II. přípravné setkání se odehrálo 24. listopadu a významnou roli hrálo místo konání – po opravdu mnoho letech se totiž workshop neodehrál na Vysoké škole ekonomické, nýbrž na Právnické fakultě UK. I přes ojedinělou změnu v prostředí však přípravné setkání proběhlo bez problémů, nikoho jsme neztratili a naopak k nám ještě zavítalo několik významných hostů.

Celý program zahájil hlavní koordinátor projektu Zbyněk Novotný se svou krátkou přednáškou na polarizaci společnosti. Následoval hlavní bod dopoledního programu, a totiž diskuze s mladými zastupiteli. O práci v zastupitelstvech a různými problémy lokální politiky se s účastníky bavili Barbora Urbanová, Václav Kříž, Michaela Krausová a Jan Papajanovský. Celou diskusi, ve které účastníci pokládali mnoho dotazů skrze platformu sli.do, moderoval náš Filip Rück.

Po diskuzi následovaly další vzdělávací semináře. Těch se ujali Filip Matějka (Výhody a strašáci demokracie), Jan Šnaidauf (Diplomacie) a Jindřich Šídlo (Média a sociální sítě). Dále měli účastníci možnost se přihlásit na minisimulaci amerického válečného kabinetu jednajícího o svržení atomové bomby na Japonsko.

Poté už následoval odpolední program v jednotlivých orgánech, které simulujeme. Jak to vypadalo a co všechno jsme stihli můžete nalézt na našem Instagramu a v galerii.