V rámci projektu Staň se diplomatem Summit zamířil do Zlína, kam žákům základních škol a gymnázií přivezl svou simulaci jednání Rady bezpečnosti OSN.

Událost proběhla 16. listopadu v prostorách Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati. Stejně jako v předcházejících regionálních simulací, i tentokrát byl program rozdělen na dopolední teoretickou a odpolední praktickou část.

Po představení Summitu a Asociace pro mezinárodní otázky jsme se s žáky pustili do práce. Nejdříve jsme se zaměřili na Organizaci spojených národů, jak funguje, jaké má orgány a co vlastně dělá. Poté byla detailně probrána Rada bezpečnosti, jaká má práva a kdo v ní zasedá.

Následně už jsme se přesunuli k hlavnímu tématu dne: krizi v Jemenu, totiž jedné z největších humanitárních krizí naší doby. Po důkladném zasvěcení do problematiky a naučení základů jednacího řádu už se pak žáci odhodlali k jednání.

Zlín byl předposlední zastávkou v rámci projektu Staň se diplomatem, čeká nás už jenom návštěva Liberce, která proběhne 30. listopadu. Více informací o Liberecké simulaci naleznete zde.