”, a proto studuje v Olomouci. To je na Moravě, takže pro mnohé vlastně v zahraničí.

Již od mala miluje vůni benzínu a o autech zvládá vyprávět hodiny, přičemž si myslí, že řidičské rukavice jsou cool. Občas mluví, jako by snědl encyklopedii s atlasem, a tak byl v minulosti vyhledávaným a certifikovaným zdrojem nápověd při testech. V současnosti pracuje na pozici zámeckého pána na jedné renesanční perle Moravy a svoji budoucnost vidí na pozici spravedlivého vládce některého z karibských ostrovů.

Magdaléna Vondrová

Magdaléna Vondrová

místopředsedkyně WHO v modelu OSN

magdalena.vondrova@amo.cz

více informací ▼

 

Majda je novou posilou týmu. Stále ještě neví, co bude studovat, ale okopávaní řepky a vlastní farma to jistí. I proto se jednou plánuje přihlásit do televizní reality show Farmář hledá ženu.

Často ji najdete za fotoaparátem nebo ztracenou uprostřed Německa, většinou zvládá obojí najednou. Ve volném čase také pořádá programy pro děti, o kterých dokáže mluvit hodiny, takže se jí na to raději neptejte. Její největší red flag je, že za hlavní komunikační kanál považuje Snapchat.

Model NATO

Jakub Veselý

Jakub Veselý

Secretary General of NATO

jakub.vesely@amo.cz

více informací ▼

I letos bude v sekretariátu veselo, neboť tu zůstal Jakub Veselý. Kubovi udělal největší radost vstup Finska do NATO, neboť může sdílet memy o finské premiérce – kočkoholce. Ve volném čase Vám zahraje na kytaru nebo se snaží provozovat sporty. Jakub si letos dal předsevzetí, že nebude neustále mluvit o právu a chodit pozdě. Jak se mu to bude dařit, můžete posoudit sami.

Stanislav Kamenický

Stanislav Kamenický

šéfredaktor Chronu, Deputy Secretary General of NATO

stanislav.kamenicky@amo.cz

více informací ▼

Standa je veteránem, jelikož je na Summitu už celkem popáté. Pro svůj pátý ročník se vrací do svého milovaného NATO, ve kterém začínal. Jeho životním mottem je „žádný plán nepřežije kontakt s nepřítelem,” takže od něj můžete čekat spoustu opravdu velmi „zajímavých” improvizací. Za žádnou cenu nevytahujte v jeho společnosti jakékoliv námořní téma, jinak mu na dvě hodiny nezavřete pusu. Kromě toho si ale rád posedí a popije s kýmkoliv.

Anna Ho

Anna Ho

Deputy Secretary General of NATO

anna.ho@amo.cz

více informací ▼

Anička pochází ze Stráže u Tachova – nemusíte před ní předstírat, že víte, kde se tento městys nachází. Celou střední se tedy těšila, až se nastěhuje do Prahy a bude si žít svůj městský život, do svého plánu nicméně nezahrnula současnou ekonomickou krizi. 

Nemá ráda psaní medailonků o sobě – pokud ji chcete poznat lépe, můžete si s ní dopisovat přes oficiální sociální sítě Summitu. Největší radost jí ale stoprocentně uděláte, když zveřejníte svou oblíbenou fotku z workshopu s označením Summitu. Její fotky nejsou moc vypovídající, protože mění účes rychleji než ponožky.

Ngoc Nguyen

Ngoc Nguyen

Deputy Secretary General of NATO

ngoc.nguyen@amo.cz

více informací ▼

Ivet je letos v organizačním týmu na Summitu poprvé. Ve své drobné postavě skrývá cílevědomou a nezávislou ženu, která se dokáže postavit za to, v co věří. Avšak je občas netrpělivá. Několikrát se své kamarády třeba pokusila naučit jíst s hůlkami, ale tuto činnost, dle jejích slov, necítí v kostech. Z tohoto důvodu nad všemi již dávno zlomila hůl(ky). Můžete ji však rozveselit tím, že jí přinesete kávu, milk tea nebo jídlo. Je to veliký gurmán a její nálada se odvíjí od toho, zda je najezená či ne.
Pavel Tichý

Pavel Tichý

Deputy Secretary General of NATO

pavel.tichy@amo.cz

více informací ▼

Vyhnuv se nějakým způsobem drtivé většině loňského Summitu vyjma konference, ocitl se Pavel v sekretu toho letošního. Naštěstí dokáže improvizovat, adaptovat se a překonat mnohé překážky. Ve svém volném čase důstojně hraje šachy, nově pak objevuje krásy Excelu a citačních norem. Velice nefotogenický, byl stvořen pro inkoust a čtenářskou představivost.
Daniel Dobr

