3. listopadu na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze bude zahájen XXIV. ročník Pražského studentského summitu na svém I. přípravném setkání.

Několik stovek studentů středních a vysokých škol se i v sobotu ráno vydá do školy, a to právě kvůli I. přípravnému setkání Summitu. Program začíná už v 9:30 a potrvá až do pozdního odpoledne. Jeho první položkou je zahájení celého ročníku projevy vedení projektu, hlavním koordinátorem Zbyňkem Novotným a jeho zástupcem Františkem Novotným. Po nich promluví hlavní host I. přípravného setkání, kterým je Jan Havránek, který pracuje jako politický poradce v kanceláři generálního tajemníka NATO.

Po zahájení účastníky čekají první vzdělávací semináře a mohou se těšit na skutečně vzrušující výběr. Přijde k nám totiž například Jana Sehnálková z Fakulty sociálních věd UK mluvit na téma Americká zahraniční politika, Jindřich Šídlo ze zpráv Seznamu, který se rozhovoří o médiích a sociálních sítích, Peter Zsapka s Evropskou unií a jak o ní komunikovat s českou veřejností, Jan Mojžíš z GrowJob Institute s diskuzí o kritickém myšlení, a nakonec budeme mít i seminář o Fake news! od projektu Zvol si info.

Následně už bude řada na studentech, protože se rozdělí do jednotlivých modelů a orgánů, ve kterých je čeká odpolední program, který bude na prvním workshopu zaměřen zejména na seznamování, ice-breaking, představování celoročníkového programu, poznávání prvních bodů agendy a možná už někdo bude i jednat!

Přípravnému setkání bude předcházet ještě doprovodná akce, pro delegáty jsme si připravili prohlídku budovy Rádia Svobodná Evropa, jedné z nejzabezpečenějších budov v Evropě. Účastníci se na tuto akci mohou hlásit v našem informačním systému. Doprovodné akce budou stejně jako v předchozích ročnících provázet delegáty během celého ročníku. Po druhém přípravném setkání na konci listopadu na ně například čeká prohlídka živého vysílání ve studiích České televize na Kavčích horách.

Věříme, že si ho účastníci naplno užijí a nebudou se moci dočkat i těch dalších. Kompletní program I. workshopu naleznete zde: Program I. přípravného setkání XXIV. ročníku. Nezapomeňte si také přečíst aktuální vydání našich novin Chronicle!

Pražský studentský summit je projekt neziskové organizace Asociace pro mezinárodní otázky organizovaný více než šedesáti studenty vysokých škol, a to dobrovolně a bez nároku na honorář. Projekt vznikl v 90. letech minulého století a letos vstupuje již do svého 24. ročníku. Pro více informací o I. přípravném setkání nebo celém projektu prozkoumejte tento web a neváhejte se ozvat našemu hlavnímu koordinátorovi na zbynek.novotny@amo.cz, nebo našemu koordinátorovi vnějších vztahů na tadeas.zika@amo.cz.