Hosté a rozvržení třetího workshopu

Mladé delegátky do OSN - Alžběta Filipková a Bára Kvasničková

Projekt Mladých delegátů do OSN je v České republice sice krátce, avšak získal si jméno prestižní a unikátní příležitosti pro účast mladých lidí, studentů, v orgánech OSN. Pro letošní rok jsou Mladými delegátkami do OSN Bára Kvasničková a Alžběta Filípková, obě se Summitem přímo spojené. Bára je bývalou delegátkou a Betty najdete v Modelu Severoatlantické aliance. Během letošního léta navštívily New York a jako legitimní zástupkyně České republiky zasedly u stolu této světové organizace a jménem České republiky hovořily.

Ze všech uchazečů se vybírají právě 2 zástupci, což při množství přihlášek z tohoto projektu činí velmi prestižní záležitost. A vzhledem k tomu, jaký je obsah této “stáže”, se není čemu divit. Letošní rok strávily cestováním a potkáváním nejvýše postavených zástupců států OSN v New Yorku, účastnily se nespočtu recepcí velvyslanců a velvyslankyň a legenda praví, že mají fotku s Generálním tajemníkem OSN.

Nejen jeho jméno (pro případ, že jej neznáte) budete mít možnost zaslechnou na semináři, které holky společně uskuteční na našem třetím setkání. Obsah si zatím pečlivě hlídají, ale určitě se je na co těšit. Počet míst na tento seminář je tedy omezen.

Jan Paďourek

V minulosti působil na zastupitelských úřadech v Moskvě, v Kyjevě a ve Washingtonu, jakožto styčná osoba pro zpravodajskou spolupráci. Kromě toho se také jedná o bývalého náměstka ředitele pro analytiku a zahraniční styky Úřadu pro zahraniční styky a informace (UZSI). Momentálně učí na vysoké škole CEVRO institut na katedře bezpečnostních studií, jako expert se specializací na zpravodajské a bezpečnostní hrozby. Působí také na Policejní akademii ČR, kde má na starost mezinárodní spolupráce akademie.

Jan Paďourek na Summitu povede seminář na téma: České zpravodajské služby a jejich reakce na krizové situace. Obsahem bude stručný popis jednotlivých služeb v České republice a následně na třech případových studiích bude demonstrovat “ofenzivní”, tedy externí zpravodajství.

Jana Sehnálková

Jana Sehnálková začala své vysokoškolské studium na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v oboru Mezinárodní teritoriální studia. Na stejné fakultě i oboru pokračovala dále a získala zde magisterský titul se zaměřením na americká studia. Poté se přesunula na dvouletý studijní pobyt na Taiwan na Tamkang University a její Institut amerických studií.

Absolvovala stáž v Kanceláři prezidenta republiky, či výzkumnou a rozvojovou stáž na Taiwanu. Od roku 2006 vyučuje na Fakultě sociální studií UK. Jejím hlavním zaměřením je americká politika a myšlení, a také americko-čínské vztahy a vše s nimi spojené.

Kromě jiných publikací a článků, je také spoluautorkou knihy “Prezidentsví Baracka Obamy: naplněné vize?”

Ondráš Přibyla

Ondřej Přibyla je lektor, mediátor a konzultant. Po studiu na brněnském gymnáziu se odebral studovat teoretickou fyziku na Masarykovu univerzitu v Brně. Poté se stal certifikovaným trenérem Centra pro nenásilnou komunikaci (CNVC ). Nyní vede kurzy nenásilné komunikace pro veřejnost. Ve firmách i neziskových organizacích pomáhá řešit konflikty, facilitovat náročné diskuse a nastavovat komunikační kulturu. Pracuje mimo jiné pro Masarykovu univerzitu, kde přednáší o komunikaci v konfliktních situacích, skupinové dynamice, či o fyzice změny klimatu.

Na Summitu povede seminář o klimatické změně, ale jeho pojetí bude trochu “originálnější”. Seznámíte se s více věcmi než jen samotným faktem klimatické změny. Není potřeba žádných speciálních znalostí, stačí chuť se přiučit něčemu novému.

Časové rozvržení workshopu

Model OSN

9:30 – 10:00 probíhá zahájení workshopu v aule

 

DELEGACE

10:00 – 11:20 semináře, na které se přihlašují prostřednictvím SYS

11:30 – 12:00 setkání delegací (více informací obdržíte e-mailem)

 

POZOROVATELÉ

10:00 – 12:00 seminář s Janou Sehnálkovou (po odchodu Modelů NATO a EU bude část Q & A)

 

Od 12:30 do 16:30 probíhá odpolední program v orgánech

Modely NATO a EU

9:30 – 10:00 probíhá zahájení workshopu v aule

 

10:00 – 11:20 seminář s Janou Sehnálkovou

 

Od 12:00 do 16:30 probíhá odpolední program v orgánech