Daniel Dobr

Deputy Secretary General of NATO

daniel.dobr@amo.cz

více informací ▼

 Dan pochází z klenotu Českomoravského pomezí, tedy Litomyšle, na což je neúměrně hrdý. Právě i kvůli této skutečnosti je občas až moc posedlý nářečím a jazykem českým, přestože v něm sám neustále dělá chyby. Svou osobnost si zakládá na tom, že je Čechoslovák (není) a na tom, že dělá a rozumí umění, které ale již téměř dva roky nedělá, jelikož ho stresuje. Tento ročník z části stráví studiem ve Francii, takže jeho práce bude muset být vidět ještě víc, než je s jeho postavou a hlasem obvyklé. Nemusíte se však bát, svůj pomyslný rukopis je schopný vecpat i do fotky s filtrem.

G20

Anna Marie Podlipná

Anna Marie Podlipná

zástupkyně hlavního koordinátora

anna.marie.podlipna@amo.cz

více informací ▼

Anička je doma všude tam, kde se nachází milí lidé, pěkné výhledy nebo dobré jídlo. Ideálně všechno dohromady. Ze všeho nejradši ale zkouší nové věci. V G20 se proto letos s radostí podílí na tom, aby se něco nového na Summitu mohli naučit i ostatní. Radost jí dělá dobrá hudba a špatné vtipy, skauting i vystupování se slam poetry. Ve zbytcích volného času zve lidi na kafe nebo vyráží na cesty, u nichž není nikdy předem jisté, jestli ji zavedou do gruzínských hor, na břeh Baltu, nebo na předměstí Brna.

Prokop Válek

Prokop Válek

místopředseda G20

prokop.valek@amo.cz

více informací ▼

Prokop miluje politologii a moc rád to dává najevo. Libuje si ve vysvětlování skutečné definice populismu a z celého srdce nesnáší pravolevé spektrum, které je i přes svou nechuť nucen používat. Snaží se mezi svými kamarády zosobňovat personu předního filmového kritika, ve skutečnosti má ale problém se nedívat pořád na ty samé seriály. Každý ví, že je jeho slabostí Comeback, který poslouchá před spaním a umí ho skoro celý citovat. Největší radost mu udělá, když se s ním někdo začne bavit o Taylor Swift, a naivně si myslí, že je její hudba indie a on originální. Doufá, že se jednou prosadí jako novinář. Zatím je jeho největším úspěchem a pýchou to, že o něm při moderování debaty Zbyněk Stanjura řekl, že je „horší než Česká televize”.

Anna Švaňhalová

Anna Švaňhalová

místopředsedkyně G20

anna.svanhalova@amo.cz

více informací ▼

Anička je prostá žena z Vysočiny, která se už druhým rokem marně snaží zapadnout mezi liberální pražské velkoměšťáky. O tom, že jí to moc nejde, vás přesvědčí už jen to, že jí maso, nedá dopustit na chleba s vysočinou, nepije výběrovou (a vlastně žádnou) kávu a nikdy si nekoupila vlastní avokádo. Studuje práva, kde se ovšem za celý rok nenaučila nic užitečnějšího než obstojně nakreslit paragraf a sebejistě jezdit páternosterem.

Marek Štefka

Marek Štefka

místopředseda G20

marek.stefka@amo.cz

více informací ▼

Marek je člověkem neúměrně velkého ducha, vzhledem k jeho malému vzrůstu. Ten však nemůže ohrozit jeho vysněnou kariéru v diplomacii, je totiž o osm centimetrů vyšší než Madeleine Albrightová, a shodou okolností stejně vysoký jako Lady Gaga (což často rád zmiňuje). Je vášnivým milovníkem pop culture a samozvaným odborníkem na japonské dějiny. Přes léto je vaším nejoblíbenějším průvodcem na zámku v Lednici. No a od října bude studovat dvě fakulty UK, protože si rád ubližuje.

Therese Ahossey

Therese Ahossey

místopředsedkyně G20

therese.ahossey@amo.cz

více informací ▼

Thérèse (Terez) je studentka antropologie. Trochu nevšední obor pro summit, ale ona si ho užívá. Ráda si povídá o problémech naší společnosti, i když sama ví, že filozofování s půllitrem v ruce ji nikam neposune. Nejradši by chtěla pokračovat na doktorát a stát se profesorkou sociálních věd, zatím ale jen píše dlouhé eseje v kavárnách po celém světě. Baví jí móda, filmy, dobré jídlo a hlavně když se o to vše může podělit s fajn lidma.

