V sobotu 20. listopadu se na půdě VŠE za zpřísněných hygienických opatření konal již druhý prezenční workshop 27. ročníku Pražského studentského summitu. Dopoledne bylo zahájeno otázkou budoucnosti českého školství, o které v panelové debatě diskutovali místopředsedkyně Asociace učitelů občanské výchovy a společenských věd Petra Slámová, ředitel odboru základního vzdělání a mládeže na MŠMT Michal Černý, zástupkyně České středoškolské unie Emílie Šulcová a pedagog a mluvčí iniciativy Otevřeno Daniel Pražák. Se svými dotazy a postřehy se zapojili samozřejmě také delegáti.

 

Na debatu navázaly dopolední semináře se širokou paletou témat. Delegáti mohli diskutovat o ochraně životního prostředí s Karolínou Žákovskou nebo se zúčastnit workshopu o duševním zdraví s organizací Nepanikař. O práci novinářky hovořila Andrea Procházková z časopisu Respekt, o výstavbě vojenského pluku ppl. Ivo Zelinka, o fungování Evropského parlamentu Vendula Kazlauskas a své zkušenosti z mezinárodního trestního soudnictví s účastníky sdílel Robert Fremr.

 

Odpoledne již tradičně strávili delegáti v jednotlivých orgánech, kde se věnovali odborné přípravě na jednání o bodech agendy a aktivitám zaměřeným na rozvoj soft-skills.