Nauč se mluvit na veřejnosti, argumentovat a hledat kompromisy, ale hlavně poznej nové přátele! Přihlas se na Summit.

Přijímací řízení 29. ročníku Pražského studentského summitu proběhne na podzim 2023.

Pražský studentský summit je vzdělávací projekt, který pod záštitou Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) připravuje tým více než 60 dobrovolníků. Skládá se z 5 přípravných setkání a závěrečné konference. K účasti na projektu je potřebné úspěšně absolvovat přijímací řízení. Abychom pro vás mohli program úspěšně zorganizovat, podmínkou účasti je uhrazení symbolického účastnického poplatku 1000 korun.

Studenti středních a vysokých škol se mohou hlásit do čtyř různých modelů: OSN, NATO, G20 a EU. Modely se liší složením účastníků i jednacími jazyky. Na této stránce naleznete všechny obecné informace o přijímacích řízeních a jednotlivých modelech. Více o přípravném týmu se dozvíte zde.

Přijímací řízení 29. ročníku začíná za

Dny

:

Hodiny

:

Minuty

:

Vteřiny

Průběh XXVIII. ročníku PSS

1. WS: 22. října 2022
2. WS: 27. listopadu 2022
3. WS: 17. prosince 2022
4. WS: 28. ledna 2023
5. WS: 25. února 2023

Závěrečná konference: 30. března – 2. dubna 2023

Středoškoláci

Pro studenty středních škol je určen model OSN, model G20 a model NATO.

Do modelu OSN se studenti hlásí ve tří až pětičlenných delegacíchmají tak možnost zasedat v sedmi simulovaných institucích této mezinárodní organizace, ve XXIX. ročníku se bude jednat konkrétně o HRC, WHO, UNEA, UNODC, ILO a UNSC. Více informací o jednotlivých orgánech naleznete pod záložkou Modely zde.

Jednání v modelu OSN probíhají v českém a slovenském jazyce. Přijímací řízení, které spočívá v samostatném zpracování zadaných úloh, proběhne v září 2023, informace o jeho průběhu budeme včas sdílet na našich webových stránkách a sociálních sítích.

 

Simulace modelu G20 je specifická tím, že dvojice delegátů zastupují společně jeden stát ve stejné jednací místnosti, musí proto úzce spolupracovat. Nejnovější model na Pražském studentském summitu jedná v češtině a slovenštině a vhodný je především pro účastníky, kteří již mají se simulacemi předchozí zkušenost. Přijímací řízení do modelu G20 proběhne na počátku října 2023. Více o modelu G20 zde.

Do modelu NATO se hlásí studenti jako jednotlivci. Jednacím jazykem je angličtina, ale není nutná její perfektní znalost – přípravná setkání slouží právě především k získání sebejistoty v diplomatické komunikaci. Přijímací řízení do modelu NATO proběhne v září 2023. Více o modelu NATO zde.

Burza delegátů

Chceš do modelu OSN, ale propásl/a jsi období přihlašování? Napiš nám na summit@amo.cz a my tě zařadíme na seznam náhradníků!

 

Přijímací řízení do modelu OSN proběhne
na podzim 2023.

Přijímací řízení do modelu NATO proběhne
na podzim 2023.

Is my English good enough?

Pokud dosáhnete v tomto testu alespoň úrovně A2, nemáte se v NATO čeho bát. Model v pohodě zvládnete!

Vysokoškoláci

Studentům vysokých škol je určen model EU. V rámci něj jednotlivě zastávají pozice ministrů členských zemí v simulované Radě Evropské unie, jednání probíhá v češtině. Účast při jednání EU vám umožní poznat zajímavé lidi a může pro vás být skvělým odrazovým můstkem k dalším zajímavým stážím nebo studiu v zahraničí. Přijímací řízení proběhne na podzim 2023. Více o modelu EU zde.

.

Informace, které nám sdělíte, využíváme jen k účelům v rámci projektu, více se dozvíte zde.