Aleš Khol

Aleš Khol

místopředseda G20

ales.khol@amo.cz

více informací ▼

Aleš je volnočasovým kurátorem politického bizáru, eurohujerem každým coulem, ale také zapáleným kritikem tvého dějepisáře, který končí Velkou francouzskou revolucí (Alešovi šmakuje 20. století). Ne nadarmo tráví každou volnou chvíli na Twitteru, kde hejtí všechno od homofobů po automobilismus v historických centrech. Možná má až trochu moc rád pivo, ale musí zamáčknout slzičku pokaždé, když vidí jeho nekřesťanskou cenu v Nizozemsku, kde od září studuje.

Model EU

Kateřina Pechmannová

Kateřina Pechmannová

generální tajemnice Rady EU

katerina.pechmannova@amo.cz

více informací ▼

Káťa pochází ze středočeského města Dobříš (takže pro Brňáky Pražák a pro Pražáky vesničan) a studuje Právnickou fakultu v Praze. Většinou ji najdete začtenou v knize nebo u seriálu. Mimo to ráda cestuje a samozřejmě užívá studentského života, tedy tráví čas s přáteli ideálně po kavárnách či nad sklenkou vína. Miluje kávu, čokoládu, spánek, gin & tonic a dlouhé debaty o politice. Na Summitu zůstává již pátým rokem věrna modelu EU, kterému bude letos, po letech mezi účastníky a přesunu mezi místopředsedy, již podruhé předsedat.

Dominik Merta

Dominik Merta

náměstek generální tajemnice Rady EU

dominik.merta@amo.cz

více informací ▼

Domča, milovník dobrého jídla, při svých kulinářských experimentech přišel na to, že není na škodu, když si pokrm dobře okořeníte. To samé platí i v životě. Aby jeho studium na Přírodovědecké fakultě UK nebylo tak mdlé, dodává mu na zajímavosti brigáda v kině a již čtvrtá účast na Pražském studentském summitu. I po tak dlouhé době si zachovává lásku a věrnost k Evropské unii, takže i letos ho mimo jiné najdete v tomto modelu. Mezi další věci, které ho baví, patří sbírání a hraní karet Magic: The Gathering. Rád si zapaří na počítači nebo se na něm věnuje e-sportovým aktivitám. Nepohrdne ani dobrým filmem či hodně hlasitým poslechem oblíbené muziky.

Anastasiya Yarota

Anastasiya Yarota

náměstkyně generální tajemnice Rady EU

anastasiya.yarota@amo.cz

více informací ▼

Po celém roce v přípravném týmu na Summitu konečně pochopila, o čem ten Summit je. Pochází ze státu, ve kterém je nejvíce politických vězňů na světě. Má ráda všemožné puzzle, a tak většinu svého času tráví v práci v únikových hrách.

Matěj Hulička

Matěj Hulička

náměstek generální tajemnice Rady EU

matej.hulicka@amo.cz

více informací ▼

Matěj pochází z malebných jižních Čech a tudíž jakoukoliv krásu hodnotí z pohledu zaníceného turisty zvyklého na šumavské lesy, třeboňské rybníky a neobydlené (nebo vybydlené?) Sudety. Je studentem všemi milované VŠE, nicméně proti tvrzení, že „je to jen těžší gympl”, se ostře vymezuje. Na Summitu je součástí modelu EU a kromě zmíněné turistiky má rád i dobré jídlo, čtení a debaty o mezinárodní politice. Jeho pozornost se nyní soustředí na studium litevštiny.

Adam Didecký

Adam Didecký

náměstek generální tajemnice Rady EU

adam.didecky@amo.cz

více informací ▼

Adam je srdcom Východniar, teda aspoň si to myslí, pochádza totiž z mesta, ktoré leží pod Vysokými Tatrami, čiže skôr sever ako východ. Tak ako ostatní Tatranci aj on sa narodil v ihličí a nie v nemocnici, miluje turistiku, lyžovanie či snowboard – doslova všetky aktivity spojené s horami. Ruka v ruke s týmto postihnutím kráča aj jedna výhoda – nikdy neodmietne pivo (niekedy ho dokonca až veľmi náruživo vyhľadáva, veľmi náruživo). Študuje medzinárodne vzťahy a ponovom aj žurnalistiku v Brne a má úchylku v sledovanie politickej situácie na Slovensku a na Blízkom Východe – kombinácia divná ako on samotný.