Konference summitu bývá každoročně pro řadu z nás jedno z emočně nejnabitějších období ročníku. K tomuhle projektu máme všichni zvláštní vztah a naše účast na něm nás naplňuje a dává nám smysl – to platí jak z pohledu delegátského, tak  sekretariátnického.

Pokud máte stejný, nebo aspoň podobný pocit, a pokud příští školní rok nastupujete na vysokou školu (nebo na ní budete ve svém studiu pokračovat), rádi vás uvidíme v sekretu!

Možná se ptáte, co z toho budete mít. Zde asi neexistuje jednolitá odpověď, protože staré summití přísloví praví: Summit ti toho dá tolik, kolik jsi do něj ochoten dát ty. To se mi zprvu samozřejmě zdálo jako totální blbost. Po dvou delegátských letech a prvním roce v přípravném týmu ale mohu říci, že tomu tak opravdu je. Stejně tak, jako jsem cítil, že se moje dovednosti zlepšují s každým stanoviskem, i teď cítím, že se moje dovednosti zlepšují s každou odvedenou prací v přípravném týmu. Ať už je řeč o práci v orgánu, nebo speciálních týmech, které jsem si sám zvolil, které mě baví a rozvíjejí mě tím směrem, kterým chci.

Dost už ale o práci, protože jenom o práci sekret vůbec není. Sekretariát je hlavně 60 super lidí, kteří mají podobné zájmy jako vy. Jsou to lidé, se kterými budete rádi trávit nejenom workshopy, ale i svůj volný čas. Jsou to lidé, se kterými vám je dobře, kteří vám vždy pomohou jak nejlépe dovedou a na které se můžete spolehnout. Díky těmto lidem poznáte jak spoustu dalších zajímavých lidí a příležitostí, tak i všeljaká zákoutí Česka nebo i jiného státu. O čem to mluvím? V rámci víkendových teambuildingů pojedete s touhle fajn partou třeba na vodu, do krásné Jihočeské vesničky, kam jezdí asi 2 autobusy denně, nebo třeba do Polska, kde potkáte aktuálně největší Polské celebrity a dáte si s nimi fotku.

Prostě a jednoduše, jestli chcete zažít spoustu zábavy a u toho dělat něco smysluplného co vám navíc rozvíjí vaše skills a přidá fůru znalostí, přihlášení do sekretariátu summitu je přesně to, co potřebujete!

Na závěr bych vás tedy chtěl pozvat na neformální event, kde vám projekt z pohledu sekretariátníka podrobněji představíme a odpovíme na všechny vaše dotazy. Účast na něm není povinná, avšak se zde dozvíte hromadu zajímavých věcí a dáte si s námi dobré pivo. Co více si přát.

Moc se na vás těšíme, naši budoucí spolusekretariátnící!