Doplňování delegátů

Možnosti, jak se účastnit probíhajícího ročníku Pražského studentského summitu naleznete na této stránce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Chceš na Summit? Teď máš možnost stát se delegátkou nebo delegátem!

Uvolnilo se nám v průběhu ročníku několik málo míst, a tak netradičně i mimo tradiční zářijové přijímací řízení otevíráme možnost přihlásit se a hájit zájmy svého vysněného státu.

Stačí si vybrat jedno z volných míst, naspat jedno stanovisko a přihlásit se. Ale neváhej, když tě někdo předběhne, o svůj oblíbený stát nebo orgán, ve kterém se jedná, můžeš přijít.

Vždy aktuální seznam volných míst najdeš přímo v přihlašovacím formuláři. Formální pravidla doplňování si můžeš pročíst v podmínkách doplňování.

Stanovisko

Jak tedy napsat stanovisko? Především si projdi příslušný background report, který připravujeme přímo pro účastníky projektu. Drž se otázek pro jednání na jeho konci. K vyjasnění si, co do stanoviska uvádět ti určitě pomůže taky jedno vzorové a jeho šablona.

A proč vlastně po tobě teď stanovisko chceme? Protože jestli chceš na Summit a chceš si pořádně užít diplomatická jednání, stanoviska by sis nakonec stejně potřeboval(a) připravit. Takhle budeš mít kus práce rovnou za sebou.

Hlavně se neboj, že na to nemáš. Není to tak. Na Summitu tě uvítáme s otevřenou náručí a pomůžeme ti se ve všech ohledech rozvíjet!

Vzor stanoviska