Neprožíváme lehké časy situace kolem tzv. nového koronaviru (jak nemoci i téměř po roce stále říká čt24) se mění ze dne na den. Pro sekretariátníky i delegáty je bezpochyby nejvýraznější změnou vzdělávání v online prostředí. Proto jsme se první díl pokračování loni úspěšného Honest Guide rozhodli věnovat našim honest doporučením z domácí karantény.

 

Covid

 

Já jsem teď ztratil chuť a čich a můžu vám říct, že to není moc dobrý zkuste ten COVID nechytit, jestli vám to můžu doporučit. Tomáš M.

 

Měli jste někdy deseticentimetrovou tyčinku v nose? Já bohužel ano. Srdečně doporučuji ani nebýt podezřelý z toho, že jste COVID chytli. Pro slzy jsem málem netrefil dveře ven. Honza P. 

 

Přednášky

 

Přednášky v posteli v 8 ráno nejsou moc v pohodě, já jsem u toho dneska usnula. Lucka V.

 

No ani kolem třetí odpoledne to v posteli není v pohodě. Já jsem se takhle vzbudila o dvě přednášky později. Bára N.

 

Mně se vyplatilo zkusit se na přednášku obléct a namalovat, jako kdybych šla normálně do školy. Mám pak menší chuť zalézt zase do postele… Kačka D.

 

Já mám radši přednášky, kde máme všichni zapnutou kameru. Aspoň se pak soustředím a nedělám jiné věci, jako vaření nebo náborovou kampaň do PSS… Vojta O.

 

Převrátit si spánkový cyklus je super. Ale že někdo bere ve 12:30 upřímný pozdrav ,Dobré ráno! jako provokaci už moc fajn není. Tak si na to dejte pozor. Jirka R. 

 

Mám zajímavou zkušenost z online pilates – na jedné straně počítače je učitel a předcvičuje, ty se máš ohýbat podle něj, ale nikdo nemá zapnutou kameru. Takže klidně můžeš ležet na gauči a jíst zmrzlinu. Mily M. 

 

V Ž D Y se připojujte s vypnutou kamerou a zvukem. Radši se neptejte, proč vám to říkám.” Pája H.

 

Když naopak mluvit chcete, ujistěte se, že jste si mikrofon zapnuli. Já si sice občas ráda povídám sama se sebou, ale na online semináři, kde si už 5 minut myslíte, že vás učitel slyší, se to moc nehodí. Šárka S. 

Život 

 

Jídlo je základ. Pokud víte, že vás čeká den zaplněný cally od rána do večera, navařte si večer předem. Během třicetiminutové pauzy totiž budete rádi, když si uděláte kafe a uvařit stihnete leda čínskou polívku. Pokud si uvaříte, čeká vás doma navíc pochvala za výborné jídlo, nebo alespoň za tu snahu. Takto nasbírané kulinářské zkušenosti se vám během studií ještě budou hodit.

 

Když jsme se s mámou bavili o aktuálních opatřeních, zjistili jsme, že ani jeden nevíme nic, a to já zprávy sleduju furt a ona jen sporadicky. Takže od té doby ta opatření nesleduju. Vám doporučuji totéž, včetně mute žlutých vykřičníků na Instagramu Dominika Feriho. Místo zpráv se dívejte na koťátka a když se vám někam bude chtít jít, vemte si roušku a jděte. V nejhorším bude zavřeno. Honza

 

A jaké zážitky z karantény máte vy? O čem byste chtěli slyšet cenné rady příště? Napište nám!

Jan Pytela

Jan Pytela

koordinátor techniky a školení

jan.pytela@amo.cz

více informací ▼

Honza sice studuje už třetí rok ve Vídni, ale Corona ho přesvědčila, že vzdálenost na mapě je jen číslo, a tak se na Summitu (zase) rozhodl zůstat. Ve volných chvílích své kamárády obohacuje random fakty o okolním světě a sní o tom, že se stane ředitelem zeměkoule.

SLEDUJTE NÁS!

Redakce

A jaké jsou vaše zážitky? O čem byste si chtěli přečíst v příštím čísle? Napište nám!