30. listopadu se odehrála poslední regionální simulace Staň se diplomatem! v letošním roce. Summit při ní navštívil Liberec.

Čtvrtá a poslední simulace se odehrála v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Její program trval tradičně od devíti hodin ráno do čtvrté hodiny odpolední. Delegáty v Liberci čekalo to samé, co jejich kolegy při třech předcházejících simulacích. Nejdříve je čekal obecný úvod do mezinárodních vztahů, ice-breaking a následně se potopily do problematiky humanitární krize v Jemenu. Celé odpoledne se pak věnovali jednání na toto téma.

Tím celý projekt Staň se diplomatem! v souvislosti s XXIV. ročníkem Summitu došel ke svému konci. Další regionální simulace budou už součástí XXV. ročníku Summitu a budou probíhat na podzim 2019. Během čtyř letošních simulací se na organizaci podílelo mnoho lidí z přípravného týmu Pražského studentského summitu i z Asociace pro mezinárodní otázky. Doufáme, že jejich práce nebyla zbytečná a účastníci si setkání náležitě užili a něco se naučili.